Narodowa Pielgrzymka do Rzymu

W dniach 19-25 października 2016 nasz Ksiądz Proboszcz Piotr Petryk i Ksiądz Konrad Koczan uczestniczyli w Narodowej Pielgrzymce do Wiecznego Miasta w ramach obchodów Roku Miłosierdzia. Wraz z ks. Arcybiskupem Stanisławem Budzikiem i grupą pielgrzymów z naszej Archidiecezji przeżyli chwile pięknych spotkań z następcą apostołów – Papieżem Franciszkiem.

• Wtorek 2021-01-26, Wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
    Mk 3,31-35Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie». Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką».