• Dziecko na Mszy

    Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Read More
  • 1

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
13 stycznia 2019 r.

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

2. Dzisiaj w naszym kościele trwa całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu.

3. Z racji 13. dnia miesiąca po mszy św. wieczornej odbędzie się czuwanie fatimskie.

4. Dzisiaj w czasie mszy św. o godz. 12:00 w naszym kościele będzie śpiewać chór ze Świdnika – z Parafii świętej Kingi.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 odbędzie się opłatek Akcji Katolickiej i Rady Duszpasterskiej.

6. O godz. 14:00 w przyszłą niedzielę odbędzie się zebranie wyjeżdżających do Ziemi Świętej. Potrzebne będą paszporty oraz przyjmowana będzie ostatnia wpłata.

7. Natomiast o godz. 17:00 w przyszłą niedzielę w naszym kościele kolędować będą chóry Cum Musica i Carduelis. Zapraszamy.

8. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młodzież.

9. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę 285 zł mieszkańcom bloku ul. Kraczewicka 29 cz. II i prosimy o sprzątanie ul. Kraczewicka 33c.

SŁOWO ŻYCIA:
"Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie"
Bóg Ojciec przez Ducha Świętego zjednoczył każdego z nas z Chrystusem w sakramencie chrztu świętego. Dziękujmy Bogu za sakrament chrztu, przez który staliśmy się prawdziwie dziećmi Bożymi.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 17 I – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik.
• 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie


Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Środa 2019-01-23, 2. tydz. zwykły
    Mk 3,1-6W dzień szabatu Jezus wszedł do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschłą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć. On zaś rzekł do człowieka, który miał uschłą rękę: „Stań tu na środku”. A do nich powiedział: „Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie ocalić czy zabić?” Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy wkoło po wszystkich z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serca, rzekł do człowieka: „Wyciągnij rękę”. Wyciągnął i ręka jego stała się znów zdrowa. A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz odbyli naradę przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk