• Dziecko na Mszy

  Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Czytaj dalej...
 • 1

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu
warto zobaczyć:
1) jak przygotować się do spowiedzi
2) jak pościć w XXI wieku?
 1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. W naszym kościele trwa wystawienie Najświętszego Sakramentu. Znajdźmy czas na osobistą modlitwę.
 2. Włączmy się w głębokie przeżycie Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 17:00 odprawiamy nabożeństwo drogi krzyżowej, a w niedziele o godz. 17:15 gorzkie żale. We wtorki o godz. 17:15 droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
 3. W poniedziałek - 6 marca -  wieczorem odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.
 4. W przyszłą niedzielę - 12 marca - kazania głosić będzie ks. Marcin Jankiewicz z Ukrainy. Po mszy świętych będzie zbierać ofiary na  budowę Seminarium Duchownego w Kamieńcu Podolskim.
 5. Za dwa tygodnie, w trzecią niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Już teraz tak zaplanujmy czas tak, żeby w nich uczestniczyć. Rekolekcje poprowadzi O. Tomasz Mędrek  z Zakonu Ojców Kapucynów.
 6. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Kobiety odgrywają szczególną rolę w  rodzinie, świecie, w Kościele. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
 7. W sobotę (11.03.) o godz. 18:00 będzie msza św. w intencji ks. Grzegorza z okazji Imienin.
 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę 360 zł mieszkańcom bloku  ul. 1 maja 11 i prosimy o sprzątanie ul. Młodzieżowa 3.

Słowo życia

Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

Przygotowując się do radości świąt wielkanocnych słuchajmy słowa Bożego, nie zaniedbujmy modlitwy, spełniajmy uczynki miłosierdzia. W życiu codziennym dotyka nas wiele pokus, przyjmijmy więc błogosławieństwo Boga i pamiętajmy, że Pan Jezus  jest z nami i pomaga nam zwyciężać zło.

 

 

 

Wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Spotkanie Ewangelizacyjna
Msza święta,
modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała,
egzorcyzm wody, oleju i poświęcenie leków
godz: 18:00

Luty - 18 II 2017 (sobota)
Marzec - 18 III 2017 (sobota)
Kwiecień - 29 IV 2017 (sobota)
Maj - 20 V 2017 (sobota)
Czerwiec - 17 VI 2017 (sobota)

Pielgrzymka parafialna do Fatimy i Santiago de Compostela
W JUBILEUSZOWYM ROKU 100-LECIA OBJAWIEŃ FATIMSKICH
 zobacz ofertę (pdf)

 

Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
 • Czwartek 2017-03-23, 3. tydz. Wielkiego Postu
  Łk 11,14-23Jezus wyrzucał złego ducha, który był niemy. A gdy zły duch wyszedł, niemy zaczął mówić i tłumy były zdumione. Lecz niektórzy z nich rzekli: „Przez Belzebuba, władcę złych duchów, wyrzuca złe duchy”. Inni zaś, chcąc Go wystawić na próbę, domagali się od Niego znaku z nieba. On jednak, znając ich myśli, rzekł do nich: „Każde królestwo wewnętrznie rozdarte pustoszeje i dom na dom się wali. Jeśli więc i szatan sam przeciw sobie wewnętrznie jest rozdwojony, jakże się ostoi jego królestwo? Mówicie bowiem, że Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy. Lecz jeśli Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy, to przez kogo je wyrzucają wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. A jeśli Ja palcem Bożym wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło już do was królestwo Boże. Gdy mocarz uzbrojony strzeże swego dworu, bezpieczne jest jego mienie. Lecz gdy mocniejszy od niego nadejdzie i pokona go, zabierze wszystką broń jego, na której polegał, i łupy jego rozda. Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; a kto nie zbiera ze Mną, rozprasza”.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk