• Dziecko na Mszy

  Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Czytaj dalej...
 • 1

Ogłoszenia duszpasterskie

18 czerwca 2017

 1. Przeżywamy dzisiaj 11 niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
 2. W minionym tygodniu przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przeżywanie tej uroczystości: przygotowującym ołtarze, straży pożarnej, liturgicznej służbie ołtarza, policji za zabezpieczenie ruchu, dzieciom za sypanie kwiatów i niesienie emblematów religijnych.
 3. Dzisiaj o godz. 12:00 odbędzie się uroczysta msza św. z okazji 55. nadania praw miejskich Poniatowej.
 4. Gościmy w naszej wspólnocie parafialnej O. Prof. Andrzeja Derdziuka, który przez cały dzień głosi słowo Boże.
 5. Do czwartku trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Codziennie po mszy św. wieczornej zapraszamy na procesje eucharystyczne. We czwartek jest zakończenie oktawy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: Akcję Katolicką, Grupę Fatimską i Legion Maryi.
 6. We czwartek – 22 czerwca- o godz. 9:00 będzie msza św. i nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II.
 7. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.
 8. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku z prośbą o szczęśliwe wakacje będzie w piątek o godz. 8:00. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, pracowników szkół w Poniatowej.
 9. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. O godz. 10:00 tego dnia będzie msza św. na zakończenie roku w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Poniatowej.

Wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Spotkanie Ewangelizacyjna
Msza święta,
modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała,
egzorcyzm wody, oleju i poświęcenie leków
godz: 18:00

Luty - 18 II 2017 (sobota)
Marzec - 18 III 2017 (sobota)
Kwiecień - 22 IV 2017 (sobota)
Maj - 20 V 2017 (sobota)
Czerwiec - 17 VI 2017 (sobota)

Pielgrzymka parafialna do Fatimy i Santiago de Compostela
W JUBILEUSZOWYM ROKU 100-LECIA OBJAWIEŃ FATIMSKICH
 zobacz ofertę (pdf)

 

Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
 • Piątek 2017-06-23, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  Mt 11,25-30W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: „Wysławiani Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźmijcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk