• Dziecko na Mszy

  Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Czytaj dalej...
 • 1

Ogłoszenia duszpasterskie

18 czerwca 2017

 1. Przeżywamy dzisiaj 11 niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
 2. W minionym tygodniu przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przeżywanie tej uroczystości: przygotowującym ołtarze, straży pożarnej, liturgicznej służbie ołtarza, policji za zabezpieczenie ruchu, dzieciom za sypanie kwiatów i niesienie emblematów religijnych.
 3. Dzisiaj o godz. 12:00 odbędzie się uroczysta msza św. z okazji 55. nadania praw miejskich Poniatowej.
 4. Gościmy w naszej wspólnocie parafialnej O. Prof. Andrzeja Derdziuka, który przez cały dzień głosi słowo Boże.
 5. Do czwartku trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Codziennie po mszy św. wieczornej zapraszamy na procesje eucharystyczne. We czwartek jest zakończenie oktawy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: Akcję Katolicką, Grupę Fatimską i Legion Maryi.
 6. We czwartek – 22 czerwca- o godz. 9:00 będzie msza św. i nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II.
 7. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.
 8. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku z prośbą o szczęśliwe wakacje będzie w piątek o godz. 8:00. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, pracowników szkół w Poniatowej.
 9. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. O godz. 10:00 tego dnia będzie msza św. na zakończenie roku w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Poniatowej.

Wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Spotkanie Ewangelizacyjna
Msza święta,
modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała,
egzorcyzm wody, oleju i poświęcenie leków
godz: 18:00

Luty - 18 II 2017 (sobota)
Marzec - 18 III 2017 (sobota)
Kwiecień - 22 IV 2017 (sobota)
Maj - 20 V 2017 (sobota)
Czerwiec - 17 VI 2017 (sobota)

Pielgrzymka parafialna do Fatimy i Santiago de Compostela
W JUBILEUSZOWYM ROKU 100-LECIA OBJAWIEŃ FATIMSKICH
 zobacz ofertę (pdf)

 

Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
 • Sobota 2017-07-22, Wspomnienie obowiązkowe Św. Marii Magdaleny
  J 20,1.11-18Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień od niego odsunięty. Maria stała przed grobem płacząc. A kiedy tak płakała, nachyliła się do grobu i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa: jednego w miejscu głowy, a drugiego w miejscu nóg. I rzekli do niej: „Niewiasto, czemu płaczesz?” Odpowiedziała im: „Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go położono”. Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, ale nie wiedziała, że to Jezus. Rzekł do niej Jezus: „Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz?” Ona zaś sądząc, że to jest ogrodnik, powiedziała do Niego: „Panie, jeśli ty Go przeniosłeś, powiedz mi, gdzie Go położyłeś, a ja Go wezmę”. Jezus rzekł do niej: „Mario!” A ona obróciwszy się powiedziała do Niego po hebrajsku: „Rabbuni”, to znaczy: „Nauczycielu”. Rzekł do niej Jezus: „Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: «Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego»”. Poszła Maria Magdalena oznajmiając uczniom: „Widziałam Pana i to mi po wiedział”.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk