Marana Tha

Kim jesteśmy?

Posłuchaj audycji o wspólnocie Marana Tha w Radiu Plus:

Aby dowiedzieć się więcej przejdź na stronę www wspólnoty www.maranatha.parafia.poniatowa.pl >>

Małe miasteczko - Poniatowa (woj. lubelskie), parafia pod wezwaniem Ducha Świętego, młody ksiądz Piotr Pasterczyk, przysłany przez biskupa, aby w tej parafii służyć wiernym. Wystarczyła otwartość serca owego księdza na Ducha Świętego. Był to rok 1993. Gromadziliśmy się w małej przyparafialnej salce by uczyć się modlitwy. Było nas na początku kilkoro, ale z tygodnia na tydzień Duch Święty przyprowadzał nowe osoby.

Jesteśmy tak różni. Mali i duzi, starzy i młodzi. Uczymy się i pracujemy. Każdego z nas Pan obdarzył innymi talentami. Jedni ślicznie malują, jeszcze inni mają zdolności organizatorskie. Są też tacy, którzy służą wspólnocie swoją obecnością, słowem, modlitwą. Pan Bóg wszystkie te zdolności wykorzystał do stworzenia swojego Kościoła. Tak, tym właśnie jest nasza wspólnota. Jest żywą częścią Kościoła. Wierzymy, że jest pomiędzy nami nasz Pan - JEZUS CHRYSTUS. To On sam nas prowadził, prowadzi i czyni swoimi uczniami. Obcując z Nim wzrastamy w wierze, rozwijamy się, budzi się w nas coraz większe pragnienie głoszenia Jego Ewangelii. Z Jego pomocą i w odpowiedzi na Jego wezwanie przeżywamy co roku rekolekcje wakacyjne, które są dla nas fundamentalnym doświadczeniem osobistego nawrócenia i odnowienia żywej relacji z Jezusem :

• Sokołów Podlaski - 2012
  • Rzeszów - 2011
  • Siedlanów - 2010
  • Gorzyce - 2009
  • Werchrata - 2008
  • Radomyśl - 2007
  • Olbięcin (rok 2003)
  • Klementowice (rok 2002)
  • Żyrzyn (rok 2001)
  • Bychawa (rok jubileuszowy 2000)
  • Wadowice (rok 1999)
  • Nałęczów (rok 1998),
  • Dąbrowica (rok 1997),
  • Księżomież (rok 1996),
  • Kostomłoty (rok 1995) - ze wspólnotą Chwała Boża
  • Kostomłoty (rok 1994) - ze wspólnotą Chwała Boża

Schola "W mocy Ducha"

• Czwartek 2022-08-11, Wspomnienie św. Klary, dziewicy
    Mt 18,21 ? 19,1Piotr podszedł do Jezusa i zapytał: «Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie? Czy aż siedem razy?» Jezus mu odrzekł: «Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy. Dlatego podobne jest królestwo niebieskie do króla, który chciał się rozliczyć ze swymi sługami. Gdy zaczął się rozliczać, przyprowadzono mu jednego, który był mu winien dziesięć tysięcy talentów. Ponieważ nie miał z czego ich oddać, pan kazał sprzedać go razem z żoną, dziećmi i całym jego mieniem, aby dług w ten sposób odzyskać. Wtedy sługa padł mu do stóp i prosił go: „Panie, okaż mi cierpliwość, a wszystko ci oddam”. Pan ulitował się nad owym sługą, uwolnił go i dług mu darował. Lecz gdy sługa ów wyszedł, spotkał jednego ze współsług, który mu był winien sto denarów. Chwycił go i zaczął dusić, mówiąc: „Oddaj, coś winien!” Jego współsługa padł przed nim i prosił go: „Okaż mi cierpliwość, a oddam tobie”. On jednak nie chciał, lecz poszedł i wtrącił go do więzienia, dopóki nie odda długu. Współsłudzy jego, widząc, co się działo, bardzo się zasmucili. Poszli i opowiedzieli swemu panu wszystko, co zaszło. Wtedy pan jego, wezwawszy go, rzekł mu: „Sługo niegodziwy! Darowałem ci cały ten dług, ponieważ mnie prosiłeś. Czyż więc i ty nie powinieneś był ulitować się nad swoim współsługą, jak ja ulitowałem się nad tobą?” I uniósłszy się gniewem, pan jego kazał wydać go katom, dopóki mu nie odda całego długu. Podobnie uczyni wam Ojciec mój niebieski, jeżeli każdy z was nie przebaczy z serca swemu bratu». Gdy Jezus dokończył tych mów, opuścił Galileę i przeniósł się w granice Judei za Jordan.