Czuwanie przed uroczystością Wszystkich Świętych

Już po raz drugi noc z 31 października na 1 listopada w naszej parafii stała się czasem dziękczynienia i uwielbienia Boga za świętych w Kościele. Czuwanie rozpoczęła uroczysta procesja z relikwiami, wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz śpiew Litanii do Wszystkich Świętych. Modliliśmy się modlitwą różańcową rozważając życie świętych i błogosławionych obecnych z nami w relikwiach. W tym roku również było ich wielu: Św. Charbel, Św. Hardini, Św.Rafqa, Św.Maron, Bł. Miriam Mała Arabka, Św. Jan Paweł II, Św. Faustyna Kowalska, Św. Ojciec Pio, Św.Katarzyna Sieneńska, Św.Wincenty a Paulo, Bł. ks. Kłopotowski, Św.Antoni Padewski, Bł. Honorat, Św.Jozafat Kuncewicz, Św. Wincenty Kadłubek, Święta Joanna Franciszka de Chantal, Św. Franciszek Salezy, Bł. Maria Karłowska i in.

Dziękując Bogu za dar świętości odśpiewaliśmy Te Deum (Ciebie Boga wysławiamy), a zaraz po Mszy św. była możliwość ucałowania relikwiarza z relikwiami św. Jana Pawła II, który niedawno otrzymała nasza parafia.

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2021-09-26, 26. Niedziela zwykła
    Mk 9,38-43.45.47-48Apostoł Jan rzekł do Jezusa: «Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zaczęliśmy mu zabraniać, bo nie chodzi z nami». Lecz Jezus odrzekł: «Przestańcie zabraniać mu, bo nikt, kto uczyni cud w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody. A kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu lepiej byłoby kamień młyński uwiązać u szyi i wrzucić go w morze. Jeśli zatem twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie ginie i ogień nie gaśnie».

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk