Życzenia z okazji świąt Narodzenia Pańskiego

Bóg staje się człowiekiem - to znacznie więcej niż tylko znak solidarności, współczucia i bliskości. Od tej pory żadna noc nie jest zbyt ciemna, a z tego rodzi się nadzieja: „To jest ciało Moje”.

Wobec Tego wydarzenia nikt nie może pozostać obojętny. Na przyjście Chrystusa, Maryja udziela odpowiedzi pełnej wiary, a od niej już blisko do miłości i nadziei względem Boga i drugiego człowieka. Tej wielkiej nadziei, która daje pokój i radość, życzymy wszystkim na Święta i nadchodzący Nowy Rok.

Dzieląc się radością wypływającą z narodzin Jezusa, składamy najserdeczniejsze życzenia: niech przeżywane Boże Narodzenie umocni wiarę, nadzieję i miłość w naszym życiu, powołaniu, relacji do Boga oraz bliźniego, a czas świąt Narodzenia Pańskiego będzie czasem pełnym pokoju i błogosławieństwa spędzonym w rodzinnej atmosferze.

Składamy najserdeczniejsze życzenia
Bożego pokoju, radości i miłości

Ks. Proboszcz
Ks. Senior
Księża Wikariusze

• Środa 2020-08-05, 18. tydz. zwykły
    Mt 15,21-28Jezus podążył w okolice Tyru i Sydonu. A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych stron, wołała: «Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko nękana przez złego ducha». Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: «Odpraw ją, bo krzyczy za nami». Lecz On odpowiedział: «Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela». A ona przyszła, padła Mu do nóg i prosiła: «Panie, dopomóż mi». On jednak odparł: «Niedobrze jest zabierać chleb dzieciom, a rzucać szczeniętom». A ona odrzekła: «Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą okruchy, które spadają ze stołu ich panów». Wtedy Jezus jej odpowiedział: «O niewiasto, wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak pragniesz!» Od tej chwili jej córka była zdrowa.