Pielgrzymka śladami sł. Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

Poniatowa - Warszawa - Włocławek - Rywałd Królewski - Gietrzwałd - Stoczek Klasztorny - Święta Lipka - Zuzela - Poniatowa

w terminie: 10 - 13.09.2020 r. /4 dni - autokarem/

Program
01/ - Poniatowa - zbiórka o godz. 06.00 - przejazd do Warszawy. Zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta:
Plac Zamkowy, kolumna Zygmunta, ul. Świętojańska, Archikatedra Św. Jana z grobem kard. St. Wyszyńskiego, Rynek Starego Miasta, mury miejskie. Przejazd na Żoliborz - modlitwa przy grobie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, zwiedzanie muzeum i kościoła pod wezwaniem św. Stanisława Kostki - gdzie przez ostatnie lata swojego życia pracował bł. Ks. Jerzy. Przejazd do Włocławka - modlitwa przy Krzyżu Papieskim, przy tamie gdzie wyłowiono ciało bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz zwiedzanie interaktywnego muzeum, które znajduje się w podziemiach Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Przejazd na nocleg, zakwaterowanie, obiadokolacja.
02/ - Śniadanie. Przejazd do Rywałdu Królewskiego - zwiedzanie: Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej Pocieszycielki Strapionych - pierwsze miejsce odosobnienia kard. Wyszyńskiego, gdzie przebywał na przełomie września i października1953 r. Zwiedzanie celi Prymasa Tysiąclecia, na ścianach której do dziś zachowały się stacje Drogi Krzyżowej. Przejazd do Gietrzwałdu - zwiedzanie Sanktuarium nazywane "Polskim Lourdes” - upamiętniające jedyne w Polsce objawienia maryjne, które miały miejsce od 27.06 do 16.09.1877. Przejazd do Lidzbarka Warmińskiego - miasta nazywanego „Perłą Warmii”. Zwiedzanie: Zamek Biskupów Warmińskich
(z zewnątrz), Kolegiata Świętych Piotra i Pawła, Wysoka Brama. Obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma.
03/ - Śniadanie - przejazd do Stoczka Klasztornego - zwiedzanie: Sanktuarium Matki Pokoju - miejsca odosobnienia Prymasa Stefana Wyszyńskiego w latach 1953-1954. Przejazd do Świętej Lipki - zwiedzanie: Sanktuarium Maryjne z Klasztorem, uważany za najwspanialszą świątynię barokową w północnej Polsce. Koncert organowy - barokowe organy z ruchomymi figurkami z 1721 r. Obiadokolacja i nocleg w okolicy.
04/ - Śniadanie - przejazd do Zuzeli - zwiedzanie: Muzeum Lat Dziecięcych Prymasa Tysiąclecia. W budynku można zobaczyć rekonstrukcję wnętrza domu, w którym dorastał Prymas, a także wystrój klasy szkoły, w której pobierał nauki. Powrót do Poniatowej w godzinach wieczornych.

Cena: 620 zł/os przy 40 os. płacących

Cena obejmuje opłaty za:
- transport autokarem wg programu (klimatyzacja, toaleta),
- 3 noclegi w ośrodkach wypoczynkowych i domach pielgrzyma. Pokoje 2,3,4-os.,
- 3 śniadania, 3 obiadokolacje,
- ubezpieczenie NNW (5000 zł) w TU SIGNAL IDUNA,
- składka na obowiązkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
- zestawy słuchawkowe „tour guide”, opiekę pilota.

Cena nie obejmuje opłat za:
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opieki miejscowych przewodników ok. 60 zł/os
- w miarę możliwości czasowych i pogodowych rejs po Jeziorze Mikołajskim lub Śniardwy ok. 40 zł/os,
- możliwość rezerwacji obiadu w grodze powrotnej ok. 30 zł/os,
- opłat za napoje do obiadokolacji,

Zbiórka o godz. 06:00 rano, przy Kościele p.w. Ducha Świętego w Poniatowej, ul. Lubelska 5.
Zapisy: ks. Piotr Petryk, tel. 516 912 332.

Zapisy z wpłatą zaliczki 200 zł/os do 31 lipca 2020 r, dopłata 420 zł/os do 20 sierpnia 2020 r.
UWAGA: Każdy uczestnik powinien posiadać ze sobą ważny dowód osobisty.

BIURO PODRÓŻY "OLIMP"
ul. Kościelna 5 lok. 4
20-307 LUBLIN
tel./fax: 0048-81-743-76-28
Nr wpisu do rejestru: 295

• Środa 2020-08-05, 18. tydz. zwykły
    Mt 15,21-28Jezus podążył w okolice Tyru i Sydonu. A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych stron, wołała: «Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko nękana przez złego ducha». Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: «Odpraw ją, bo krzyczy za nami». Lecz On odpowiedział: «Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela». A ona przyszła, padła Mu do nóg i prosiła: «Panie, dopomóż mi». On jednak odparł: «Niedobrze jest zabierać chleb dzieciom, a rzucać szczeniętom». A ona odrzekła: «Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą okruchy, które spadają ze stołu ich panów». Wtedy Jezus jej odpowiedział: «O niewiasto, wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak pragniesz!» Od tej chwili jej córka była zdrowa.