Jubileusz kapłaństwa Księdza Proboszcza

20 grudnia podczas uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. kan. Józef Brzozowski, 30 – lecie kapłaństwa obchodził Ksiądz dr kan. Piotr Petryk, proboszcz naszej parafii. Urodzony 20 czerwca 1961, święcenia przyjął 21 grudnia 1985 r. z rąk Księdza Arcybiskupa Bolesława Pylaka.

Czcigodny Księże Jubilacie!
Dnia 21 grudnia 1985 roku przyjął Ksiądz Kanonik święcenia kapłańskie, stając się kapłanem na wieki. Następnie został Czcigodny Ksiądz posłany do winnicy Pańskiej, aby współpracować z Bogiem w najpiękniejszym i najważniejszym dziele, jakim jest zbawienie dusz. Jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich jest stosowną chwilą, by skierować do Czcigodnego Księdza Kanonika słowa uznania i głębokiej wdzięczności.

Niech Matka Boża i Jej dziewiczy Małżonek, św. Józef, Opiekun Zbawiciela, którego w tych dniach oczekujemy orędują za Drogim Księdzem Jubilatem. Życzymy daru zdrowia, radości i pokoju na dalsze lata kapłańskiego życia.

galeria zdjęć>>

(rocznik Księdza Proboszcza, zdj. z 25-lecia święceń, Archikatedra Lubelska)

• Wtorek 2021-01-26, Wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
    Mk 3,31-35Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie». Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką».