Marana Tha

Kim jesteśmy?

Posłuchaj audycji o wspólnocie Marana Tha w Radiu Plus:

Aby dowiedzieć się więcej przejdź na stronę www wspólnoty www.maranatha.parafia.poniatowa.pl >>

Małe miasteczko - Poniatowa (woj. lubelskie), parafia pod wezwaniem Ducha Świętego, młody ksiądz Piotr Pasterczyk, przysłany przez biskupa, aby w tej parafii służyć wiernym. Wystarczyła otwartość serca owego księdza na Ducha Świętego. Był to rok 1993. Gromadziliśmy się w małej przyparafialnej salce by uczyć się modlitwy. Było nas na początku kilkoro, ale z tygodnia na tydzień Duch Święty przyprowadzał nowe osoby.

Jesteśmy tak różni. Mali i duzi, starzy i młodzi. Uczymy się i pracujemy. Każdego z nas Pan obdarzył innymi talentami. Jedni ślicznie malują, jeszcze inni mają zdolności organizatorskie. Są też tacy, którzy służą wspólnocie swoją obecnością, słowem, modlitwą. Pan Bóg wszystkie te zdolności wykorzystał do stworzenia swojego Kościoła. Tak, tym właśnie jest nasza wspólnota. Jest żywą częścią Kościoła. Wierzymy, że jest pomiędzy nami nasz Pan - JEZUS CHRYSTUS. To On sam nas prowadził, prowadzi i czyni swoimi uczniami. Obcując z Nim wzrastamy w wierze, rozwijamy się, budzi się w nas coraz większe pragnienie głoszenia Jego Ewangelii. Z Jego pomocą i w odpowiedzi na Jego wezwanie przeżywamy co roku rekolekcje wakacyjne, które są dla nas fundamentalnym doświadczeniem osobistego nawrócenia i odnowienia żywej relacji z Jezusem :

• Sokołów Podlaski - 2012
  • Rzeszów - 2011
  • Siedlanów - 2010
  • Gorzyce - 2009
  • Werchrata - 2008
  • Radomyśl - 2007
  • Olbięcin (rok 2003)
  • Klementowice (rok 2002)
  • Żyrzyn (rok 2001)
  • Bychawa (rok jubileuszowy 2000)
  • Wadowice (rok 1999)
  • Nałęczów (rok 1998),
  • Dąbrowica (rok 1997),
  • Księżomież (rok 1996),
  • Kostomłoty (rok 1995) - ze wspólnotą Chwała Boża
  • Kostomłoty (rok 1994) - ze wspólnotą Chwała Boża

• Czwartek 2021-09-16, Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
    Łk 7,36-50Jeden z faryzeuszów zaprosił Jezusa do siebie na posiłek. Wszedł więc do domu faryzeusza i zajął miejsce za stołem. A oto kobieta, która prowadziła w mieście życie grzeszne, dowiedziawszy się, że gości w domu faryzeusza, przyniosła flakonik alabastrowy olejku i stanąwszy z tyłu u Jego stóp, płacząc, zaczęła łzami oblewać Jego stopy i włosami swej głowy je wycierała. Potem całowała Jego stopy i namaszczała je olejkiem. Widząc to, faryzeusz, który Go zaprosił, mówił sam do siebie: «Gdyby On był prorokiem, wiedziałby, co to za jedna i jaka to jest ta kobieta, która się Go dotyka, że jest grzesznicą». Na to Jezus rzekł do niego: «Szymonie, mam ci coś do powiedzenia». On rzekł: «Powiedz, Nauczycielu». «Pewien wierzyciel miał dwóch dłużników. Jeden winien mu był pięćset denarów, a drugi pięćdziesiąt. Gdy nie mieli z czego oddać, darował obydwom. Który z nich więc będzie go bardziej miłował?» Szymon odpowiedział: «Przypuszczam, że ten, któremu więcej darował». On zaś mu rzekł: «Słusznie osądziłeś». Potem, zwróciwszy się w stronę kobiety, rzekł do Szymona: «Widzisz tę kobietę? Wszedłem do twego domu, a nie podałeś Mi wody do nóg; ona zaś łzami oblała mi stopy i otarła je swymi włosami. Nie powitałeś mnie pocałunkiem; a ona, odkąd wszedłem, nie przestała całować stóp moich. Głowy nie namaściłeś Mi oliwą; ona zaś olejkiem namaściła moje stopy. Dlatego powiadam ci: Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała. A ten, komu mało się odpuszcza, mało miłuje». Do niej zaś rzekł: «Odpuszczone są twoje grzechy». Na to współbiesiadnicy zaczęli mówić sami do siebie: «Któż On jest, że nawet grzechy odpuszcza?» On zaś rzekł do kobiety: «Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju».