• Dziecko na Mszy

  Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Czytaj dalej...
 • 1

Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11 marca 2018

 1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.
 2. Zakończyły się rekolekcje wielkopostne. Wytrwajmy w stanie łaski uświęcającej. Dziękujemy ks. Rekolekcjoniście, spowiednikom, a także rodzinom za przygotowane i ofiarowane ciasto na stół rekolekcyjny.
 3. W poniedziałek 12 marca odbędzie się spotkanie rady Akcji Katolickiej.
 4. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa we wtorek i piątek o godz. 17;15. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17:15. We wtorek zapraszamy w szczególny sposób młodych.
 5. W niedzielę - 18 marca o godz. 15:30 - odbędzie się zebranie rady duszpasterskiej. Zapraszamy członków rady.
 6. W przyszłą sobotę o godz. 16:00 lub też w niedzielę po mszy św. wieczornej będą przyjmowane dalsze wpłaty na wyjazd do Pragi. Prosimy wyjeżdżających o ich uregulowanie.
 7. W przyszłą niedzielę (18.03) o godz. 9:00 będziemy modlić się w intencji ks. Seniora z okazji Imienin.
 8. Niedziela Palmowa jest także dniem młodzieży. Zapraszamy młodzież naszej parafii na wspólnotowy wyjazd do Lublina w Niedzielę Palmową 26 marca. Informacje i zapisy prowadzi ks. Artur.
 9. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami. Po mszy św. wieczornej będzie czuwanie fatimskie.
 10. Dziękujemy za sprzątanie osobom z ul. Nałęczowska 9 i 11 i za ofiarę z ul Nałęczowska 11 160 zł. Prosimy o sprzątnie ul. Nałęczowska 11.

Słowo życia

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.

Słowa Pana Jezusa świadczą o wielkiej miłości Boga do każdego z nas. Aby nas ratować od zguby wiecznej Bóg wydał na śmierć krzyżową swojego Syna. Niech prawda o miłości Bożej ogarnie nas na nowo i zajaśnieje nowym blaskiem w naszych sercach.

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie


Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
 • Czwartek 2018-03-22, 5. tydz. Wielkiego Postu
  J 8,51-59Jezus powiedział do Żydów: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Jeśli kto zachowa moją naukę, nie zazna śmierci na wieki”. Rzekli do Niego Żydzi: „Teraz wiemy, że jesteś opętany. Abraham umarł i prorocy, a Ty mówisz: «Jeśli kto zachowa moją naukę, ten śmierci nie zazna na wiek». Czy Ty jesteś większy od ojca naszego Abrahama, który przecież umarł? I prorocy pomarli. Kim Ty siebie czynisz?” Odpowiedział Jezus: „Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: «Jest naszym Bogiem», ale wy Go nie znacie. Ja Go jednak znam. Gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnie jak wy kłamcą. Ale Ja Go znam i słowo Jego zachowuję. Abraham, ojciec wasz, rozradował się z tego, że ujrzał mój dzień, ujrzał go i ucieszył się”. Na to rzekli do Niego Żydzi: „Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?” Rzekł do nich Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Zanim Abraham stał się, Ja jestem”. Porwali więc kamienie, aby je rzucić na Niego. Jezus jednak ukrył się i wyszedł ze świątyni.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk