Tydzień Biblijny

«Żywe (...) jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca» ( Hbr 4, 12).

W dniu 19 kwietnia 2015 r. w Archidiecezji Lubelskiej przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną, która zainauguruje coroczny Tydzień Biblijny.

Zachęcamy do osobistej lektury Słowa Bożego, szczególnie we wspólnotach działających w parafii (informacje u duszpasterzy) oraz do lektury osobistej Pisma Świętego. Na ten czas Tygodnia Biblijnego oraz cały rok liturgiczny polecamy książkę ks. Krzysztofa Wonsa pt. Modlitwa Ewangelią (t. 1-4)zawierającą Ewangelię na każdy dzień wraz z rozważaniami.

Życzymy inspiracji wynikających z pogłębionej lektury Słowa Bożego, oraz doświadczania żywej obecności Zmartwychwstałego.

• Wtorek 2020-09-29, ŚW. ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA
    J 1,47-51Jezus ujrzał, jak Natanael zbliżał się do Niego, i powiedział o nim: „Patrz, to prawdziwy Izraelita, w którym nie ma podstępu”. Powiedział do Niego Natanael: „Skąd mnie znasz?” Odrzekł mu Jezus: „Widziałem cię, zanim cię zawołał Filip, gdy byłeś pod drzewem figowym”. Odpowiedział Mu Natanael: „Rabbi, Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś królem Izraela!” Odparł mu Jezus: „Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci: «Widziałem cię pod drzewem figowym»? Zobaczysz jeszcze więcej niż to”. Potem powiedział do niego: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ujrzycie niebiosa otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna Człowieczego”.