• Dziecko na Mszy

  Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Czytaj dalej...
 • 1

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 9 kwietnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Łączmy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się dziś w Rzymie i w poszczególnych stolicach diecezji, aby zawsze pragnęli być blisko Chrystusa i chętnie odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.
 2. Można nabywać chleb dobroci, który rozprowadza Caritas.
 3. Zapraszamy na koncert pasyjny Krzyżu Święty dzisiaj o godz. 17:00. Gorzkie Żale będą po mszy św. wieczornej.
 4. We wtorek o godz. 16:30 będzie Droga Krzyżowa uliczkami osiedla za kościołem
 5. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii.
 6. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszym kościele rozpocznie się ona o godz. 18:00 Po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego ciemnicą.
 7. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych oraz post ilościowy. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 18:00 wcześniej droga krzyżowa o godz. 17:00. O godz. 15;00 w piątek będzie koronka do Bożego Miłosierdzia.
 8. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa.
 9. Błogosławieństwo pokarmów w naszym kościele będzie co pól godziny od 7:30 do 13:00. W Leśniczówce o godz. 10:00 w Plizinie o godz. 11:00.
 10. We czwartek, piątek i sobotę o godz. 7:30 zapraszamy na modlitwę jutrzni do kościoła.
 11. Zapraszamy do udziału w uroczystościach Wielkiego Tygodnia straż pożarną.
 12. O godz. 20.00 w sobotni wieczór rozpoczniemy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia, która ogłasza Zmartwychwstanie Chrystusa. Przynosimy świece. W niedzielę Zmartwychwstania Msze święte o godz. 6:00. Pozostałe msze św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.
 13.  Nauka przedchrzcielna będzie o godz. 17:00 we środę. Chrzest w drugi dzień Wielkanocy o godz. 12:00.
 14. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom w tym Stowarzyszeniu Przedsiębiorców Poniatowskich za dary żywnościowe, Akcji Katolickiej za przygotowanie paczek, harcerzom za rozwiezienie. Panu Darkowi Kowalskiemu za użyczenie samochodu.
 15. Dziękujemy z sprzątanie kościoła i ofiarę 220 zł mieszkańcom bloku ul. Kraczewicka 19 – pierwsza część i prosimy o sprzątanie ul. Kraczewicka 19 druga część.
 • Słowo życia

Dla nas Chrystus ogołocił samego siebie i stał się posłusznym aż do śmierci, a była to śmierć na krzyżu.

W męce i śmierci Chrystusa Pana odsłania się tajemnica Boga, który cierpi i umiera z miłości do każdego człowieka. Kontemplując cierpiące oblicze Chrystusa, uczmy się miłości, która czyni życie bezinteresownym darem dla braci.

Wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Spotkanie Ewangelizacyjna
Msza święta,
modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała,
egzorcyzm wody, oleju i poświęcenie leków
godz: 18:00

Luty - 18 II 2017 (sobota)
Marzec - 18 III 2017 (sobota)
Kwiecień - 22 IV 2017 (sobota)
Maj - 20 V 2017 (sobota)
Czerwiec - 17 VI 2017 (sobota)

Pielgrzymka parafialna do Fatimy i Santiago de Compostela
W JUBILEUSZOWYM ROKU 100-LECIA OBJAWIEŃ FATIMSKICH
 zobacz ofertę (pdf)

 

Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
 • Czwartek 2017-04-27, 2. tydz. wielkanocny
  J 3,31-36Jezus powiedział do Nikodema: „Kto przychodzi z wysoka, panuje nad wszystkimi, a kto z ziemi pochodzi, należy do ziemi i po ziemsku przemawia. Kto z nieba pochodzi, Ten jest ponad wszystkim. Świadczy On o tym, co widział i słyszał, a świadectwa Jego nikt nie przyjmuje. Kto przyjął Jego świadectwo, wyraźnie potwierdził, że Bóg jest prawdomówny. Ten bowiem, kogo Bóg posłał, mówi słowa Boże: a z niezmierzonej obfitości udziela mu Ducha. Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w Jego ręce. Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto zaś nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz grozi mu gniew Boży”.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk