Święcenia diakonatu

11 kandydatów do święceń diakonatu z lubelskiego seminarium duchownego dzisiaj rozpoczyna swoje zamknięte rekolekcje, które poprowadzi ojciec duchowny. Za tydzień przyjmą święcenia w Lubartowie i Poniatowej, wśród nich jest nasz parafianin alumn Adrian Komorowski.

Oto nazwiska i parafie pochodzenia kandydatów do święceń:

1. Jakub Głowacki z parafii św. Anny w Lubartowie;

2. Artur Grzywaczewski z parafii Rozesłania św. Apostołów w Chełmie;

3. Adrian Komorowski z parafii Ducha Świętego w Poniatowej;

4. Przemysław Lemieszek z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Sobieszynie, w diecezji siedleckiej;

5. Damian Matysiak z parafii św. Jadwigi w Janowie Lubelskim, w diecezji sandomierskiej;

6. Karol Mazurek z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu, w diecezji siedleckiej;

7. Maciej Molicki z parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim, w diecezji sandomierskiej;

8. Jan Tadyniewicz z parafii św. Barbary w Łęcznej;

9. Krzysztof Wicha z parafii Wniebowzięcia NMP w Opolu Lubelskim;

10. Mateusz Wójcik z parafii św. Antoniego Padewskiego w Lublinie;

11. Rafał Wójcik z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie.

Uroczystości odbędą się dokładnie za tydzień. W Poniatowej święceń udzieli abp. Stanisław Budzik, metropolita lubelski, a w Lubartowie, w parafii św. Anny - bp Mieczysław Cisło. Święcenia diakonatu od wielu lat odbywają się w wybranych parafiach archidiecezji.

Dzisiaj jedenastu kandydatów do święceń diakonatu rozpoczyna swoje rekolekcje pod kierownictwem ks. Wojciecha Rebety, ojca duchownego lubelskiego seminarium. Zachęcamy do modlitwy za kierownika duchowego, jak również w intencji przyszłych diakonów.

źródło: Gość Niedzielny

• 2021-10-17, 29. Niedziela zwykła
    Mk 10,35-45Jakub i Jan, synowie Zebedeusza, podeszli do Jezusa i rzekli: «Nauczycielu, pragniemy, żebyś nam uczynił to, o co Cię poprosimy». On ich zapytał: «Co chcecie, żebym wam uczynił?» Rzekli Mu: «Daj nam, żebyśmy w Twojej chwale siedzieli jeden po prawej, a drugi po lewej Twej stronie». Jezus im odparł: «Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić, albo przyjąć chrzest, którym Ja mam być ochrzczony?» Odpowiedzieli Mu: «Możemy». Lecz Jezus rzekł do nich: «Kielich, który Ja mam pić, wprawdzie pić będziecie; i chrzest, który Ja mam przyjąć, wy również przyjmiecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej lub lewej, ale dostanie się ono tym, dla których zostało przygotowane». Gdy usłyszało to dziesięciu pozostałych, poczęli oburzać się na Jakuba i Jana. A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: «Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu».