• Dziecko na Mszy

  Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Czytaj dalej...
 • 1

Ogłoszenia duszpasterskie

V NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
5 lutego 2017

 1. Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę miesiąca. W naszej parafii trwa wystawienie Najświętszego Sakramentu. Przez całodzienną adorację oddajemy cześć Panu Jezusowi obecnemu pośród nas w znaku chleba.
 2. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej.
 3.  Święto Matki Bożej z Lourdes łączy się z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 10:00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.
 4. Przygotowanie do małżeństwa rozpocznie się w naszym kościele w niedzielę 19 lutego o godz. 16:00.
 5. Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną dziękuje wszystkim ofiarodawcom podczas zbiórki, która miała miejsce dwa tygodnie temu, przed kościołem. Złożone ofiary są przeznaczone na autobus, potrzebny do przywożenia podopiecznych i wyniosły 5.821,13 zł.

Słowo życia

Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi,  aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie».
Jesteśmy odpowiedzialni za głoszenie Ewangelii w świecie przez słowa i dobre czyny. Niech Pan Jezus swoim błogosławieństwem nas w tym umacnia. 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 6 II – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu (wspomnienie obowiązkowe);
 • 10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu (wspomnienie obowiązkowe).

Odeszli do wieczności:

Alicja Durka
Marianna Jarska
Czesława Florek
Henryk Mucha
Helena Zielińska
Leokadia Kołacz
Aleksander Winnicki
Teresa Rutyna
Helena Depta
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym

 

 

 

Wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Spotkanie Ewangelizacyjna
Msza święta,
modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała,
egzorcyzm wody, oleju i poświęcenie leków
godz: 18:00

Luty - 18 II 2017 (sobota)
Marzec - 18 III 2017 (sobota)
Kwiecień - 29 IV 2017 (sobota)
Maj - 20 V 2017 (sobota)
Czerwiec - 17 VI 2017 (sobota)

Pielgrzymka parafialna do Fatimy i Santiago de Compostela
W JUBILEUSZOWYM ROKU 100-LECIA OBJAWIEŃ FATIMSKICH
 zobacz ofertę (pdf)

 

Remont i modernizacja świetlicy edukacyjno-kulturalnej przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. Ducha Świętego w Poniatowej

Parafia Rzymskokatolicka pw. Ducha Świętego w Poniatowej realizuje projekt dotyczący operacji pn „Remont i modernizacja świetlicy edukacyjno-kulturalnej przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. Ducha Świętego w Poniatowej”, w ramach działania 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.

czytaj więcej...

 

Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
 • Wtorek 2017-02-28, 8. tydz. zwykły
  Mk 10,28-31Piotr powiedział do Jezusa: „Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą”. Jezus odpowiedział: „Zaprawdę powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu, braci, sióstr, matki, ojca, dzieci i pól z powodu Mnie i z powodu Ewangelii, żeby nie otrzymał stokroć więcej teraz, w tym czasie, domów, braci, sióstr, matek, dzieci i pól wśród prześladowań, a życia wiecznego w czasie przyszłym. Lecz wielu pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi”.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk