Jubileusz 30-lecia Parafii pw. Ducha Świętego w Poniatowej

Niedziela 15.05.2016r.

• 12.00 Uroczysta Msza Święta, odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej;

• 13.30-14.00 Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Opola Lubelskiego;

• 14.00-14.30 oficjalne otwarcie Pikniku Parafialnego, wystąpienia zaproszonych gości;

• 14.30 – 14.40 Ludowa Kapela Dziecięca CKPiT;

• 14.40- 15.10 koncert laureatów Konkursu Piosenki Papieskiej;

• 15.10-16.00 przegląd piosenek religijnych, połączony z prezentacją historii Parafii p.w. Ducha Świętego w Poniatowej;

• 16:00 – 16.45 Zespół TAW z dziećmi;

• 17:00 – 17.45 koncert zespołu kleryków Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie Good God.

Przewidziane są stoiska ze wspaniałymi smakołykami

• Sobota 2021-07-24, Wspomnienie św. Kingi, dziewicy
    Mt 13,24-30Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: «Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: „Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?” Odpowiedział im: „Nieprzyjazny człowiek to sprawił”. Rzekli mu słudzy: „Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?” A on im odrzekł: „Nie, byście zbierając chwast, nie wyrwali razem z nim i pszenicy. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza”».