• Dziecko na Mszy

    Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Czytaj dalej...
  • 1

Pielgrzymka do GrecjiZaproszenie na pielgrzymkę do Grecji

 śladami Apostołów św. Pawła i św. Andrzeja  

Trasa: Sremski Karlovci - Saloniki - Lidia - Filippi - Kavala - Veria - Kalambaka - Meteory -

Termopile - Ateny - Kanał Koryncki - Korynt - Mega Spileo - Patras - Paralia - Sremski Karlovci

w terminie: 20 - 29 kwietnia 2016 /10 dni - autokarem/

 

Program:

01/ - Poniatowa - zbiórka godz. 04.30 - jazda przez Słowację, Węgry, Serbię - obiadokolacja - nocleg k/Sr. Karlovci

02/ - Sremski Karlovci - śniadanie - przejazd przez Serbię, Macedonię do Grecji - obiadokolacja - nocleg k/Salonik

03/ - Saloniki - śniadanie - przejazd do Lidii - Baptysterium - miejsce chrztu Lidii, pierwszej mieszkanki Europy - przejazd do Filippi - spacer po ruinach miasta - zwiedzanie: Teatr, Więzienie św. Pawła, ruiny Bazylik i Pałacu Biskupiego, Via Egnatia, Agora - przejazd do Kawali - port Neapolis, do którego przybył św. Paweł Apostoł podczas II podróży misyjnej - zwiedzanie: Pomnik św. Pawła, Akwedukt Sulejmana, Dzielnica Panagia, wolny czas na kawę lub degustację przekąsek z owoców morza (ryby, ośmiornice, kalmary) - obiadokolacja - nocleg

04/ - Saloniki - śniadanie - zwiedzanie: Biała Wieża (z zewnątrz), Łuk Galeriusza, Bazylika św. Demetriusza - męczennika rzymskiego z IV w. i patrona miasta - przejazd do Verii - starożytnej Berei - dokąd udali się św. Paweł z Sylasem po ucieczce z Salonik - Pomnik św. Pawła - przejazd do Kalambaki - obiadokolacja - nocleg

05/ - Kalambaka - śniadanie - przejazd do Meteorów - zwiedzanie „Bizantyjskich wiszących Klasztorów”, wizyta

        w pracowni ikon -postój miejscu bitwy w Termopilach - Pomik Leonidasa - obiadokolacja - nocleg Nea Makri

06/ - Nea Makri - śniadanie - przejazd do Aten - zwiedzanie: Pomnik Nieznanego Żołnierza - zmiana warty, Katedra św. Dionizego Areopagity, Stadion Olimpijski, Akropol, skała Areopagu - gdzie św. Paweł wygłosił mowę do Ateńczyków: “Ja wam głoszę to, co czcicie, nie znając”, Agora, Plaka - wolny czas - obiadokolacja - nocleg

07/ - Nea Makri - śniadanie - przejazd na Półwysep Peloponeski - postój na zdjęcia nad Kanałem Korynckim -   przejazd do Starego Koryntu - zwiedzanie: Muzeum, Templum Apollina, Agora, Bema - mównica św. Pawła, Droga Lechajońska - przejazd wzdłuż Zatoki Korynckiej w góry Aroania na wysokość 1100 m do Mega Spileo

        (Wielka Grota) - najstarszego monasteru w Grecji z IV w. - zwiedzanie: Kościół NMP z cudowną ikoną Maryi, wg legendy autorstwa św. Łukasza Ewangelisty, Grota znalezienia ikony przez pasterkę św. Eufrozynę, źródło,

        muzeum - w drodze powrotnej widoki na Wąwóz Vouirakos - obiadokolacja - noclegw okolicyPsathopyrgos

08/ - Psatopyrgos - śniadanie - przejazd do Patras - zwiedzanie: Prawosławna Archikatedra św. Andrzeja Apostoła,

        największa świątynia w Grecji i trzecia co do wielkości na Bałkanach, zbudowana w miejscu jego męczeńskiej śmierci na krzyżu, Kaplica Relikwii Głowy - przekazanych przez Pawła VI w 1964 r. , Kaplica Relikwii Krzyża św. Andrzeja - przejazd przez most nad Zatoką Koryncką w stronę Riwiery Olimpijskiej - obiadokolacja - nocleg

09/ - Paralia - śniadanie - przejazd przez Grecję, Macedonię i Serbię do Sremski Karlovci- obiadokolacja - nocleg

10/ - Sremski Karlovci - śniadanie - wyjazd do kraju - powrót do Poniatowej w późnych godzinach nocnych.

                 Cena: 995 zł + 280 euro/os             

Cena obejmuje opłaty za:

- przejazd autokarem (klimatyzacja, toaleta),

- wyżywienie wg programu (9 śniadań kontynentalnych, 9 obiadokolacji), 

- zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami,

- ubezpieczenie SIGNALI IDUNA KL (10.000 euro), NW (15.000 zł), bagażu (1000 zł),

- opieka pilota.  

Cena nie obejmuje:

- biletów wstępu, kosztów przewodników lokalnych - razem - ok. 60 euro/os,

- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (ok. 80 zł), opcjonalnie dla chętnych,

- ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych (85 zł) - można się indywidualnie doubezpieczyć.

- opłat za napoje do obiadokolacji.

Zbiórka o godz. 04.30 rano, przy Kościele Parafialnym św. Ducha w Poniatowej.

Zapisy tel: 697 237 415. Zaliczka 100 euro/os do 31.01.16, 180 euro/os do 28.02.16, 995 zł/ do 31.03.2016.  

Należy posiadać dowód osobisty lub paszport ważny minimum 3 miesiące ponad okres trwania pielgrzymki.

Biuro Podróży "OLIMP"

ul. Narutowicza 35/2B

20-016 LUBLIN

tel./fax 0048/ 81-743-76-28

Nr wpisu do rejestru: 168

Wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Spotkanie Ewangelizacyjna
Msza święta,
modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała,
egzorcyzm wody, oleju i poświęcenie leków
godz: 18:00

Luty - 18 II 2017 (sobota)
Marzec - 18 III 2017 (sobota)
Kwiecień - 29 IV 2017 (sobota)
Maj - 20 V 2017 (sobota)
Czerwiec - 17 VI 2017 (sobota)

Pielgrzymka parafialna do Fatimy i Santiago de Compostela
W JUBILEUSZOWYM ROKU 100-LECIA OBJAWIEŃ FATIMSKICH
 zobacz ofertę (pdf)

 

Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Środa 2017-03-29, 4. tydz. Wielkiego Postu
    J 5,17-30Żydzi prześladowali Jezusa, ponieważ uzdrowił w szabat. Lecz Jezus im odpowiedział: „Ojciec mój działa aż do tej chwili i Ja działam”. Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachował szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu. W odpowiedzi na to Jezus im mówił: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Syn nie mógłby niczego czynić sam od siebie, gdyby nie widział Ojca czyniącego. Albowiem to samo, co On czyni, podobnie i Syn czyni. Ojciec bowiem miłuje Syna i ukazuje Mu to wszystko, co On sam czyni, i jeszcze większe dzieła ukaże Mu, abyście się dziwili. Albowiem jak Ojciec wskrzesza umarłych i ożywia, tak również i Syn ożywia tych, których chce. Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, że nadchodzi godzina, nawet już jest, kiedy to umarli usłyszą głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą, żyć będą. Podobnie jak Ojciec ma życie w sobie, tak również dał Synowi: mieć życie w sobie samym. Przekazał Mu władzę wykonywania sądu, ponieważ jest Synem Człowieczym. Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny, na zmartwychwstanie potępienia. Ja sam z siebie nic czynić nie mogę. Tak, jak słyszę, sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy; nie szukam bowiem własnej woli, lecz woli Tego, który Mnie posłał”.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk