• Dziecko na Mszy

    Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Read More
  • 1

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
14 października 2018 r.

1. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
2. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
3. Różaniec codziennie o godz. 17:15.
4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
5. Dzisiaj o godz. 16:00 rozpocznie się przygotowanie do małżeństwa.
6. Dzisiaj także o godz. 10:30 będziemy modlić się za naszych drogich Seniorów. O godz. 15:00 w CKPiT spotkanie integracyjne dla Seniorów, połączone występami zespołów artystycznych.
7. 16 października wystąpi w naszym kościele p. Monika Grajewska. Po mszy św. wykona koncert z okazji 40. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolice Apostolską. Zapraszamy.
8. Osoby, które wpisały się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej są proszone o wpłatę pierwszej raty – 500 zł. Można to uczynić dzisiaj po każdej mszy św. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do tego najważniejszego miejsca pielgrzymkowego dla chrześcijan. Pielgrzymka będzie w dniach 11-18 lutego 2019 r. Koszt to 2450 zł oraz 430 dol.
9. We czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia. Msza św za ks. Łukasza będzie we czwartek o godz. 7:00.
10. W dniu 18 października (czwartek) po mszy św. o godz. 18:00 będzie modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała.
11. 23 października od godz. 18:00 odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji Synodu Biskupów w Rzymie, który obraduje na temat młodzieży. Zapraszamy szczególnie młodzież przed bierzmowaniem.
12. Bóg zapłać za ofiary na tabernakulum. Taca w ubiegłą niedzielę wyniosła 7250,50 gr. Dziękujemy za ofiary indywidualne dwie po 200 zł. Tabernakulum będzie w drugiej połowie listopada.
13. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
14. We środę o godz. 18:30 odbędzie się zebranie dla rodziców ministrantów.
15. Dziękujemy sponsorom za ufundowanie do naszego kościoła nowego gongu i dzwonu. Koszt to około 3 tys. zł.
16. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy by nieść pomoc modlitewna naszym zmarłym w modlitwie wypominkowej.
17. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę 250 zł mieszkańcom bloku ul. Kraczewicka 17 cz. II i prosimy o sprzątanie ul. Kraczewicka 19 cz. I.

SŁOWO ŻYCIA:
"Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?"
Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
• 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.
• 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii,
• 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
• 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej.

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie


Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2018-10-16, Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej
    Łk 11,37-41Pewien faryzeusz zaprosił Jezusa do siebie na obiad. Poszedł więc i zajął miejsce za stołem. Lecz faryzeusz, widząc to, wyraził zdziwienie, że nie obmył wpierw rąk przed posiłkiem. Na to rzekł Pan do niego: „Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości. Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste”.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk