Tydzień Biblijny

«Żywe (...) jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca» ( Hbr 4, 12).

W dniu 19 kwietnia 2015 r. w Archidiecezji Lubelskiej przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną, która zainauguruje coroczny Tydzień Biblijny.

Zachęcamy do osobistej lektury Słowa Bożego, szczególnie we wspólnotach działających w parafii (informacje u duszpasterzy) oraz do lektury osobistej Pisma Świętego. Na ten czas Tygodnia Biblijnego oraz cały rok liturgiczny polecamy książkę ks. Krzysztofa Wonsa pt. Modlitwa Ewangelią (t. 1-4)zawierającą Ewangelię na każdy dzień wraz z rozważaniami.

Życzymy inspiracji wynikających z pogłębionej lektury Słowa Bożego, oraz doświadczania żywej obecności Zmartwychwstałego.

• Wtorek 2021-01-26, Wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
    Mk 3,31-35Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie». Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką».