Modlitwa o uzdrowienie

W ostatnich latach obserwujemy w Polsce rozwój modlitwy o uzdrowienie. Także w naszej parafii sprawowane są Msze święte połączone z taką modlitwą.

Rośnie liczba grup charyzmaty­cznych, w których podejmowana jest regularnie modlitwa wsta­wiennicza. Słyszymy liczne świadectwa osób, które doświadczyły uzdrowienia mocą Pana Jezusa.

W ewangeliach czytamy, że moc wychodziła od Pana Jezusa i uzdrawiała wszystkich. Tą samą mocą, ten sam Pan Jezus może uzdrowić dziś każdego z nas. Trzeba, abyśmy, tak jak ludzie z Ewangelii, przychodzili do Pana Jezusa nie tylko po to, by znaleźć uzdrowienie, ale aby Go słuchać. Uzdrowienie przyjmujemy wtedy, kiedy otwieramy się na Boży plan dla naszego życia, gdy chcemy żyć według woli Bożej.

Często człowiek jest tak zdominowany cierpieniem fizycznym, że trudno mu zauważyć potrzebę innego wymiaru uzdrowienia. Istnieją różne rodzaje schorzeń i dlatego wyodrębnić można różne aspekty uzdrowienia: choroby duchowe powstałe na skutek osobistych grzechów, choroby emocjonalne (lęki, depresje, niepokój itp.), niedomagania fizyczne, których przyczyną jest choroba lub nieszczęśliwy wypadek.

Dla każdego uzdrowienia ogromnie ważne jest pojednanie z Bogiem, bliźnimi, samym sobą. Wiele osób bardzo intensywnie poszukuje uzdrowienia fizycznego, nie doceniając potrzeby uz­drowienia duchowego. Chcą, aby Pan Bóg uleczył ich ciało, ale nie proszą, by wyzwolił ich z egoizmu, pychy, lenistwa, osądzania i obmawiania bliźnich.

Nie ma takiego przepisu, który gwarantowałby absolutną skuteczność prośby o uzdrowienie. Działanie Boże jest tajem­nicą. To Pan decyduje komu, kiedy i jak na modlitwę odpo­wiedzieć. Ale Pismo święte pokazuje nam, że podstawowym uzdrowieniem, jakiego człowiek potrzebuje, jest uzdrowienie duchowe — uzdrowienie z grze­chu. Ono jest szczególnie ważne, gdyż często toruje drogę do innych rodzajów uzdrowienia. Jezus wskazuje również na fundamentalną postawę wiary w łasce uzdrowienia: „Idź, twoja wiara cię uzdrowiła”.

Każdy z nas może prosić Boga o uzdrowienie dla siebie i bliźnich w osobistej lub wspólnotowej modlitwie. To właśnie w tym spotkaniu z Jezusem doświadczamy uzdrowienia. Dokonuje się ono między innymi  w sakramentach, modlitwie, Bożym słowie, bezinteresownym uwielbieniu. W naszej parafii taką modlitwę prowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym BETANIA, w każdy 3 czwartek miesiąca. Podczas modlitwy poświęcane są również sakramentalia: woda, sól i olej - czyli ustanowione przez Kościół znaki, które służą uświęcaniu naszej codzienności. Są niejako „przedłużeniem” sakramentów, w których przyjmujemy Bożą łaskę. Sakramentalia nie udzielają wprost łaski Ducha Świętego, tak jak sakramenty, ale uzdalniają do jej przyjmowania i życia nią na co dzień.

Jezus leczył wszelkie choroby i słabości. Nie ma takiej choroby, której nie potrafiłby uleczyć, nałogu, z którego nie mógłby człowieka wyzwolić. Dla Boga nie ma nic niemożliwego. Ten sam Jezus żyje dzisiaj. Jego moc jest taka sama. Nie zmalała również Jego miłość. Jezus nie jest dziś ani odrobinę słabszy, ani trochę mniej współczujący niż dwa tysiące lat temu. Dlatego i dziś możesz przyjść do Jezusa ze wszystkimi swoimi chorobami duszy i ciała – On może i potrafi cię uleczyć.

Zapraszamy w każdy 3 czwartek miesiąca

godz. 18.00 - Msza święta w intencji uzdrowienia duchowego i fizycznego

godz.18.45 - nabożeństwo o uzdrowienie, poświęcenie sakramentaliów

• Wtorek 2020-07-07, 14. tydz. zwykły
    Mt 9,32-38Przyprowadzono do Jezusa opętanego niemowę. Po wyrzuceniu złego ducha niemy odzyskał mowę, a tłumy pełne podziwu wołały: «Jeszcze się nigdy nic podobnego nie pojawiło w Izraelu!» Lecz faryzeusze mówili: «Wyrzuca złe duchy mocą ich przywódcy». Tak Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w tamtejszych synagogach, głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszystkie choroby i wszystkie słabości. A widząc tłumy, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce nie mające pasterza. Wtedy rzekł do swych uczniów: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo».