• Pielgrzymka do Medugorje  

  Trasa: Poniatowa - Nagykanizsa - Ludbreg - Medugorje - Mostar -  Dubrownik - Zadar - Nagykanizsa - Poniatowa 09 - 16 września 2019 r. (8 dni – autokarem) Read More
 • Modlitwa o uzdrowienie

  W ostatnich latach obserwujemy w Polsce rozwój modlitwy o uzdrowienie. Także w naszej parafii sprawowane są Msze święte połączone z taką modlitwą. Read More
 • 1
 • 2

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7.06 2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przeżywamy dzisiaj XIV niedzielę w ciągu roku. Jest to jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca.  W szczególny sposób dziękujemy Panu Jezusowi za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie.  Znajdźmy czas na chwilę osobistej modlitwy.
 2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Ryszarda Zalewę, który rozpoczyna posługę duszpasterską jako wikariusz.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, a przeznaczone na prace prowadzone przy kościele.
 4. W nadchodzącym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej rozpocznie się w sobotę po mszy św. wieczornej.
 5. Rozpoczęły się zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, która wyruszy 3 sierpnia z Lublina i przybędzie do Częstochowy 14 sierpnia. Pielgrzymka – to rekolekcje w drodze.
 6. Wyjazd o Sandomierza, organizowany przez Akcję Katolicką będzie w środę o godz. 7:00.
 7. Pielgrzymi, którzy wyruszają we wrześniu na pielgrzymkę do Medjugorie proszeni są o dokonywanie wpłat 225 euro.
 8. Bóg zapłać za ofiarę na rzecz naszego kościoła w wysokości 200 zł.
 9. Dzisiaj uroczystość odpustowa w Opolu.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę 240 zł mieszkańcom bloku ul. Krokusowa 2A i prosimy o sprzątanie ul. Krokusowa 3.

 

Słowo życia

 Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki.

Każdy z nas jest powołany przez Pana Jezusa, aby być Jego świadkiem. Dzięki nam może uobecniać się Jego miłość w świecie.

Intencje modlitwy:

 • Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat nie miała ostatniego słowa.
 • W intencji rekolekcji ewangelizacyjnych, które będą się odbywać w naszej parafii w dniach 15-18 sierpnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, kaznodzieja, pustelnik, patron rycerstwa polskiego,
 • 11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy,
 • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik,
 • 13 VII – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
 • Wtorek 2019-07-16, 15. tydz. zwykły
  Mt 11,20-24Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których najwięcej Jego cudów się dokonało, że się nie nawróciły. „Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam. A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, zostałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie”.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk