Misterium Męki Pańskiej

W pierwszy piątek miesiąca marca odbyła się pielgrzymka LSO wraz z rodzicami na pokaz Misterium Męki Pańskiej w Myślenicach. Na początku naszej podróży odwiedziliśmy Kraków, gdzie zobaczyliśmy główne jego zabytki:
Katedra na WaweluSukienniceKościół MariackiBarbakan.

Następnie pojechaliśmy do Łagiewnik, aby tam powierzać nasze intencje miłosiernemu Bogu, najpierw o godzinie 15.00 modląc się koronką do Bożego miłosierdzia, a po niej uczestniczyliśmy we mszy świętej sprawowanej w głównej bazylice.

Na koniec udaliśmy się do Myślenic – celu naszego pielgrzymowania. Tam w licznym gronie widzów oglądaliśmy przedstawienie Męki Pana Jezusa. Myślę, że dla wszystkich uczestników było to niezwykłe duchowe przeżycie.Wszystkim, którzy ze mną pielgrzymowali dziękuję

i zapraszam na kolejne wyjazdy.

Ks. Konrad

• Sobota 2021-07-24, Wspomnienie św. Kingi, dziewicy
    Mt 13,24-30Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: «Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: „Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?” Odpowiedział im: „Nieprzyjazny człowiek to sprawił”. Rzekli mu słudzy: „Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?” A on im odrzekł: „Nie, byście zbierając chwast, nie wyrwali razem z nim i pszenicy. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza”».