Życzenia z okazji świąt Narodzenia Pańskiego

Bóg staje się człowiekiem - to znacznie więcej niż tylko znak solidarności, współczucia i bliskości. Od tej pory żadna noc nie jest zbyt ciemna, a z tego rodzi się nadzieja: „To jest ciało Moje”.

Wobec Tego wydarzenia nikt nie może pozostać obojętny. Na przyjście Chrystusa, Maryja udziela odpowiedzi pełnej wiary, a od niej już blisko do miłości i nadziei względem Boga i drugiego człowieka. Tej wielkiej nadziei, która daje pokój i radość, życzymy wszystkim na Święta i nadchodzący Nowy Rok.

Dzieląc się radością wypływającą z narodzin Jezusa, składamy najserdeczniejsze życzenia: niech przeżywane Boże Narodzenie umocni wiarę, nadzieję i miłość w naszym życiu, powołaniu, relacji do Boga oraz bliźniego, a czas świąt Narodzenia Pańskiego będzie czasem pełnym pokoju i błogosławieństwa spędzonym w rodzinnej atmosferze.

Składamy najserdeczniejsze życzenia
Bożego pokoju, radości i miłości

Ks. Proboszcz
Ks. Senior
Księża Wikariusze

• Środa 2021-06-16, Dzień powszedni
    Mt 6,1-6.16-18Jezus powiedział do swoich uczniów: «Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej bowiem nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie. Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni to lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam, już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i obmyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie».