• Dziecko na Mszy

    Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Read More
  • 1

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ
w terminie: 11- 18 lutego 2019 r. (8 dni – samolotem)
BIURO PODRÓŻY "OLIMP" Józef Mrozowicz
ul. Kościelna 5/Lok. 4, 20-307 LUBLIN, POLAND
tel./fax 0048-81-743-76-28

PROGRAM:

1 dzień: PONIATOWA - WARSZAWA - TEL AWIW
Poniatowa - zbiórka o godzinie 9:30 - transfer na lotnisko Okęcie w Warszawie - o godz. 13:00 - zbiórka uczestników w hali odpraw - odprawa bagażowa - ok. godz. 15:05 wylot do Izraela do Tel Awiwu. Po wylądowaniu ok godz. 19:50 i spotkaniu z przewodnikiem przejazd do hotelu w Nazarecie na obiadokolację i nocleg.

2 dzień: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - TABHA - KAFARNAUM - NAZARET
Nazaret - śniadanie - przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw - Tabha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra - Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 20 USD/os) - przejazd do Nazaretu - zwiedzanie: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina - przejazd do hotelu - obiadokolacja - nocleg.
3 dzień: KANA - G. TABOR - HAJFA - CEZAREA
Nazaret - śniadanie - przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw. szerut taxi) na Górę Tabor - przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa - przejazd do Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu - przejazd do hotelu w Betlejem - obiadokolacja - nocleg
4 dzień: BETLEJEM - EIN KAREM - JAD VASZEM
Betlejem - śniadanie - zwiedzanie - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela) - wizyta w Muzeum Holokaustu: Jad Vaszem. - obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok.25 USD/os): w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów - Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.
5 dzień: JEROZOLIMA: G. OLIWNA - G. SYJON
Betlejem - śniadanie - wyjazd autokarem na Górę Oliwną - panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny (Getsemani) i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon - Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu - przejazd do Betlejem - obiadokolacja - nocleg.
6 dzień: WADI QELT- JERYCHO - MORZE MARTWE - QUMRAN - KACAR EL JAHUD - BETANIA
Betlejem - śniadanie - przejazd do kanionu Wadi Qelt - dalszy przejazd do Jerycha, najstarszego miasta na świecie - krótki postój pod Qarantal - Góra Kuszenia Jezusa, czas na zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (15 USD/os) - plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie - 417 m npm) - przejazd do Qumran - panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Możliwość odnowienia chrztu dla Pielgrzymów w rzecze Jordan - Kacar El Jahud - prawdziwe miejsce chrztu Pana Jezusa. Następnie Betania - kościół i grobowiec Łazarza - przejazd do Betlejem - obiadokolacja - nocleg.
7 dzień: JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA
Betlejem - śniadanie - wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Powrót do hotelu w Betlejem - obiadokolacja - nocleg.
8 dzień: BETLEJEM - WARSZAWA
Śniadanie - ok. 7:30 wyjazd na lotnisko. Wylot z Tel Awiwu ok.godz. 11:50. Przylot do Warszawy ok. 14:50. Transfer do Poniatowej.

Cena: 2450 zł + 430 USD/os.
Cena obejmuje opłaty za:
- przeloty samolotem PLL LOT: Warszawa -Tel Awiw - Warszawa, opłaty lotniskowe,
- transport autokarem (z klimatyzacją) wg programu,
- transfer na / z lotnisko Okęcie w Warszawie
- zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach, pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami,
- wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
- bilety wstępu wg programu i zwyczajowe napiwki dla kierowców,
- taksówki na górę Tabor, prom po Jeziorze Galilejskim,
- opiekę polskiego pilota z BP OLIMP, opiekę polskojęzycznego przewodnika na miejscu,
- ubezpieczenie: SIGNAL IDUNA KL (60.000 euro), NW (15.000 zł) i bagażu (1000 zł).
- obowiązkową składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny,
- zestawy tour guide.
Cena nie obejmuje:
- opłat za napoje do obiadokolacji,
- dopłata do pokoju 1 os. 170 USD/os.,
- wycieczki fakultatywne opisane w programie ("Jerozolima nocą", "Góra Kuszenia"),
- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu (ok.200 zł), opcjonalnie dla chętnych,
- ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych i nowotworowych (ok.200 zł/os), opcjonalnie dla chętnych.
Zbiórka o godz. 9:30 na parkingu przy kościele pw. św. Ducha w Poniatowej, ul. Lubelska 5.

Zapisy: ks. Piotr Petryk, tel. 697 237 415.
Przy zapisie wymagana zaliczka 500 zł/os. - do 30.09.2018 r.
Dopłata 430 USD/os. - do 30.11.2018 r.
Dopłata 1950 zł - do 10.01.2019 r.

Bank PKO BP S.A. I Oddz. Lublin
nr konta złotówkowego 57 1020 3147 0000 8402 0092 3144

nr konta dolarowego 53 1020 3147 0000 8102 0092 3169
Możliwe wpłaty w gotówce w Biurze OLIMP.

UWAGA: KAŻDY UCZESTNIK POWINIEN POSIADAĆ PASZPORT WAŻNY MINIMUM 6 MIESIĘCY PONAD OKRES TRWANIA PIELGRZYMKI, W PASZPORCIE POWINNY BYĆ CO NAJMNIEJ DWIE WOLNE STRONY OBOK SIEBIE. PASZPORT NIE MOŻE BYĆ ZNISZCZONY LUB USZKODZONY. NALEŻY UPEWNIĆ SIĘ, ŻE DOKUMENT NIE BYŁ UPRZEDNIO ZGŁOSZONY JAKO ZAGUBIONY LUB SKRADZIONY, PONIEWAŻ AUTOMATYCZNIE FIGURUJE ON NA LIŚCIE INTERPOLU I PRZY KONTROLI MOŻE ZOSTAĆ ODEBRANY A WŁAŚCICIEL ZATRZYMANY.

Jeśli uczestnik zrezygnuje na 59 dni przed wylotem, a nie znajdzie się osoba na jego miejsce, linie lotnicze potrącają 500 zł za zamówiony bilet lotniczy. Jeśli rezygnacja nastąpi na 14 dni i mniej przed wylotem, linie obciążają za pełen koszt biletu wg obowiązującej ceny z dnia rezygnacji. Zmiana imienia i nazwiska pasażera po wystawieniu biletów (14 dni przed wylotem) podlega opłacie w wysokości 300 zł. Prosimy przy zapisie o poprawne dane osobowe zgodne z danymi w paszporcie.

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie


Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2018-10-16, Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej
    Łk 11,37-41Pewien faryzeusz zaprosił Jezusa do siebie na obiad. Poszedł więc i zajął miejsce za stołem. Lecz faryzeusz, widząc to, wyraził zdziwienie, że nie obmył wpierw rąk przed posiłkiem. Na to rzekł Pan do niego: „Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości. Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste”.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk