• 1

Pielgrzymka do Meksyku

 

20-29.01.2020. Cena 980USD + 3200PLN

1 DZIEŃ:  20.01.2020       POLSKA – MIASTO MEKSYK

Spotkanie na lotnisku w Warszawie o godzinie 03:00. Wylot do Meksyku o godzinie 06:05.Lot
z przesiadką w Amsterdamie. Przylot do Meksyku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

 

2 DZIEŃ: 21.01.2020        MIASTO MEKSYK

Po śniadaniu przejazd na Plac Główny miasta Zócalo. Pieszo deptakiem Madero udamy się na zwiedzanie największej barokowej Katedry Metropolitańskiej, gdzie znajduje się figura Jezusa Chrystusa od Trucizny oraz pomnik Jana Pawła II. Przejdziemy do świątyni azteckiej TemploMayor – miejsce, gdzie znajdowała się wyspa, na której zostało założone dzisiejsze Miasto Meksyk, nazwane przez Azteków Tenochtitlan. Z punktu widokowego będziemy podziwiać jego ruiny.  Wejdziemy również do Pałacu Narodowego, dzisiejszej siedziby administracyjnej Prezydenta Meksyku. Na jednym z jego dziedzińców znajdują się Murale Diego Riwiery, które przedstawiają 300 lat historii Meksyku i dawne kultury prehiszpańskie. * Otwarcie Pałacu często uzależnione jest od decyzji władz państwowych. Przejedziemy na południe miasta do Xochimilco – nazwane przez Azteków Miejscem Kwiatów – w ciągu godziny pokonamy część jednego z kanałów. W czasie rejsu obsługa łodzi zaserwuje nam obiadokolację. Wieczorem powrót do hotelu.

 

3 DZIEŃ: 22.01.2020        PLAC TRZECH KULTUR– BAZYLIKA – TEOTIHUACAN

Po śniadaniu wyjazd na Plac Trzech Kultur, symboliczne miejsce powstania nowej rasy metyskiej w wyniku połączenia ras hiszpańskiej i indiańskiej. Tutaj też Jan Diego zdawał relację Biskupowi Zumarraga z Objawień Najświętszej Marii Panny z Guadalupe. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe, gdzie będziemy podziwiać ołtarz, na którym znajduje się oryginalny Wizerunek Panienki, pojawił się on na tilmie Jana Diego 12 grudnia 1531 roku. Zobaczymy Starą i Nową Bazylikę, ich przepiękne ogrody, wejdziemy do Kapliczki na Wzgórzu. Chwila czasu na zakupy dewocjonaliów.  Przejazd do Teotihuacan, miejsce, gdzie według Azteków rodzili się bogowie. Miasto, które rozwijało się do VIII wieku. Tutaj będziemy mogli wejść na jedną z największych Piramid Słońca, zobaczymy również Piramidę Księżyca, Pałac Pierzastych Muszli czy Pierzastego Węża. Udamy się na degustacje tequili. W lokalnym warsztacie poznamy obróbkę  kamienia – obsydian, z którego mieszkańcy Teotihuacan wyrabiali przepiękne maski i figurki, inkrustowane srebrem i kamieniami szlachetnymi. Przejazd na obiad do lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.

 

4 DZIEŃ: 23.01.2020        MEKSYK – CHOLULA – TONATZINTLA - PUEBLA

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Puebli. Po drodze zwiedzimy Cholulę, miejsce gdzie Hiszpanie wybudowali na największej piramidzie kościół. Odwiedzimy równieżMałe Pueblo -  Tonatzintla, gdzie będziemy podziwiać mały kościółek wybudowany przez w nietypowym stylu barokowym. Następnie udamy się do Puebli. To jedno z piękniejszych miast kolonialnych, które zostało założone przez Hiszpanów i początkowo, miało spełniać funkcję stolicy. Zobaczymy Katedrę, Kaplicę Różańcową w kościele Santo Domingo – najpiękniejszy przykład baroku meksykańskiego. Spacerem przejdziemy po Słodkiej Uliczce – miejsce słynące z lokalnych łakoci. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

 

5 DZIEŃ: 24.01.2020        PUEBLA – CACAHUAMILPA  - TAXCO

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Taxco. Postój w Cacahuamilpa jest to jedna
z najpiękniejszych jaskiń w środkowym Meksyku, z ogromnymi salami i niezliczoną ilością stalagmitów i stalaktytów – przez około godzinę będziemy mogli je podziwiać w różnych formach. Następnie udamy się do sklepu - warsztatu srebra, tutaj poznamy jak wydobywa się ten szlachetny metal, jego obróbkę i przepiękne wzory jakie tworzą lokalni rzemieślnicy. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu.

 

6 DZIEŃ: 25.01.2020        TAXCO – ACAPULCO

Po śniadaniu wjazd do centrum miasta taksówkami typu VW Garbus. Zatrzymamy się na placu głównym miasteczka – Zócalo. Tam znajduje się kościół Santa Prisca wybudowany przez ojca dla syna. Przejazd do Acapulco. Hotel All inclusive . Nocleg.

 

7 DZIEŃ: 26.01.2020        ACAPULCO

Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Nocleg.

 

8 DZIEŃ: 27.01.2020        ACAPULCO – VISTA HERMOSA – MIASTO MEKSYK

Śniadanie i wyjazd do Miasta Meksyk. Obiad w hacjendzie Vista Hermosa. Zakwaterowanie
 w hotelu.

 

9 DZIEŃ: 28.01.2020        MUZEUM ANTROPOLOGII (w poniedziałki nieczynne)– BAZYLIKA – LOTNISKO

Śniadanie. Przejedziemy do Muzeum Antropologii, gdzie, między innymi, poznamy najważniejsze sale kultur prehiszpańskich – Teotihuacana i Azteca. Krótki przejazd panoramiczny najpiękniejszą Aleją Reforma, zdominowaną dzisiaj przez nowoczesne wieżowce. Pożegnanie z Meksykiem. Następnie przejazd na  lotnisko i wylot do Polski o godz.19:55. Lot z przesiadką w Paryżu.

 

10 DZIEŃ: 29.01.2020      POWRÓT DO POLSKI

Lądowanie w Warszawie o godzinie 21:40. Zakończenie pielgrzymki.

 

CENA OBEJMUJE:

 • Przelot samolotem Warszawa – Meksyk – Warszawa z przesiadką na jednym z portów europejskich;,
 • zakwaterowanie w wymienionych w programie hotelach lub podobnych kategorią i ceną;
 • opieka polskojęzycznego pilota przez cały okres pobytu w Meksyku;
 • transport klimatyzowanym autokarem na terenie Meksyku;
 • posiłki wg programu - napoje płatne dodatkowo;
 • Acapulco wersja all inclusive – śniadanie, obiad, kolacja – open bar od 11.00 do 22.30;
 • system nagłaśniający tour guide;
 • ubezpieczenie KL i NNW;
 • składka na TFG – 15 zł / os.

CENA NIE OBEJMUJE:

 

 • 180 USD/osoby –obowiązkowe napiwki dla bell bojów hotelowych, kelnerów w czasie zaplanowanych posiłków, napiwki dla walizkowych na lotnisku w Meksyku w dzień przylotu, napiwki dla kierowcy i przewodnika miejscowego,wstępy do zwiedzanych obiektów, spływ łodziami po „pływających ogrodach” Xochimilco
 • dopłata do pokoju jednoosobowego 300USD;
 • napoje w czasie posiłków z wyjątkiemallinclusive w Acapulco;
 • wydatki indywidualne nie objęte programem.

  

WAŻNE:

- CENA PODANA OD OSOBY W POKOJU DWUOSOBOWYM

- PASZPORT MUSI BYĆ WAŻNY 6 MIESIĘCY OD DATY POWROTU

Cena zostanie ponownie wyliczona w przypadku drastycznej zmiany kursu USD w stosunku do peso (MXN) lub zmiany ilości chętnych.

*Za klauzulę siły wyższej uważa się decyzje władz narodowych dotyczące  zamknięcia jakichkolwiek obiektów wymienionych w programie  z powodu świąt lub innych wydarzeń, a tym samym niemożność ich prezentacji grupie.

 

Zgłoszenia przyjmuje

ks.Łukasz Protasiewicz, tel: 500 045 832

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
 • Wtorek 2019-10-22, WSPOMNIENIE ŚW. JANA PAWŁA II, PAPIEŻA
  Łk 12,35-38Jezus powiedział do swoich uczniów: «Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie. A wy podobni do ludzi oczekujących powrotu swego pana z uczty weselnej, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze. Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie. Zaprawdę powiadam wam: Przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc będzie im usługiwał. Czy o drugiej, czy o trzeciej straży przyjdzie, szczęśliwi oni, gdy ich tak zastanie».

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk