Marana Tha

Kim jesteśmy?

Posłuchaj audycji o wspólnocie Marana Tha w Radiu Plus:

Aby dowiedzieć się więcej przejdź na stronę www wspólnoty www.maranatha.parafia.poniatowa.pl >>

Małe miasteczko - Poniatowa (woj. lubelskie), parafia pod wezwaniem Ducha Świętego, młody ksiądz Piotr Pasterczyk, przysłany przez biskupa, aby w tej parafii służyć wiernym. Wystarczyła otwartość serca owego księdza na Ducha Świętego. Był to rok 1993. Gromadziliśmy się w małej przyparafialnej salce by uczyć się modlitwy. Było nas na początku kilkoro, ale z tygodnia na tydzień Duch Święty przyprowadzał nowe osoby.

Jesteśmy tak różni. Mali i duzi, starzy i młodzi. Uczymy się i pracujemy. Każdego z nas Pan obdarzył innymi talentami. Jedni ślicznie malują, jeszcze inni mają zdolności organizatorskie. Są też tacy, którzy służą wspólnocie swoją obecnością, słowem, modlitwą. Pan Bóg wszystkie te zdolności wykorzystał do stworzenia swojego Kościoła. Tak, tym właśnie jest nasza wspólnota. Jest żywą częścią Kościoła. Wierzymy, że jest pomiędzy nami nasz Pan - JEZUS CHRYSTUS. To On sam nas prowadził, prowadzi i czyni swoimi uczniami. Obcując z Nim wzrastamy w wierze, rozwijamy się, budzi się w nas coraz większe pragnienie głoszenia Jego Ewangelii. Z Jego pomocą i w odpowiedzi na Jego wezwanie przeżywamy co roku rekolekcje wakacyjne, które są dla nas fundamentalnym doświadczeniem osobistego nawrócenia i odnowienia żywej relacji z Jezusem :

• Sokołów Podlaski - 2012
  • Rzeszów - 2011
  • Siedlanów - 2010
  • Gorzyce - 2009
  • Werchrata - 2008
  • Radomyśl - 2007
  • Olbięcin (rok 2003)
  • Klementowice (rok 2002)
  • Żyrzyn (rok 2001)
  • Bychawa (rok jubileuszowy 2000)
  • Wadowice (rok 1999)
  • Nałęczów (rok 1998),
  • Dąbrowica (rok 1997),
  • Księżomież (rok 1996),
  • Kostomłoty (rok 1995) - ze wspólnotą Chwała Boża
  • Kostomłoty (rok 1994) - ze wspólnotą Chwała Boża

Schola "W mocy Ducha"

• 2021-12-05, Druga Niedziela Adwentu
    Łk 3,1-6Było to w piętnastym roku rządów Tyberiusza Cezara. Gdy Poncjusz Piłat był namiestnikiem Judei, Herod tetrarchą Galilei, brat jego Filip tetrarchą Iturei i Trachonitydy, Lizaniasz tetrarchą Abileny; za najwyższych kapłanów Annasza i Kajfasza skierowane zostało słowo Boże do Jana, syna Zachariasza, na pustyni. Obchodził więc całą okolicę nad Jordanem i głosił chrzest nawrócenia dla odpuszczenia grzechów, jak jest napisane w księdze mów proroka Izajasza: «Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego! Każda dolina zostanie wypełniona, każda góra i pagórek zrównane, drogi kręte staną się prostymi, a wyboiste drogami gładkimi! I wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże».