Taizé - Europejskie czuwanie młodych w Pradze

Taizé : Europejskich Spotkań Młodych from Taize on Vimeo.

Europejskie Spotkanie Młodych w Pradze będzie trwało od poniedziałku 29 grudnia 2014 do piątku 2 stycznia 2015.Całkowity koszt to 230 zł + 55 euro (wyżywienie zapewnione przez organizatorów). Europejskie Spotkania Młodych organizowane są przede wszystkim z myślą o młodych ludziach w wieku od 17 do 35 lat.

Młodzi ludzie poniżej 18 roku życia

Młodzi ludzie poniżej 18 roku życia muszą mieć ze sobą wypełniony formularz, będący pisemną zgodą rodziców na ich udział w Europejskim Spotkaniu Młodych. Formularz ten zawiera nazwisko opiekuna, który podczas spotkania bierze prawną odpowiedzialność za osobę niepełnoletnią.

Młodzi ludzie w wieku 16 lat

Młodzi ludzie w wieku 16 lat mogą uczestniczyć w spotkaniu tylko od 29 grudnia i tylko z opiekunami (najlepiej w wieku 21 do 29 lat; 1 osoba dorosła na 2 młodych ludzi, kobieta dla każdej dwójki dziewcząt, mężczyzna dla każdej dwójki chłopców). Opiekunowie muszą pozostać ze swymi podopiecznymi podczas całego spotkania. Zostaną zakwaterowani razem z nimi u tej samej rodziny.

Dorośli w wieku powyżej 35 lat oraz rodziny

Spotkania europejskie są organizowane przede wszystkim z myślą o ludziach młodych, a nie starszych powyżej 35 lat, z wyjątkiem tych, którzy są opiekunami grup. Dorosłych i rodziny zapraszamy raczej do Taizé, gdzie mogą wziąć udział w spotkaniach tygodniowych dla dorosłych lub rodzin.

Zakwaterowanie

Uczestnicy spotkania będą przyjęci albo przez mieszkańców Pragi i pobliskich miejscowości albo w miejscach wspólnego zakwaterowania (np. salach parafialnych, szkolnych lub w salach gimnastycznych). Należy koniecznie zabrać materac turystyczny i śpiwór, by móc nocować na podłodze. Osoby niepełnosprawne, które potrzebują zakwaterowania przystosowanego do ich potrzeb, muszą szczegółowo uzgodnić warunki zakwaterowania poprzez punkty przygotowań. Powinny być one zgłoszone przed 1 listopada, aby był czas na znalezienie dla nich odpowiedniego zakwaterowania.

Dla Polaków udział w kosztach wynosi:
młodzi ludzie (do 35 roku życia) 55 euro,
dorośli (powyżej 35 roku życia) 85 euro.

Termin zgłaszania się w naszej parafii mija z dniem:
20 listopada 2014 (zgłoszenia u ks. Artura)

Nie odkładaj na ostatnią chwilę decyzji o udziale w spotkaniu europejskim w Pradze.

Nie wysyłaj zgłoszenia do Taizé.

Każdy uczestnik zostanie poproszony o własnoręczne wypełnienie karty zgłoszenia osobistego i oddanie jej w punkcie przygotowań. Na pokrycie kosztów, jakie poniesie punkt (ksero, telefony itp.), każdy uczestnik składa 3 zł.

Podróż i przygotowanie
Zgodnie z programem spotkania, do Pragi należy przyjechać w poniedziałek 29 grudnia między godz. 8.00 a 12.00. Wyjazd w piątek 2 stycznia w południe.

zobacz wydarzenie na facebooku

• 2021-09-26, 26. Niedziela zwykła
    Mk 9,38-43.45.47-48Apostoł Jan rzekł do Jezusa: «Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zaczęliśmy mu zabraniać, bo nie chodzi z nami». Lecz Jezus odrzekł: «Przestańcie zabraniać mu, bo nikt, kto uczyni cud w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody. A kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu lepiej byłoby kamień młyński uwiązać u szyi i wrzucić go w morze. Jeśli zatem twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie ginie i ogień nie gaśnie».