• Dziecko na Mszy

    Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Read More
  • 1

Ogłoszenia duszpasterskie

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
12 sierpnia 2018 r.

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.
2. Jutro 13 sierpnia - dzień fatimski - po mszy świętej wieczornej odbędzie się modlitewne czuwanie fatimskie.
3. We wtorek w liturgii wspominamy świętego Maksymiliana – wielkiego czciciela Matki Bożej, który w obozie oświęcimskim oddał życie za brata.
4. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej mszy świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.
5. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ojca Oblata z Kodnia. Będzie głosić słowo Boże, a po mszach św. rozprowadzać kalendarze misyjne.
7. W dniach 11-18 lutego 2019 r. planujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Na stoliku z prasą są wyłożone ulotki i podane wszystkie informacje.
8. Wyjazd na pielgrzymkę do Wilna i innych miejscowości będzie 20 sierpnia w poniedziałek o godz. 4:00 rano z przystanku.
9. Bóg zapłać za ofiary na Tabernakulum: złoty łańcuszek, ofiary: 250 zł i dwie po 100 zł. Dziękujemy.
10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła mieszkańcom bloku ul. Nałęczowska 15 i ofiarę z 6. klatki 100 zł. Prosimy we wtorek o sprzątanie ul. 1 Maja 2.

SŁOWO ŻYCIA:
Postępujcie drogą miłości, bo Chrystus was umiłował i samego siebie wydał za nas w ofierze.
Potęga miłości Boga ukazała się w ofierze Chrystusa, który oddaje za nas życie i staje się pokarmem w Eucharystii, aby każdy z nas mógł żyć wiecznie. Tylko człowiek wrażliwy na tę miłość, potrafi przebaczać innym, być dla nich dobrym i miłosiernym.
Niech błogosławieństwo Boga przenika naszą codzienność, abyśmy naśladowali Jezusa postępując drogą miłości.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski zakonnik i męczennik.
• 16 VIII – św. Stefan Węgierski (ok. 969-1038), król.
• 17 VIII – św. Jacek (1183-1257), dominikanin, misjonarz, kaznodzieja.

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie


Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2018-08-19, 20. Niedziela zwykła
    J 6,51-58Jezus powiedział do tłumów: „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życia świata”. Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: „Jak On może nam dać swoje ciało na pożywienie?” Rzekł do nich Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywać ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje ciało i krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk