Marana Tha

Kim jesteśmy?

Posłuchaj audycji o wspólnocie Marana Tha w Radiu Plus:

Aby dowiedzieć się więcej przejdź na stronę www wspólnoty www.maranatha.parafia.poniatowa.pl >>

Małe miasteczko - Poniatowa (woj. lubelskie), parafia pod wezwaniem Ducha Świętego, młody ksiądz Piotr Pasterczyk, przysłany przez biskupa, aby w tej parafii służyć wiernym. Wystarczyła otwartość serca owego księdza na Ducha Świętego. Był to rok 1993. Gromadziliśmy się w małej przyparafialnej salce by uczyć się modlitwy. Było nas na początku kilkoro, ale z tygodnia na tydzień Duch Święty przyprowadzał nowe osoby.

Jesteśmy tak różni. Mali i duzi, starzy i młodzi. Uczymy się i pracujemy. Każdego z nas Pan obdarzył innymi talentami. Jedni ślicznie malują, jeszcze inni mają zdolności organizatorskie. Są też tacy, którzy służą wspólnocie swoją obecnością, słowem, modlitwą. Pan Bóg wszystkie te zdolności wykorzystał do stworzenia swojego Kościoła. Tak, tym właśnie jest nasza wspólnota. Jest żywą częścią Kościoła. Wierzymy, że jest pomiędzy nami nasz Pan - JEZUS CHRYSTUS. To On sam nas prowadził, prowadzi i czyni swoimi uczniami. Obcując z Nim wzrastamy w wierze, rozwijamy się, budzi się w nas coraz większe pragnienie głoszenia Jego Ewangelii. Z Jego pomocą i w odpowiedzi na Jego wezwanie przeżywamy co roku rekolekcje wakacyjne, które są dla nas fundamentalnym doświadczeniem osobistego nawrócenia i odnowienia żywej relacji z Jezusem :

• Sokołów Podlaski - 2012
  • Rzeszów - 2011
  • Siedlanów - 2010
  • Gorzyce - 2009
  • Werchrata - 2008
  • Radomyśl - 2007
  • Olbięcin (rok 2003)
  • Klementowice (rok 2002)
  • Żyrzyn (rok 2001)
  • Bychawa (rok jubileuszowy 2000)
  • Wadowice (rok 1999)
  • Nałęczów (rok 1998),
  • Dąbrowica (rok 1997),
  • Księżomież (rok 1996),
  • Kostomłoty (rok 1995) - ze wspólnotą Chwała Boża
  • Kostomłoty (rok 1994) - ze wspólnotą Chwała Boża

• Wtorek 2020-07-07, 14. tydz. zwykły
    Mt 9,32-38Przyprowadzono do Jezusa opętanego niemowę. Po wyrzuceniu złego ducha niemy odzyskał mowę, a tłumy pełne podziwu wołały: «Jeszcze się nigdy nic podobnego nie pojawiło w Izraelu!» Lecz faryzeusze mówili: «Wyrzuca złe duchy mocą ich przywódcy». Tak Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w tamtejszych synagogach, głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszystkie choroby i wszystkie słabości. A widząc tłumy, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce nie mające pasterza. Wtedy rzekł do swych uczniów: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo».