Święcenia diakonatu

11 kandydatów do święceń diakonatu z lubelskiego seminarium duchownego dzisiaj rozpoczyna swoje zamknięte rekolekcje, które poprowadzi ojciec duchowny. Za tydzień przyjmą święcenia w Lubartowie i Poniatowej, wśród nich jest nasz parafianin alumn Adrian Komorowski.

Oto nazwiska i parafie pochodzenia kandydatów do święceń:

1. Jakub Głowacki z parafii św. Anny w Lubartowie;

2. Artur Grzywaczewski z parafii Rozesłania św. Apostołów w Chełmie;

3. Adrian Komorowski z parafii Ducha Świętego w Poniatowej;

4. Przemysław Lemieszek z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Sobieszynie, w diecezji siedleckiej;

5. Damian Matysiak z parafii św. Jadwigi w Janowie Lubelskim, w diecezji sandomierskiej;

6. Karol Mazurek z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu, w diecezji siedleckiej;

7. Maciej Molicki z parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim, w diecezji sandomierskiej;

8. Jan Tadyniewicz z parafii św. Barbary w Łęcznej;

9. Krzysztof Wicha z parafii Wniebowzięcia NMP w Opolu Lubelskim;

10. Mateusz Wójcik z parafii św. Antoniego Padewskiego w Lublinie;

11. Rafał Wójcik z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie.

Uroczystości odbędą się dokładnie za tydzień. W Poniatowej święceń udzieli abp. Stanisław Budzik, metropolita lubelski, a w Lubartowie, w parafii św. Anny - bp Mieczysław Cisło. Święcenia diakonatu od wielu lat odbywają się w wybranych parafiach archidiecezji.

Dzisiaj jedenastu kandydatów do święceń diakonatu rozpoczyna swoje rekolekcje pod kierownictwem ks. Wojciecha Rebety, ojca duchownego lubelskiego seminarium. Zachęcamy do modlitwy za kierownika duchowego, jak również w intencji przyszłych diakonów.

źródło: Gość Niedzielny

Schola "W mocy Ducha"