Narodowa Pielgrzymka do Rzymu

W dniach 19-25 października 2016 nasz Ksiądz Proboszcz Piotr Petryk i Ksiądz Konrad Koczan uczestniczyli w Narodowej Pielgrzymce do Wiecznego Miasta w ramach obchodów Roku Miłosierdzia. Wraz z ks. Arcybiskupem Stanisławem Budzikiem i grupą pielgrzymów z naszej Archidiecezji przeżyli chwile pięknych spotkań z następcą apostołów – Papieżem Franciszkiem.

• Wtorek 2020-09-29, ŚW. ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA
    J 1,47-51Jezus ujrzał, jak Natanael zbliżał się do Niego, i powiedział o nim: „Patrz, to prawdziwy Izraelita, w którym nie ma podstępu”. Powiedział do Niego Natanael: „Skąd mnie znasz?” Odrzekł mu Jezus: „Widziałem cię, zanim cię zawołał Filip, gdy byłeś pod drzewem figowym”. Odpowiedział Mu Natanael: „Rabbi, Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś królem Izraela!” Odparł mu Jezus: „Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci: «Widziałem cię pod drzewem figowym»? Zobaczysz jeszcze więcej niż to”. Potem powiedział do niego: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ujrzycie niebiosa otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna Człowieczego”.