• Pielgrzymka do Medugorje  

  Trasa: Poniatowa - Nagykanizsa - Ludbreg - Medugorje - Mostar -  Dubrownik - Zadar - Nagykanizsa - Poniatowa 09 - 16 września 2019 r. (8 dni – autokarem) Read More
 • Modlitwa o uzdrowienie

  W ostatnich latach obserwujemy w Polsce rozwój modlitwy o uzdrowienie. Także w naszej parafii sprawowane są Msze święte połączone z taką modlitwą. Read More
 • 1
 • 2

Ogłoszenia duszpasterskie

V NIEDZIELA WIELKANOCY 19 maja 2019r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.
 2. Wiesław Szachun, dotychczasowy wikariusz w Poniatowej został mianowany przez ks. Arcybiskupa proboszczem w Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Chmielu. Dziękujemy ks. Wiesławowi za posługę kapłańską w naszej parafii.
 3. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem o godz. 17:30.
 4. Dzisiaj o godz. 16:00 poświecenie pól w Leśniczówce i Plizinie w innych miejscach będą za dwa tygodnie.
 5. Dzisiaj o godz. 18:00 Mszę św. będą sprawowali wszyscy księża z rocznika święceń ks. Łukasza Protasiewicza w pierwszą rocznicę przyjęcia sakramentu kapłaństwa.
 6. We środę 22 maja o godzinie 9:00 gromadzimy się na nowennę i Mszę św. za przyczyną świętego Jana Pawła II. Nasze intencje: podziękowania i prośby, składamy do puszki.
 7. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.
 8. Są prowadzone prace przy kościele: schody, chodniki oraz odprowadzenie wody z dachu kościoła.
 9. Dziękujemy za ofiary indywidualne na rzecz prac prowadzonych przy kościele 500 i 100 zł.
 10. W najbliższe dwie niedziele o godz. 16:00 na Placu Konstytucji odbędą się spotkania modlitewne i ewangelizacyjne. Zapraszamy.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę 480 zł mieszkańcom bloku ul. Szkolna 7b i prosimy o sprzątanie ul. Szkolna 5.

 

 Słowo życia

Pan Jezus mówi: Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

Przykazanie miłości zawsze musi być dla nas nowe, nigdy nie może się zestarzeć.  Duch Święty jest dla nas źródłem miłości. Zapraszajmy Go do naszego życia.

 

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie


Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
 • Czwartek 2019-05-23, 5. tydz.wielkanocny
  J 15,9-11Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna”.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk