Jubileusz kapłaństwa Księdza Proboszcza

20 grudnia podczas uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. kan. Józef Brzozowski, 30 – lecie kapłaństwa obchodził Ksiądz dr kan. Piotr Petryk, proboszcz naszej parafii. Urodzony 20 czerwca 1961, święcenia przyjął 21 grudnia 1985 r. z rąk Księdza Arcybiskupa Bolesława Pylaka.

Czcigodny Księże Jubilacie!
Dnia 21 grudnia 1985 roku przyjął Ksiądz Kanonik święcenia kapłańskie, stając się kapłanem na wieki. Następnie został Czcigodny Ksiądz posłany do winnicy Pańskiej, aby współpracować z Bogiem w najpiękniejszym i najważniejszym dziele, jakim jest zbawienie dusz. Jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich jest stosowną chwilą, by skierować do Czcigodnego Księdza Kanonika słowa uznania i głębokiej wdzięczności.

Niech Matka Boża i Jej dziewiczy Małżonek, św. Józef, Opiekun Zbawiciela, którego w tych dniach oczekujemy orędują za Drogim Księdzem Jubilatem. Życzymy daru zdrowia, radości i pokoju na dalsze lata kapłańskiego życia.

galeria zdjęć>>

(rocznik Księdza Proboszcza, zdj. z 25-lecia święceń, Archikatedra Lubelska)

• Wtorek 2020-09-29, ŚW. ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA
    J 1,47-51Jezus ujrzał, jak Natanael zbliżał się do Niego, i powiedział o nim: „Patrz, to prawdziwy Izraelita, w którym nie ma podstępu”. Powiedział do Niego Natanael: „Skąd mnie znasz?” Odrzekł mu Jezus: „Widziałem cię, zanim cię zawołał Filip, gdy byłeś pod drzewem figowym”. Odpowiedział Mu Natanael: „Rabbi, Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś królem Izraela!” Odparł mu Jezus: „Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci: «Widziałem cię pod drzewem figowym»? Zobaczysz jeszcze więcej niż to”. Potem powiedział do niego: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ujrzycie niebiosa otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna Człowieczego”.