• Dziecko na Mszy

  Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Czytaj dalej...
 • 1

Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY
7 maja 2017

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca trwa wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 2. Dzisiaj o godz. 15:00  odbędzie się dodatkowa msza św., której inicjatorem jest Stowarzyszenie Dawnej Muzyki Polskiej Musica Antiqa w Poniatowej, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Poniatowej. Msza św. jest ofiarowana za więzionych i pomordowanych w Poniatowej w latach wojennych (1941-1945). Oprawa muzyczna: chóry Szczygiełki.
 3. Dzisiaj także o godz. 16:00 na Placu Konstytucji 3 maja odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne i modlitewne połączone ze świadectwami o działaniu Pana Boga w życiu ludzi.
 4. O godz. 19;00 odbędzie się spotkanie osób wyjeżdżających do Fatimy. Potrzebne będą dowody osobiste lub paszporty oraz wpłaty 390 euro.
 5. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 7:30, 9:00 i 18:00. Odpust w Sanktuarium Św. Stanisława  w Piotrawinie.
 6. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek o godz. 19:00.
 7. W piątek o godz. 17:00 będzie bierzmowanie młodzieży. Msza św. zatem tego wieczoru będzie o godzinę wcześniej. 
 8. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada 100 lat od pierwszego objawienia Matki Bożej. Chcemy to wydarzenie w szczególny sposób uczcić. W kościele o godz. 17:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec oraz nabożeństwo majowe, o godz 18;00 msza św. o Matce Bożej. Po mszy św. wyruszy procesja maryjna z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Procesja będzie szła po osiedlu za kościołem (tak jak droga krzyżowa). Przynosimy lampiony.
 9. W przyszłą niedzielę o 12:00 będzie pierwsza Komunia Święta dzieci z klas trzecich. Prosimy, aby inni uczestnicy tej mszy św. przyszli na inne godziny.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę 345 ul Kraczewicka 23 – pierwsza część i prosimy ul. Kraczewicka 23 – część druga.

Słowo życia
Pan Jezus mówi:  Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości

Chrystus Pan, jak Dobry Pasterz, w każdej Eucharystii woła  nas po imieniu, aby karmić nas swoim Słowem i Ciałem. Każdy, kto trwa w Nim, odkrywa piękno swojego powołania w dawaniu siebie braciom.

Wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Spotkanie Ewangelizacyjna
Msza święta,
modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała,
egzorcyzm wody, oleju i poświęcenie leków
godz: 18:00

Luty - 18 II 2017 (sobota)
Marzec - 18 III 2017 (sobota)
Kwiecień - 22 IV 2017 (sobota)
Maj - 20 V 2017 (sobota)
Czerwiec - 17 VI 2017 (sobota)

Pielgrzymka parafialna do Fatimy i Santiago de Compostela
W JUBILEUSZOWYM ROKU 100-LECIA OBJAWIEŃ FATIMSKICH
 zobacz ofertę (pdf)

 

Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
 • Środa 2017-05-24, Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
  J 16,12-15Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek słyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego bierze i wam objawi”.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk