Życzenia z okazji świąt Narodzenia Pańskiego

Bóg staje się człowiekiem - to znacznie więcej niż tylko znak solidarności, współczucia i bliskości. Od tej pory żadna noc nie jest zbyt ciemna, a z tego rodzi się nadzieja: „To jest ciało Moje”.

Wobec Tego wydarzenia nikt nie może pozostać obojętny. Na przyjście Chrystusa, Maryja udziela odpowiedzi pełnej wiary, a od niej już blisko do miłości i nadziei względem Boga i drugiego człowieka. Tej wielkiej nadziei, która daje pokój i radość, życzymy wszystkim na Święta i nadchodzący Nowy Rok.

Dzieląc się radością wypływającą z narodzin Jezusa, składamy najserdeczniejsze życzenia: niech przeżywane Boże Narodzenie umocni wiarę, nadzieję i miłość w naszym życiu, powołaniu, relacji do Boga oraz bliźniego, a czas świąt Narodzenia Pańskiego będzie czasem pełnym pokoju i błogosławieństwa spędzonym w rodzinnej atmosferze.

Składamy najserdeczniejsze życzenia
Bożego pokoju, radości i miłości

Ks. Proboszcz
Ks. Senior
Księża Wikariusze

• Czwartek 2019-09-19, 24. tydz. zwykły
    Łk 7,36-50Jeden z faryzeuszów zaprosił Jezusa do siebie na posiłek. Wszedł więc do domu faryzeusza i zajął miejsce za stołem. A oto kobieta, która prowadziła w mieście życie grzeszne, dowiedziawszy się, że jest gościem w domu faryzeusza, przyniosła flakonik alabastrowego olejku i stanąwszy z tyłu u nóg Jego, płacząc, zaczęła oblewać Jego nogi łzami i włosami swej głowy je wycierać. Potem całowała Jego stopy i namaszczała je olejkiem. Widząc to faryzeusz, który Go zaprosił, mówił sam do siebie: „Gdyby On był prorokiem, wiedziałby, co za jedna i jaka jest ta kobieta, która się Go dotyka, że jest grzesznicą”. Na to Jezus rzekł do niego: „Szymonie, muszę ci coś powiedzieć”. On rzekł: „Powiedz, Nauczycielu”. „Pewien wierzyciel miał dwóch dłużników. Jeden winien mu był pięćset denarów, a drugi pięćdziesiąt. Gdy nie mieli z czego oddać, darował obydwom. Który więc z nich będzie go bardziej miłował?” Szymon odpowiedział: „Sądzę, że ten, któremu więcej darował”. On mu rzekł: „Słusznie osądziłeś”. Potem zwrócił się do kobiety i rzekł Szymonowi: „Widzisz tę kobietę? Wszedłem do twego domu, a nie podałeś Mi wody do nóg; ona zaś łzami oblała Mi stopy i swymi włosami je otarła. Nie dałeś Mi pocałunku; a ona, odkąd wszedłem, nie przestaje całować nóg moich. Głowy nie namaściłeś Mi oliwą; ona zaś olejkiem namaściła moje nogi. Dlatego powiadam ci: Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała. A ten, komu mało się odpuszcza, mało miłuje”. Do niej zaś rzekł: „Twoje grzechy są odpuszczone”. Na to współbiesiadnicy zaczęli mówić sami do siebie: „Któż On jest, że nawet grzechy odpuszcza?”On zaś rzekł do kobiety: „Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju”.