Święcenia prezbiteratu ks. Adriana Komorowskiego

Dnia 27 maja z rąk Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika święcenia kapłańskie przyjęło dwunastu diakonów. Jednym z nowo wyświęconych księży był nasz rodak Ks. Adrian Komorowski, który w niedzielę o godzinie 12:00 sprawował w naszej parafii swoją pierwszą Mszę Świętą, dziękując za dar powołania polecał Bogu całą naszą parafię. Życzymy Księdzu Adrianowi wielu łask Bożych na drodze kapłaństwa i polecamy go w opiekę Matce Bożej, Matce Kapłanów. Ksiądz Adrian pod koniec czerwca otrzyma nominację i podejmie posługę w jednej z parafii naszej archidiecezji.

• Wtorek 2020-09-29, ŚW. ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA
    J 1,47-51Jezus ujrzał, jak Natanael zbliżał się do Niego, i powiedział o nim: „Patrz, to prawdziwy Izraelita, w którym nie ma podstępu”. Powiedział do Niego Natanael: „Skąd mnie znasz?” Odrzekł mu Jezus: „Widziałem cię, zanim cię zawołał Filip, gdy byłeś pod drzewem figowym”. Odpowiedział Mu Natanael: „Rabbi, Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś królem Izraela!” Odparł mu Jezus: „Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci: «Widziałem cię pod drzewem figowym»? Zobaczysz jeszcze więcej niż to”. Potem powiedział do niego: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ujrzycie niebiosa otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna Człowieczego”.