• Dziecko na Mszy

    Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Czytaj dalej...
  • 1

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 listopada 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę miesiąca. W naszej parafii trwa wystawienie Najświętszego Sakramentu. Znajdźmy czas, by zatrzymać się przed Jezusem obecnym  w znaku chleba.

2.Ofiary składane na tace są przeznaczone na prace remontowe przy kościele. Ostatnio wykonaliśmy nowy mechanizm, który uruchamia dzwony oraz instalację odgromową na całym budynku kościoła i na domu parafialnym.

3.Codziennie różaniec wypominkowy o godz. 17;15. Pamiętajmy, aby naszą modlitwą wyrazić miłość, tym którym zawdzięczamy życie i wiele innych wartości. Na kartce wypomikowej możemy wpisać konkretną datę modlitwy.

4.Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

5.Będą nowe wybory do rad parafialnych w całej naszej archidiecezji. Do 19 listopada, przez najbliższe dwa tygodnie można składać imiona i nazwiska kandydatów.

6.W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. W naszym kościele tego dnia specjalną Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie będziemy sprawowali o godz. 10:00.

  1. W Święto Niepodległości Akcja Katolicka przygotowuje wieczornicę ze śpiewem pieśni patriotycznych. Początek o godz. 19:00. Zapraszamy do auli pod kościołem.

8.Przyszła niedziela jest  Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

9.Przed kościołem są zbierane podpisy w obronie życia.

10.Kazania w przyszłą niedzielę -12 listopada- będzie głosić Ojciec Oblat z Kodnia. Będzie można nabyć kalendarze na przyszły rok.Zapraszamy na katechezy, prowadzone w naszym kościele przez wspólnoty neokatechumenalne w poniedziałki i czwartki o godz. 18:45

11. Spotkanie dla młodzieży przed bierzmowanie odbędzie się w niedzielę o godz. 18:00.

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i i ofiarę 200 zł ul. Szkolna 3 cz. 1 i prosimy o sprzątanie we wtorek ul. Szkolna 3 cz. 2.

Słowo życia

Największy z was niech będzie waszym sługą.

Nie jest możliwe, aby szukać równocześnie chwały Bożej i własnej, gdyż one wzajemnie się wykluczają. Godnie służyć Bogu to być pokornym w posłudze bliźniemu i wejść na drogę ustawicznego nawracania się.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 9 XI – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża (wspomnienie obowiązkowe);
  • 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours;).

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie

2int


Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Poniedziałek 2017-11-20, Wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana
    Łk 18,35-43Kiedy Jezus zbliżył się do Jerycha, jakiś niewidomy siedział przy drodze i żebrał. Gdy usłyszał, że tłum przeciąga, dowiadywał się, co się dzieje. Powiedzieli mu, że Jezus z Nazaretu przechodzi. Wtedy zaczął wołać: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!” Ci, co szli na przedzie, nastawali na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!” Jezus przystanął i kazał przyprowadzić go do siebie. A gdy się zbliżył, zapytał go: „Co chcesz, abym ci uczynił?” Odpowiedział: „Panie, żebym przejrzał”. Jezus mu odrzekł: „Przejrzyj, twoja wiara cię uzdrowiła”. Natychmiast przejrzał i szedł za Nim, wielbiąc Boga. Także cały lud, który to widział, oddał chwałę Bogu.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk