• Dziecko na Mszy

    Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Czytaj dalej...
  • 1

Pielgrzymka do Grecji



Zaproszenie na pielgrzymkę do Grecji

 śladami Apostołów św. Pawła i św. Andrzeja  

Trasa: Sremski Karlovci - Saloniki - Lidia - Filippi - Kavala - Veria - Kalambaka - Meteory -

Termopile - Ateny - Kanał Koryncki - Korynt - Mega Spileo - Patras - Paralia - Sremski Karlovci

w terminie: 20 - 29 kwietnia 2016 /10 dni - autokarem/

 

Program:

01/ - Poniatowa - zbiórka godz. 04.30 - jazda przez Słowację, Węgry, Serbię - obiadokolacja - nocleg k/Sr. Karlovci

02/ - Sremski Karlovci - śniadanie - przejazd przez Serbię, Macedonię do Grecji - obiadokolacja - nocleg k/Salonik

03/ - Saloniki - śniadanie - przejazd do Lidii - Baptysterium - miejsce chrztu Lidii, pierwszej mieszkanki Europy - przejazd do Filippi - spacer po ruinach miasta - zwiedzanie: Teatr, Więzienie św. Pawła, ruiny Bazylik i Pałacu Biskupiego, Via Egnatia, Agora - przejazd do Kawali - port Neapolis, do którego przybył św. Paweł Apostoł podczas II podróży misyjnej - zwiedzanie: Pomnik św. Pawła, Akwedukt Sulejmana, Dzielnica Panagia, wolny czas na kawę lub degustację przekąsek z owoców morza (ryby, ośmiornice, kalmary) - obiadokolacja - nocleg

04/ - Saloniki - śniadanie - zwiedzanie: Biała Wieża (z zewnątrz), Łuk Galeriusza, Bazylika św. Demetriusza - męczennika rzymskiego z IV w. i patrona miasta - przejazd do Verii - starożytnej Berei - dokąd udali się św. Paweł z Sylasem po ucieczce z Salonik - Pomnik św. Pawła - przejazd do Kalambaki - obiadokolacja - nocleg

05/ - Kalambaka - śniadanie - przejazd do Meteorów - zwiedzanie „Bizantyjskich wiszących Klasztorów”, wizyta

        w pracowni ikon -postój miejscu bitwy w Termopilach - Pomik Leonidasa - obiadokolacja - nocleg Nea Makri

06/ - Nea Makri - śniadanie - przejazd do Aten - zwiedzanie: Pomnik Nieznanego Żołnierza - zmiana warty, Katedra św. Dionizego Areopagity, Stadion Olimpijski, Akropol, skała Areopagu - gdzie św. Paweł wygłosił mowę do Ateńczyków: “Ja wam głoszę to, co czcicie, nie znając”, Agora, Plaka - wolny czas - obiadokolacja - nocleg

07/ - Nea Makri - śniadanie - przejazd na Półwysep Peloponeski - postój na zdjęcia nad Kanałem Korynckim -   przejazd do Starego Koryntu - zwiedzanie: Muzeum, Templum Apollina, Agora, Bema - mównica św. Pawła, Droga Lechajońska - przejazd wzdłuż Zatoki Korynckiej w góry Aroania na wysokość 1100 m do Mega Spileo

        (Wielka Grota) - najstarszego monasteru w Grecji z IV w. - zwiedzanie: Kościół NMP z cudowną ikoną Maryi, wg legendy autorstwa św. Łukasza Ewangelisty, Grota znalezienia ikony przez pasterkę św. Eufrozynę, źródło,

        muzeum - w drodze powrotnej widoki na Wąwóz Vouirakos - obiadokolacja - noclegw okolicyPsathopyrgos

08/ - Psatopyrgos - śniadanie - przejazd do Patras - zwiedzanie: Prawosławna Archikatedra św. Andrzeja Apostoła,

        największa świątynia w Grecji i trzecia co do wielkości na Bałkanach, zbudowana w miejscu jego męczeńskiej śmierci na krzyżu, Kaplica Relikwii Głowy - przekazanych przez Pawła VI w 1964 r. , Kaplica Relikwii Krzyża św. Andrzeja - przejazd przez most nad Zatoką Koryncką w stronę Riwiery Olimpijskiej - obiadokolacja - nocleg

09/ - Paralia - śniadanie - przejazd przez Grecję, Macedonię i Serbię do Sremski Karlovci- obiadokolacja - nocleg

10/ - Sremski Karlovci - śniadanie - wyjazd do kraju - powrót do Poniatowej w późnych godzinach nocnych.

                 Cena: 995 zł + 280 euro/os             

Cena obejmuje opłaty za:

- przejazd autokarem (klimatyzacja, toaleta),

- wyżywienie wg programu (9 śniadań kontynentalnych, 9 obiadokolacji), 

- zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami,

- ubezpieczenie SIGNALI IDUNA KL (10.000 euro), NW (15.000 zł), bagażu (1000 zł),

- opieka pilota.  

Cena nie obejmuje:

- biletów wstępu, kosztów przewodników lokalnych - razem - ok. 60 euro/os,

- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (ok. 80 zł), opcjonalnie dla chętnych,

- ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych (85 zł) - można się indywidualnie doubezpieczyć.

- opłat za napoje do obiadokolacji.

Zbiórka o godz. 04.30 rano, przy Kościele Parafialnym św. Ducha w Poniatowej.

Zapisy tel: 697 237 415. Zaliczka 100 euro/os do 31.01.16, 180 euro/os do 28.02.16, 995 zł/ do 31.03.2016.  

Należy posiadać dowód osobisty lub paszport ważny minimum 3 miesiące ponad okres trwania pielgrzymki.

Biuro Podróży "OLIMP"

ul. Narutowicza 35/2B

20-016 LUBLIN

tel./fax 0048/ 81-743-76-28

Nr wpisu do rejestru: 168

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie


Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2018-06-24, Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
    Łk 1,57-66.80Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. Gdy jej sąsiedzi i krewni usłyszeli, że Pan okazał tak wielkie miłosierdzie nad nią, cieszyli się z nią razem. Ósmego dnia przyszli, aby obrzezać dziecię, i chcieli mu dać imię ojca jego, Zachariasza. Jednakże matka jego odpowiedziała: „Nie, lecz ma otrzymać imię Jan”. Odrzekli jej: „Nie ma nikogo w twoim rodzie, kto by nosił to imię”. Pytali więc znakami jego ojca, jak by go chciał nazwać. On zażądał tabliczki i napisał: „Jan będzie mu na imię”. I wszyscy się dziwili. A natychmiast otworzyły się jego usta, język się rozwiązał i mówił wielbiąc Boga. I padł strach na wszystkich ich sąsiadów. W całej górskiej krainie Judei rozpowiadano o tym wszystkim, co się. zdarzyło. A wszyscy, którzy o tym słyszeli, brali to sobie do serca i pytali: „Kimże będzie to dziecię?” Bo istotnie ręka Pańska była z nim. Chłopiec zaś rósł i wzmacniał się duchem; a żył na pustkowiu aż do dnia ukazania się przed Izraelem.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk