• Dziecko na Mszy

  Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Czytaj dalej...
 • 1

Ogłoszenia duszpasterskie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 29 kwietnia 2018

Dzisiaj przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

 1.  Od wtorku, 1 maja, rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 17:30 a także przy kapliczkach rozsianych w różnych miejscach naszej parafii.
 2. Dzisiaj o godz. 16:00 odbędzie się kolejne spotkanie ewangelizacyjne przy krzyżu na placu Konstytucji.
 3. Dzisiaj o godz. 13;30 w Centrum Kultury rozpocznie się Akcja Charytatywna na rzecz pomocy dla p. Andrzeja Pyski, który porusza się na wózku. Środki zebrane z tej okazji będą przeznaczone na remont jego mieszkania. Przed kościołem także można złożyć ofiarę na ten cel. 
 4. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji oraz Dzień Flagi Narodowej.
 5. W czwartek, 3 maja, świętujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte będą odprawiane  jak w każdą niedzielę. Po mszy świętej o godz. 12:00 sprawowanej w intencji naszej Ojczyzny a także straży pożarnej, przejdziemy z orkiestrą dętą na ulicę Brzozową, gdzie odbędzie się okolicznościowy festyn.
 6. W tym dniu z racji  pierwszego czwartku miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 7. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Spowiedź po południe od godz. 16:00. Msze święte o 16:30 i 18:00. Odwiedzanie chorych przed południem.
 8. Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja.
 9. Z piątku na sobotę czuwanie modlitewne.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po mszy świętej wieczornej. 
 11. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętej o godz. 12:00 odbędzie się Pierwsza Komunia Święta dzieci z klas III. Jest to wydarzenie, które też zobowiązuje do regularnego uczestniczenia we mszy świętej niedzielnej zarówno dzieci jak i rodziców.
 12. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w sobotę o godz. 9:00.
 13. Rozpoczynają się zapisy na pielgrzymkę z naszej parafii trasą: Troki – Wilno – Szydłowo – Szawle – Kowno – Wigry - Sokółka w dniach 20-23 sierpnia br. Pielgrzymka  trwa 4 dni (pn-czw.). Koszt 750 zł i 15 euro. Zapraszamy.
 14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę 260 zł mieszkańcom bloku ul. Modrzewiowa 3 i prosimy o sprzątanie ul. Modrzewiowa 5.

Słowo życia

Pan Jezus mówi:  Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity.

Nasze życie chrześcijańskie tylko wtedy jest owocne, gdy razem z Chrystusem przeżywamy naszą codzienność i wypełniamy ją miłością. Trwając w Nim nie boimy się umierać dla grzechu i składać swoje życie w darze dla braci. Niech Bóg umocni nas swym błogosławieństwem, abyśmy żyli w Nim i dla Niego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii w Egipcie, prześladowany za zwalczanie herezji, wierny obrońca wiary, ogłoszony Doktorem Kościoła.
 • 4 V – św. Florian (ok. 250-304), rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników.

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie


Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
 • 2018-05-20, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
  J 20,19?23Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami. Przyszedł Jezus, stanął pośrodku, i rzekł do nich: ”Pokój wam!”. A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzeki do nich: ”Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: ”Weźmijcie Ducha Świętego. Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk