Święcenia prezbiteratu ks. Adriana Komorowskiego

Dnia 27 maja z rąk Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika święcenia kapłańskie przyjęło dwunastu diakonów. Jednym z nowo wyświęconych księży był nasz rodak Ks. Adrian Komorowski, który w niedzielę o godzinie 12:00 sprawował w naszej parafii swoją pierwszą Mszę Świętą, dziękując za dar powołania polecał Bogu całą naszą parafię. Życzymy Księdzu Adrianowi wielu łask Bożych na drodze kapłaństwa i polecamy go w opiekę Matce Bożej, Matce Kapłanów. Ksiądz Adrian pod koniec czerwca otrzyma nominację i podejmie posługę w jednej z parafii naszej archidiecezji.

• Wtorek 2021-01-26, Wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
    Mk 3,31-35Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie». Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką».