Kancelaria parafialna Parafia Ducha Świętego w Poniatowej

Kancelaria Parafialna czynna jest od poniedziałku do soboty w godz. 16:00 – 17:30.

(w czasie wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna czynna w godz. 8:00 – 9:00)

W Kancelarii Parafialnej możemy otrzymać różnego rodzaju zaświadczenia, zgłosić chrzest dziecka, ustalić termin zawarcia związku małżeńskiego, zgłosić pogrzeb katolicki oraz uzyskać wszelką inną pomoc.

Ks. Hubert Suszek

Piotr Petryk

Piotr Petryk

Ks. Michał Guz

Ks. Łukasz Protasiewicz

rotacyjnie

Przepisy kościelne odnośnie
przynależności do parafii

W związku ze zgłaszaniem się osób mieszkających obecnie poza terenem naszej parafii po różne zaświadczenia, przypominamy, że parafią własną każdej osoby jest ta parafia, na terenie której mieszka obecnie.

Do parafii należą:
– osoby mieszkające tu obecnie;
– uczniowie, studenci i osoby pracujące, które mieszkają w internatach, akademikach lub na stancjach, ale na weekend wracają do rodzinnego domu i uczestniczą w życiu parafialnym.

Osoby, które wyjechały poza teren parafii na dłuższy czas, powinny nawiązać kontakt z księdzem katolickim tam posługującym i uczestniczyć w życiu tamtejszej wspólnoty. Od tamtego proboszcza pobierają wszelkie zaświadczenia. Kwestię te reguluje Kodeks Prawa Kanonicznego w kanonach 100-107.

Sakramenty i inne akty Kultu Bożego

pw. Ducha Świętego

Właściwym miejscem przyjmowania Sakramentów jest Parafia miejsca zamieszkania, a nie jakikolwiek związek ze szkołą czy miejscem zameldowania!

Skontaktuj się z naszą kancelarią parafialną wypełniając poniższy formularz.

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.