Srebrny Jubileusz ks. Mirosława Komorowskiego MSF

Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.00, dziękujemy Panu Bogu za dar powołania do służby kapłańskiej ks. Mirosława Komorowskiego MSF, który obchodzi srebrny jubileusz święceń kapłańskich.
Na obchody przybył również ks. Krzysztof Piskorski, który wygłosił homilie oraz ks. Mirosław Bielecki, a oprawę muzyczną Mszy Świętej przygotował chór Szczygiełki, który gościł u Księdza Jubilata w Rzymie w trakcie beatyfikacji Jana Pawła II.

Księdzu Jubilatowi życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej podczas posługi w Winnicy Pańskiej.

• Sobota 2021-07-24, Wspomnienie św. Kingi, dziewicy
    Mt 13,24-30Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: «Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: „Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?” Odpowiedział im: „Nieprzyjazny człowiek to sprawił”. Rzekli mu słudzy: „Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?” A on im odrzekł: „Nie, byście zbierając chwast, nie wyrwali razem z nim i pszenicy. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza”».