• Dziecko na Mszy

    Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Czytaj dalej...
  • 1

Pielgrzymka do Turcji

Pielgrzymka śladami św. Pawła Apostoła i św. Jana Ewangelisty

Trasa: Poniatowa - Belgrad - Stambuł - Ürgüp - Göreme - Kaymakli - Konya - Pamukkale -

Kuşadasi - Efez - Selçuk - Troja - Çanakkale - Edirne - Dimitrovgrad - Budapeszt - Poniatowa

w terminie:  21.09 - 03.10.2015 (13 dni – autokarem)

Program:                                                                                                                                                                                        

01
/ - Poniatowa - wczesny wyjazd - jazda przez Słowację, Węgry do Serbii do hotelu w Belgradzie - obiadokolacja - nocleg

02/ - Belgrad - śniadanie - przejazd przez Serbię, Bułgarię do Turcji do hotelu w Stambule - późna obiadokolacja - nocleg

03/ - Stambuł - śniadanie - zwiedzanie: Pałac Topkapi, Hagia Sophia, Hippodrom, Błękitny Meczet - obiadokolacja -nocleg

04/ - Stambuł - śniadanie - zwiedzanie: Kryty Bazar i Bazar Egipski - słynny z przypraw - obiadokolacja - nocleg

05/ - Stambuł - śniadanie - przejazd przez most na Bosforze do Azji, przajazd przez Centralną Anatolię - po drodze postój nad   Tuz Gölü - drugim co do wielkości słonym jeziorem w Turcji - przejazd do hotelu k/Ürgüp - obiadokolacja - nocleg

06/ - Ürgüp - śniadanie - całodzienne zwiedzanie Kapadocji,malowniczej i żyznej krainy uformowanej pośród zwietrzałych   skał wulkanicznych: Göreme - zwiedzanie skalnych klasztorów i kaplic, pokrytych freskami z IV-XI w. - miejsce działalności Kapadockich Ojców Kościoła: św. Bazylego Wielkiego, św. Grzegorza z Nyssy i św. Grzegorza z Nazjanzu -   postoje w punktach widokowych: Dolina Bajkowych Kominów, Dolina Gołębi - przejazd do Kaymakli - zwiedzanie      podziemnego miasta, które przed wiekami służyło m.in. chrześcijanom jako schronienie - powrót - obiadokolacja - nocleg

07/ - Ürgüp - śniadanie - przejazd do Konyi - „miasta - spichlerza Anatolii” - dawnego Ikonium, które odwiedził św. Paweł  z Barnabą i skąd pochodziła św. Tekla - zwiedzanie: Kościół św. Pawła Apostoła, Meczet i Mauzolem Mevlany - poety, mistyka i założyciela bractwa Tańczących Derwiszów, Wzgórze Aladyna - obiadokolacja - nocleg w hotelu w Konyi

08/ - Konya - śniadanie - przejazd przez górski płaskowyż do Pamukkale - przyjazd po południu - relaks na trawertynowych  tarasach ze spływającą kaskadowo wodą lub w basenie z wodą termalną (płatny dodatk.) - dla wytrwałych spacer po  ruinach strarożytnego Hierapolis: Amfiteatr, Martyrion św. Filipa Apostoła - przejazd do hotelu - obiadokolacja - nocleg  

09/ - Pamukkale - śniadanie - przejazd do Maryem Ana - zwiedzanie: Domek Matki Bożej - gdzie wg tradycji i m.in. wizji   bł. Katarzyny Emmerich, Maryja spędziła ostatnie lata ziemskiego życia - Efez - rozległe ruiny miasta, gdzie św. Jan  napisał Ewangelię a św. Paweł założył gminę chrześcijańską: Teatr, Biblioteka Celsusa - Selçuk - ruiny Bazyliki i grobu  św. Jana Ewangelisty - przyjazd do hotelu w Kuşadasi nad Morzem Egejskim - wolny czas - obiadokolacja - nocleg 

10/ - Kuşadasi - śniadanie - przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża Turcji w stronę Troi - przyjazd po południu, zdjęcia przy  replice Konia Trojańskiego, spacer po ruinach Homerowej Troi - przejazd do miasta Çanakkale - obiadokolacja - nocleg  

11/ - Çanakkale - śniadanie - krótki rejs przez Cieśninę Dardanele - łączącą Europę z Azją - przejazd przez Trację do Edirne   - zwiedzanie: Meczet i Bazar Sinana - przejazd przez Bułgarię do Serbii do Dimitrovgrad - obiadokolacja - nocleg

12/ - Dimitrovgrad - śniadanie - przejazd przez Serbię na Węgry do hotelu w okolicy Budapesztu - obiadokolacja - nocleg 

13/ - Budapeszt - śniadanie - wyjazd powrotny do Polski - powrót do Poniatowej w godzinach wieczornych.

Cena: 1200 zł + 420 euro/os.

Cena obejmuje opłaty za:

- przejazd autokarem (wyposażonym w klimatyzację i toaletę), 

- wyżywienie wg programu: 12 śniadań, 12 obiadokolacji,

- zakwaterowanie: 12 noclegów w hotelach (w Turcji hotele***, w Serbii***/*, Budapeszt***), pokoje 2 i 3 os. z łazienką,

- ubezpieczenie NW (10.000 euro), KL (15.000 zł) i bagażu (1000 zł),

- opiekę pilota, 

Cena nie obejmuje opłat za:

- wizy tureckiej (15 euro), (Premier Turcji obiecał zniesienie wiz dla Polaków, na razie brak przepisów wyk., stan 07.01.15)

- bilety wstępu do zabytków, przewodników lokalnych, ok. 100 euro/os, fakultatywny rejs po Bosforze - ok. 25 euro/os,

- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - opcjonalnie dla chętnych,

- ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych - można się indywidualnie doubezpieczyć,

- napoje do obiadokolacji,

Uwaga: Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów. Zwiedzanie Stambułu realizowane pieszo lub tramwajem.

Zbiórka o godz. 02.00 w nocy z soboty na niedzielę - przy Parafii w Poniatowej.  

Zapisy wraz zaliczką 500zł do 31 marca ks. Piotr Petryk – Poniatowa

UWAGA: KAŻDY UCZESTNIK POWINIEN POSIADAĆ PASZPORT WAŻNY MINIMUM 180 DNI OD DATY WJAZDU DO TURCJI, W PASZPORCIE POWINNY BYĆ CO NAJMNIEJ DWIE WOLNE STRONY OBOK SIEBIE.

Biuro Podróży "OLIMP"

Józef Mrozowicz

ul. Narutowicza 35/2B

20-016 LUBLIN

tel./fax: 81/743-76-28

Nr wpisu do rejstru 168

Wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Spotkanie Ewangelizacyjna
Msza święta,
modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała,
egzorcyzm wody, oleju i poświęcenie leków
godz: 18:00

Luty - 18 II 2017 (sobota)
Marzec - 18 III 2017 (sobota)
Kwiecień - 22 IV 2017 (sobota)
Maj - 20 V 2017 (sobota)
Czerwiec - 17 VI 2017 (sobota)

Pielgrzymka parafialna do Fatimy i Santiago de Compostela
W JUBILEUSZOWYM ROKU 100-LECIA OBJAWIEŃ FATIMSKICH
 zobacz ofertę (pdf)

 

Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Środa 2017-05-24, Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
    J 16,12-15Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek słyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego bierze i wam objawi”.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk