Modlitwa o uzdrowienie

W ostatnich latach obserwujemy w Polsce rozwój modlitwy o uzdrowienie. Także w naszej parafii sprawowane są Msze święte połączone z taką modlitwą.

Rośnie liczba grup charyzmaty­cznych, w których podejmowana jest regularnie modlitwa wsta­wiennicza. Słyszymy liczne świadectwa osób, które doświadczyły uzdrowienia mocą Pana Jezusa.

W ewangeliach czytamy, że moc wychodziła od Pana Jezusa i uzdrawiała wszystkich. Tą samą mocą, ten sam Pan Jezus może uzdrowić dziś każdego z nas. Trzeba, abyśmy, tak jak ludzie z Ewangelii, przychodzili do Pana Jezusa nie tylko po to, by znaleźć uzdrowienie, ale aby Go słuchać. Uzdrowienie przyjmujemy wtedy, kiedy otwieramy się na Boży plan dla naszego życia, gdy chcemy żyć według woli Bożej.

Często człowiek jest tak zdominowany cierpieniem fizycznym, że trudno mu zauważyć potrzebę innego wymiaru uzdrowienia. Istnieją różne rodzaje schorzeń i dlatego wyodrębnić można różne aspekty uzdrowienia: choroby duchowe powstałe na skutek osobistych grzechów, choroby emocjonalne (lęki, depresje, niepokój itp.), niedomagania fizyczne, których przyczyną jest choroba lub nieszczęśliwy wypadek.

Dla każdego uzdrowienia ogromnie ważne jest pojednanie z Bogiem, bliźnimi, samym sobą. Wiele osób bardzo intensywnie poszukuje uzdrowienia fizycznego, nie doceniając potrzeby uz­drowienia duchowego. Chcą, aby Pan Bóg uleczył ich ciało, ale nie proszą, by wyzwolił ich z egoizmu, pychy, lenistwa, osądzania i obmawiania bliźnich.

Nie ma takiego przepisu, który gwarantowałby absolutną skuteczność prośby o uzdrowienie. Działanie Boże jest tajem­nicą. To Pan decyduje komu, kiedy i jak na modlitwę odpo­wiedzieć. Ale Pismo święte pokazuje nam, że podstawowym uzdrowieniem, jakiego człowiek potrzebuje, jest uzdrowienie duchowe — uzdrowienie z grze­chu. Ono jest szczególnie ważne, gdyż często toruje drogę do innych rodzajów uzdrowienia. Jezus wskazuje również na fundamentalną postawę wiary w łasce uzdrowienia: „Idź, twoja wiara cię uzdrowiła”.

Każdy z nas może prosić Boga o uzdrowienie dla siebie i bliźnich w osobistej lub wspólnotowej modlitwie. To właśnie w tym spotkaniu z Jezusem doświadczamy uzdrowienia. Dokonuje się ono między innymi  w sakramentach, modlitwie, Bożym słowie, bezinteresownym uwielbieniu. W naszej parafii taką modlitwę prowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym BETANIA, w każdy 3 czwartek miesiąca. Podczas modlitwy poświęcane są również sakramentalia: woda, sól i olej - czyli ustanowione przez Kościół znaki, które służą uświęcaniu naszej codzienności. Są niejako „przedłużeniem” sakramentów, w których przyjmujemy Bożą łaskę. Sakramentalia nie udzielają wprost łaski Ducha Świętego, tak jak sakramenty, ale uzdalniają do jej przyjmowania i życia nią na co dzień.

Jezus leczył wszelkie choroby i słabości. Nie ma takiej choroby, której nie potrafiłby uleczyć, nałogu, z którego nie mógłby człowieka wyzwolić. Dla Boga nie ma nic niemożliwego. Ten sam Jezus żyje dzisiaj. Jego moc jest taka sama. Nie zmalała również Jego miłość. Jezus nie jest dziś ani odrobinę słabszy, ani trochę mniej współczujący niż dwa tysiące lat temu. Dlatego i dziś możesz przyjść do Jezusa ze wszystkimi swoimi chorobami duszy i ciała – On może i potrafi cię uleczyć.

Zapraszamy w każdy 3 czwartek miesiąca

godz. 18.00 - Msza święta w intencji uzdrowienia duchowego i fizycznego

godz.18.45 - nabożeństwo o uzdrowienie, poświęcenie sakramentaliów

• Poniedziałek 2019-08-26, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
    J 2,1-11W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już wina”. Jezus Jej odpowiedział: „Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Jeszcze nie nadeszła godzina moja”. Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Rzekł do nich Jezus: „Napełnijcie stągwie wodą”. I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: „Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu”. Ci zaś zanieśli. A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem, i nie wiedział, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli, przywołał pana młodego i powiedział do niego: „Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory”. Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.