Marana Tha

Kim jesteśmy?

Posłuchaj audycji o wspólnocie Marana Tha w Radiu Plus:

Aby dowiedzieć się więcej przejdź na stronę www wspólnoty www.maranatha.parafia.poniatowa.pl >>

Małe miasteczko - Poniatowa (woj. lubelskie), parafia pod wezwaniem Ducha Świętego, młody ksiądz Piotr Pasterczyk, przysłany przez biskupa, aby w tej parafii służyć wiernym. Wystarczyła otwartość serca owego księdza na Ducha Świętego. Był to rok 1993. Gromadziliśmy się w małej przyparafialnej salce by uczyć się modlitwy. Było nas na początku kilkoro, ale z tygodnia na tydzień Duch Święty przyprowadzał nowe osoby.

Jesteśmy tak różni. Mali i duzi, starzy i młodzi. Uczymy się i pracujemy. Każdego z nas Pan obdarzył innymi talentami. Jedni ślicznie malują, jeszcze inni mają zdolności organizatorskie. Są też tacy, którzy służą wspólnocie swoją obecnością, słowem, modlitwą. Pan Bóg wszystkie te zdolności wykorzystał do stworzenia swojego Kościoła. Tak, tym właśnie jest nasza wspólnota. Jest żywą częścią Kościoła. Wierzymy, że jest pomiędzy nami nasz Pan - JEZUS CHRYSTUS. To On sam nas prowadził, prowadzi i czyni swoimi uczniami. Obcując z Nim wzrastamy w wierze, rozwijamy się, budzi się w nas coraz większe pragnienie głoszenia Jego Ewangelii. Z Jego pomocą i w odpowiedzi na Jego wezwanie przeżywamy co roku rekolekcje wakacyjne, które są dla nas fundamentalnym doświadczeniem osobistego nawrócenia i odnowienia żywej relacji z Jezusem :

• Sokołów Podlaski - 2012
  • Rzeszów - 2011
  • Siedlanów - 2010
  • Gorzyce - 2009
  • Werchrata - 2008
  • Radomyśl - 2007
  • Olbięcin (rok 2003)
  • Klementowice (rok 2002)
  • Żyrzyn (rok 2001)
  • Bychawa (rok jubileuszowy 2000)
  • Wadowice (rok 1999)
  • Nałęczów (rok 1998),
  • Dąbrowica (rok 1997),
  • Księżomież (rok 1996),
  • Kostomłoty (rok 1995) - ze wspólnotą Chwała Boża
  • Kostomłoty (rok 1994) - ze wspólnotą Chwała Boża

• Wtorek 2021-01-26, Wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
    Mk 3,31-35Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie». Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką».