Nowi lektorzy

W czwartek, 17 maja 2018 roku, w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Lublinie, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik ustanowił lektorami 290 chłopców z całej archidiecezji, w tym dwóch z naszej parafii: Kacpra Skórę i Wojciecha Mazura. Najważniejszym momentem spotkania była modlitwa błogosławieństwa i obrzęd wręczenia księgi Pisma Świętego.

Uroczystość zgromadziła wielu kapłanów oraz rodziców nowo powołanych lektorów. Mszę świętą uświetnił śpiew archidiecezjalnego chóru Pueri Cantores Lublinenses.

Nowym lektorom życzymy wielu łask Bożych i gorliwości w wypełnianiu zadań wynikających z posługi lektorskiej.

• Sobota 2020-11-28, 34. tydz. zwykły
    Łk 21,34-36Jezus powiedział do swoich uczniów: «Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie spadł na was znienacka jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym».