Jubileusz kapłaństwa Księdza Proboszcza

20 grudnia podczas uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. kan. Józef Brzozowski, 30 – lecie kapłaństwa obchodził Ksiądz dr kan. Piotr Petryk, proboszcz naszej parafii. Urodzony 20 czerwca 1961, święcenia przyjął 21 grudnia 1985 r. z rąk Księdza Arcybiskupa Bolesława Pylaka.

Czcigodny Księże Jubilacie!
Dnia 21 grudnia 1985 roku przyjął Ksiądz Kanonik święcenia kapłańskie, stając się kapłanem na wieki. Następnie został Czcigodny Ksiądz posłany do winnicy Pańskiej, aby współpracować z Bogiem w najpiękniejszym i najważniejszym dziele, jakim jest zbawienie dusz. Jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich jest stosowną chwilą, by skierować do Czcigodnego Księdza Kanonika słowa uznania i głębokiej wdzięczności.

Niech Matka Boża i Jej dziewiczy Małżonek, św. Józef, Opiekun Zbawiciela, którego w tych dniach oczekujemy orędują za Drogim Księdzem Jubilatem. Życzymy daru zdrowia, radości i pokoju na dalsze lata kapłańskiego życia.

galeria zdjęć>>

(rocznik Księdza Proboszcza, zdj. z 25-lecia święceń, Archikatedra Lubelska)

• Sobota 2021-07-24, Wspomnienie św. Kingi, dziewicy
    Mt 13,24-30Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: «Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: „Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?” Odpowiedział im: „Nieprzyjazny człowiek to sprawił”. Rzekli mu słudzy: „Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?” A on im odrzekł: „Nie, byście zbierając chwast, nie wyrwali razem z nim i pszenicy. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza”».