Echa Seminarium Odnowy Wiary

Jestem, a może właściwie byłam uczestniczką Seminarium Odnowy Wiary, ale jego wpływ widoczny będzie we mnie do końca moich dni. To, co tu napiszę to może nie do końca świadectwo, ale czuję, że powinnam się tym podzielić. Żeby zrozumieć teraźniejsze odczucia trzeba spojrzeć w przeszłość. W moim życiu Bóg pojawiał się wielokrotnie, choć nie zawsze tego chciałam i dopiero z perspektywy czasu jestem w stanie to dostrzec.

Niewątpliwie to On kierował czasem i pracą lekarzy, którzy uratowali mi życie w dzieciństwie. W latach „buntu młodzieńczego” kompletnie odcięłam się od Boga, chociaż niewątpliwie byłam świadoma tego, że On istnieje. Weszłam w sfery zupełnie wierze przeciwne i gdyby Pan nie postawił w odpowiednim momencie na mojej drodze pewnego młodego człowieka oraz księdza Pawła Matusika, którzy pomogli przezwyciężyć umacniające się we mnie zło i ukazali kim jest Bóg – nie znana mi wcześniej „Bozia”, nie byłoby mnie tutaj, na pewno. Nawróciłam się, ale wciąż szukałam Boga, chciałam „to” poczuć, ale szybko się poddawałam. Starałam się uczestniczyć w spotkaniach Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym kilkukrotnie ale nigdy nie wytrwałam dłużej niż kilka tygodni. Gdy więc usłyszałam o SOW w naszej parafii pomyślałam, że to może być strzał w dziesiątkę. I teraz z ręką na sercu mogę to przyznać. Prawdziwy, osobowy Bóg daje mi siebie codziennie, w swoim Słowie, w pozornie błahych chwilach. Mam poczucie, że jest On obecny w chwilach mojej modlitwy ale i czuwa w każdym innym momencie.

Na początku miałam wiele wątpliwości czy tu przyjść – no bo jak to tak: mówić obcym ludziom co z przeczytanego Pisma dotknęło mojego serca, no bo mogę nie czuć się na siłach tu przychodzić, bo stan zdrowia, bo nauka, bo moja rodzina jest taka a nie inna, bo ja nie lubię ludzi… Teraz wiem, że to najcudowniejszy czas, jaki mógł być mi dany. Czerpałam i będę czerpać z jego owoców pełnymi garściami. Chcę z tego miejsca powiedzieć wszystkim, że Pan naprawdę działa! Na początku zazdrościłam jak inni mogą tak ładnie mówić o Bogu, swojej wierze i doświadczeniach, więc modliłam się i dał mi On swoją otwartość, teraz już się nie wstydzę świadczyć o Nim tutaj, ale i wśród innych ludzi i mogę dzielić się tym, co Pan mi daje. Jego działalność dostrzegam na każdej płaszczyźnie mojego życia.

Od początku trwania seminarium nie miałam ani jednego napadu choroby, co kiedyś zdarzało się bardzo często. On umocnił mnie w każdych, szczególnie najtrudniejszych relacjach z bliskimi. W każdej chwili zwracam się o pomoc do Najwyższego, proszę o natchnienie Ducha - On zawsze podsunie rozwiązanie. Modlitwa przebaczenia pozwoliła mi po pięciu latach zacząć odbudowywać normalną relację z osobą, do której czułam nienawiść, pozwoliła zacząć zostawiać za sobą to, co bolało. Modlitwa o wylanie Ducha, której w żaden sposób nie da się opisać słowami była namacalnym wręcz doświadczeniem dotknięcia serca. Dzięki niej jeszcze bardziej świadomie mogę głosić to, że On naprawdę jest, że wszedł do mojego serca i napełnił je swoim pokojem, przemienił. W końcu nie ukrywam i nie wstydzę się tego, że jestem chrześcijaninem. Również na początku trwania seminarium zostałam zaproszona do uczestnictwa w piątkowych spotkaniach Marana Tha. Zgodziłam się –pomyślałam, że przecież nic nie tracę. I teraz śmiało mogę powiedzieć, że po dziesięciu tygodniach spędzonych we wspólnocie z moimi rówieśnikami niektórzy z nich są mi bliżsi, niż osoby, które do tej pory uważałam za swoich przyjaciół.

Również cała wspólnota SOW to dla mnie doświadczenie międzypokoleniowych relacji, których spoiwem jest wiara w naszego Boga. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z czymś takim i jest to dla mnie fenomenalne. Jako młoda osoba, patrząc na dorosłych, w których życiu obecny jest Chrystus, którzy mają z Nim żywą relację, na małżeństwa, które są silne w Bogu i razem trwają na modlitwie, wiem, że chcę brać z nich przykład, stawiam ich sobie za wzór i zamierzam dążyć do tego, by moja rodzina tak wyglądała w przyszłości. Czego mogę chcieć więcej? Tylko nie ustawać w modlitwie, tylko jeszcze bardziej zaufać Bogu, otworzyć się na relację bezinteresowną – na przyjaźń i miłość, którą nasz Pan nam ofiaruje, pozwolić Duchowi działać w nas, żeby móc stać się prawdziwym świadkiem wiary i, być może kiedyś, wzorem do naśladowania dla innych. Wierzę, że Bóg przemienił i nadal przemienia moje życie, że odnawiam swoją wiarę w nieustającym procesie nawrócenia. I nie tylko ja – również wszyscy uczestnicy SOW, ich całe rodziny, być może także ludzie z otoczenia, ponieważ nie da się przemilczeć tego, co doświadczyliśmy przez ostatnie tygodnie – całe ciało wyrywa się, żeby głosić jak wielkie dary Pan Bóg daje, i za to – Chwała Panu!

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2021-10-17, 29. Niedziela zwykła
    Mk 10,35-45Jakub i Jan, synowie Zebedeusza, podeszli do Jezusa i rzekli: «Nauczycielu, pragniemy, żebyś nam uczynił to, o co Cię poprosimy». On ich zapytał: «Co chcecie, żebym wam uczynił?» Rzekli Mu: «Daj nam, żebyśmy w Twojej chwale siedzieli jeden po prawej, a drugi po lewej Twej stronie». Jezus im odparł: «Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić, albo przyjąć chrzest, którym Ja mam być ochrzczony?» Odpowiedzieli Mu: «Możemy». Lecz Jezus rzekł do nich: «Kielich, który Ja mam pić, wprawdzie pić będziecie; i chrzest, który Ja mam przyjąć, wy również przyjmiecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej lub lewej, ale dostanie się ono tym, dla których zostało przygotowane». Gdy usłyszało to dziesięciu pozostałych, poczęli oburzać się na Jakuba i Jana. A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: «Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu».

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk