Tydzień Biblijny

«Żywe (...) jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca» ( Hbr 4, 12).

W dniu 19 kwietnia 2015 r. w Archidiecezji Lubelskiej przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną, która zainauguruje coroczny Tydzień Biblijny.

Zachęcamy do osobistej lektury Słowa Bożego, szczególnie we wspólnotach działających w parafii (informacje u duszpasterzy) oraz do lektury osobistej Pisma Świętego. Na ten czas Tygodnia Biblijnego oraz cały rok liturgiczny polecamy książkę ks. Krzysztofa Wonsa pt. Modlitwa Ewangelią (t. 1-4)zawierającą Ewangelię na każdy dzień wraz z rozważaniami.

Życzymy inspiracji wynikających z pogłębionej lektury Słowa Bożego, oraz doświadczania żywej obecności Zmartwychwstałego.

• Sobota 2021-07-24, Wspomnienie św. Kingi, dziewicy
    Mt 13,24-30Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: «Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: „Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?” Odpowiedział im: „Nieprzyjazny człowiek to sprawił”. Rzekli mu słudzy: „Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?” A on im odrzekł: „Nie, byście zbierając chwast, nie wyrwali razem z nim i pszenicy. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza”».