Pielgrzymka do Turcji

Pielgrzymka śladami św. Pawła Apostoła i św. Jana Ewangelisty

Trasa: Poniatowa - Belgrad - Stambuł - Ürgüp - Göreme - Kaymakli - Konya - Pamukkale -

Kuşadasi - Efez - Selçuk - Troja - Çanakkale - Edirne - Dimitrovgrad - Budapeszt - Poniatowa

w terminie:  21.09 - 03.10.2015 (13 dni – autokarem)

Program:                                                                                                                                                                                        

01
/ - Poniatowa - wczesny wyjazd - jazda przez Słowację, Węgry do Serbii do hotelu w Belgradzie - obiadokolacja - nocleg

02/ - Belgrad - śniadanie - przejazd przez Serbię, Bułgarię do Turcji do hotelu w Stambule - późna obiadokolacja - nocleg

03/ - Stambuł - śniadanie - zwiedzanie: Pałac Topkapi, Hagia Sophia, Hippodrom, Błękitny Meczet - obiadokolacja -nocleg

04/ - Stambuł - śniadanie - zwiedzanie: Kryty Bazar i Bazar Egipski - słynny z przypraw - obiadokolacja - nocleg

05/ - Stambuł - śniadanie - przejazd przez most na Bosforze do Azji, przajazd przez Centralną Anatolię - po drodze postój nad   Tuz Gölü - drugim co do wielkości słonym jeziorem w Turcji - przejazd do hotelu k/Ürgüp - obiadokolacja - nocleg

06/ - Ürgüp - śniadanie - całodzienne zwiedzanie Kapadocji,malowniczej i żyznej krainy uformowanej pośród zwietrzałych   skał wulkanicznych: Göreme - zwiedzanie skalnych klasztorów i kaplic, pokrytych freskami z IV-XI w. - miejsce działalności Kapadockich Ojców Kościoła: św. Bazylego Wielkiego, św. Grzegorza z Nyssy i św. Grzegorza z Nazjanzu -   postoje w punktach widokowych: Dolina Bajkowych Kominów, Dolina Gołębi - przejazd do Kaymakli - zwiedzanie      podziemnego miasta, które przed wiekami służyło m.in. chrześcijanom jako schronienie - powrót - obiadokolacja - nocleg

07/ - Ürgüp - śniadanie - przejazd do Konyi - „miasta - spichlerza Anatolii” - dawnego Ikonium, które odwiedził św. Paweł  z Barnabą i skąd pochodziła św. Tekla - zwiedzanie: Kościół św. Pawła Apostoła, Meczet i Mauzolem Mevlany - poety, mistyka i założyciela bractwa Tańczących Derwiszów, Wzgórze Aladyna - obiadokolacja - nocleg w hotelu w Konyi

08/ - Konya - śniadanie - przejazd przez górski płaskowyż do Pamukkale - przyjazd po południu - relaks na trawertynowych  tarasach ze spływającą kaskadowo wodą lub w basenie z wodą termalną (płatny dodatk.) - dla wytrwałych spacer po  ruinach strarożytnego Hierapolis: Amfiteatr, Martyrion św. Filipa Apostoła - przejazd do hotelu - obiadokolacja - nocleg  

09/ - Pamukkale - śniadanie - przejazd do Maryem Ana - zwiedzanie: Domek Matki Bożej - gdzie wg tradycji i m.in. wizji   bł. Katarzyny Emmerich, Maryja spędziła ostatnie lata ziemskiego życia - Efez - rozległe ruiny miasta, gdzie św. Jan  napisał Ewangelię a św. Paweł założył gminę chrześcijańską: Teatr, Biblioteka Celsusa - Selçuk - ruiny Bazyliki i grobu  św. Jana Ewangelisty - przyjazd do hotelu w Kuşadasi nad Morzem Egejskim - wolny czas - obiadokolacja - nocleg 

10/ - Kuşadasi - śniadanie - przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża Turcji w stronę Troi - przyjazd po południu, zdjęcia przy  replice Konia Trojańskiego, spacer po ruinach Homerowej Troi - przejazd do miasta Çanakkale - obiadokolacja - nocleg  

11/ - Çanakkale - śniadanie - krótki rejs przez Cieśninę Dardanele - łączącą Europę z Azją - przejazd przez Trację do Edirne   - zwiedzanie: Meczet i Bazar Sinana - przejazd przez Bułgarię do Serbii do Dimitrovgrad - obiadokolacja - nocleg

12/ - Dimitrovgrad - śniadanie - przejazd przez Serbię na Węgry do hotelu w okolicy Budapesztu - obiadokolacja - nocleg 

13/ - Budapeszt - śniadanie - wyjazd powrotny do Polski - powrót do Poniatowej w godzinach wieczornych.

Cena: 1200 zł + 420 euro/os.

Cena obejmuje opłaty za:

- przejazd autokarem (wyposażonym w klimatyzację i toaletę), 

- wyżywienie wg programu: 12 śniadań, 12 obiadokolacji,

- zakwaterowanie: 12 noclegów w hotelach (w Turcji hotele***, w Serbii***/*, Budapeszt***), pokoje 2 i 3 os. z łazienką,

- ubezpieczenie NW (10.000 euro), KL (15.000 zł) i bagażu (1000 zł),

- opiekę pilota, 

Cena nie obejmuje opłat za:

- wizy tureckiej (15 euro), (Premier Turcji obiecał zniesienie wiz dla Polaków, na razie brak przepisów wyk., stan 07.01.15)

- bilety wstępu do zabytków, przewodników lokalnych, ok. 100 euro/os, fakultatywny rejs po Bosforze - ok. 25 euro/os,

- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - opcjonalnie dla chętnych,

- ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych - można się indywidualnie doubezpieczyć,

- napoje do obiadokolacji,

Uwaga: Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów. Zwiedzanie Stambułu realizowane pieszo lub tramwajem.

Zbiórka o godz. 02.00 w nocy z soboty na niedzielę - przy Parafii w Poniatowej.  

Zapisy wraz zaliczką 500zł do 31 marca ks. Piotr Petryk – Poniatowa

UWAGA: KAŻDY UCZESTNIK POWINIEN POSIADAĆ PASZPORT WAŻNY MINIMUM 180 DNI OD DATY WJAZDU DO TURCJI, W PASZPORCIE POWINNY BYĆ CO NAJMNIEJ DWIE WOLNE STRONY OBOK SIEBIE.

Biuro Podróży "OLIMP"

Józef Mrozowicz

ul. Narutowicza 35/2B

20-016 LUBLIN

tel./fax: 81/743-76-28

Nr wpisu do rejstru 168

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2021-10-17, 29. Niedziela zwykła
    Mk 10,35-45Jakub i Jan, synowie Zebedeusza, podeszli do Jezusa i rzekli: «Nauczycielu, pragniemy, żebyś nam uczynił to, o co Cię poprosimy». On ich zapytał: «Co chcecie, żebym wam uczynił?» Rzekli Mu: «Daj nam, żebyśmy w Twojej chwale siedzieli jeden po prawej, a drugi po lewej Twej stronie». Jezus im odparł: «Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić, albo przyjąć chrzest, którym Ja mam być ochrzczony?» Odpowiedzieli Mu: «Możemy». Lecz Jezus rzekł do nich: «Kielich, który Ja mam pić, wprawdzie pić będziecie; i chrzest, który Ja mam przyjąć, wy również przyjmiecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej lub lewej, ale dostanie się ono tym, dla których zostało przygotowane». Gdy usłyszało to dziesięciu pozostałych, poczęli oburzać się na Jakuba i Jana. A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: «Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu».

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk