• Dziecko na Mszy

    Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Read More
  • 1

Ogłoszenia duszpasterskie

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
15 lipca 2018 r.

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „Kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

3. Dzisiaj o godz. 12:00 jest wprowadzenie nowego proboszcza w Kraczewicach. Jest nim ks. Jerzy Wesołowski.

4. Dziękujemy uczestnikom pielgrzymki do Sanktuarium bł. Karoliny za ofiarę 200 zł. na tabernakulum. Dziękujemy także innym ofiarodawcom, którzy chcą pozostać anonimowi za ofiarę 100 i 200 zł oraz złotą obrączkę na powyższy cel.

5. W sobotę o godz. 9:00 będzie nowenna i msza św. za przyczyną św. Jana Pawła II. Intencje i ofiary składamy do puszki pod obrazem Świętego.

6. Trwają zapisy na sierpniową pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Istnieje także możliwość złożenia intencji i wsparcia funduszu „Idę z Tobą”.

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę szlakiem:
- Troki – Wilno - Szydłowo – Szawle – Kowno - Wigry – Sokółka, w dniach 20-23 sierpnia, koszt 750 zł. + 15 euro,
- Gruzja – pielgrzymka samolotowa, 16-24 września 2018 r., koszt 1850 zł. + 480 euro,
- Planujemy również pielgrzymkę z naszej parafii do Ziemi Świętej w dniach 11-18 lutego 2019 r. Koszt 2450 zł. + 430 euro.

8. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę 250 zł. ul. Nałęczowska 2 i prosimy o sprzątanie ul. Nałęczowska 4.

SŁOWO ŻYCIA:
Jezus przywołał do siebie dwunastu i zaczął i rozsyłać. Oni wyszli i wzywali do nawrócenia.

Bóg wybrał nas w Chrystusie, abyśmy głosili dzieła Jego potęgi i nieśli ludziom pokój i nadzieję. Nie bójmy się pójść za wezwaniem Pana, bo Jego łaska jest zawsze z nami.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 16 VII  – Matka Boża z Góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie


Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2018-07-21, 15. tydz. zwykły
    Mt 12,14-21Faryzeusze wyszli i odbyli naradę przeciw Jezusowi, w jaki sposób Go zgładzić. Gdy Jezus dowiedział się o tym, oddalił się stamtąd. A wielu poszło za Nim i uzdrowił ich wszystkich. Lecz im surowo zabronił, żeby Go nie ujawniali. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza: „Oto mój Sługa, którego wybrałem, umiłowany mój, w którym moje serce ma upodobanie. Położę ducha mojego na Nim, a On zapowie prawo narodom. Nie będzie się spierał ani krzyczał, i nikt nie usłyszy na ulicach Jego głosu. Trzciny zgniecionej nie złamie ani knota tlejącego nie dogasi, aż zwycięsko sąd przeprowadzi. W Jego imieniu narody nadzieję pokładać będą”.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk