Święcenia prezbiteratu ks. Adriana Komorowskiego

Dnia 27 maja z rąk Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika święcenia kapłańskie przyjęło dwunastu diakonów. Jednym z nowo wyświęconych księży był nasz rodak Ks. Adrian Komorowski, który w niedzielę o godzinie 12:00 sprawował w naszej parafii swoją pierwszą Mszę Świętą, dziękując za dar powołania polecał Bogu całą naszą parafię. Życzymy Księdzu Adrianowi wielu łask Bożych na drodze kapłaństwa i polecamy go w opiekę Matce Bożej, Matce Kapłanów. Ksiądz Adrian pod koniec czerwca otrzyma nominację i podejmie posługę w jednej z parafii naszej archidiecezji.

• Sobota 2021-07-24, Wspomnienie św. Kingi, dziewicy
    Mt 13,24-30Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: «Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: „Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?” Odpowiedział im: „Nieprzyjazny człowiek to sprawił”. Rzekli mu słudzy: „Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?” A on im odrzekł: „Nie, byście zbierając chwast, nie wyrwali razem z nim i pszenicy. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza”».