Pielgrzymka parafialna na Dolny Śląsk

15 kwietnia 202319 kwietnia 2023

Dolny Śląsk Wrocław rynek starówka architektura widok

Pielgrzymka na Dolny Śląsk

Trasa: Poniatowa ➞ Trzebnica ➞ Wrocław ➞ Świdnica ➞ Krzeszów ➞ Polanica-Zdrój ➞ Wambierzyce ➞ Czermna ➞ Błędne Skały ➞ Prudnik ➞ Mochów ➞ Poniatowa

Termin: 15-19 kwietnia 2023 r. (od soboty do środy, 5 dni, autokarem)

Program:

1 DZIEŃPoniatowa – zbiórka o godz. 07:00 – przejazd na Dolny Śląsk do Trzebnicy do Lasu Bukowego, w dawnej dzielnicy uzdrowiskowej. Spacer do Kościółka p.w. Czternastu Świętych Wspomożycieli z Grotą z Lourdes. Przejazd i zwiedzanie: Bazylika św. Jadwigi i św. Bartłomieja – miejsce pochówku i kultu św. Jadwigi Śląskiej, słynnej księżnej i fundatorki. Obiadokolacja w pobliskiej restauracji. Dalszy przejazd do Wrocławia – zakwaterowanie w domu pielgrzyma – nocleg.

2 DZIEŃWrocław – śniadanie – zwiedzanie: Ostrów Tumski z Bazyliką Archikatedralną św. Jana Chrzciciela, „Panorama Racławicka” – wybitne dzieło malarzy lwowskich, przedstawiające bitwę pod Racławicami w 1794 r.; po II wojnie światowej wraz ze zbiorami Ossolineum trafiło do Wrocławia; Muzeum Narodowe z cenną kolekcją sztuki sakralnej: „Piękne Madonny” oraz bogate zbiory sztuki śląskiej i polskiej, spacer na Rynek z Ratuszem, wolny czas, Stare Jatki, wrocławskie krasnale, Gmach Ossolineum (z zewn.) – spacer przez Wyspę Piasek i Most Tumski – obiadokolacja – nocleg

3 DZIEŃWrocław – śniadanie – przejazd do Świdnicy – zwiedzanie: Kościół Pokoju z połowy XVII w. – należący do parafii ewangelicko-augsburskiej, największa drewniana świątynia barokowa w Europie, zabytek UNESCO. Przejazd do Krzeszowa – zwiedzanie: Pocysterskie Opactwo z XIII-XVIII w. z Bazyliką Matki Bożej Łaskawej oraz Kościołem św. Józefa – w którego wnętrzach znajdują się freski M. Willmanna zwanego „śląskim Rembrandtem” – kompleks należy do najpiękniejszych pereł architektury na Dolnym Śląsku – przejazd do Polanicy-Zdroju – obiadokolacja – nocleg.

4 DZIEŃPolanica-Zdrój – śniadanie – przejazd do Wambierzyc – „Śląskiej Jerozolimy” – zwiedzanie: Sanktuarium MB Królowej Rodzin, Muzeum Ruchomej Szopki – przejazd do Czermnej – zwiedzanie: Kościół św. Bartłomieja z obrazem MB Dobrej Rady i Mądrości Serca, Kaplica Czaszek – powstała w 1804 r., jej wnętrze wypełnia 25-30 tys. ludzkich kości, ofiar epidemii i wojen (1740-1763) – przejazd do Parku Narodowego Gór Stołowych – przejście szlakiem „Błędne Skały” – wypiętrzone skały piaskowca utworzyły skalny labirynt – powrót do Polanicy-Zdroju – obiadokolacja – nocleg.

5 DZIEŃPolanica-Zdrój – śniadanie – przejazd do Prudnika-Lasu – zwiedzanie: Klasztor Franciszkanów i Sanktuarium św. Józefa – miejsce internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w latach 1954-1955 – przejazd do Mochowa – krótki postój w Sanktuarium MB Częstochowskiej – wyjazd w drogę powrotną do Poniatowej – przyjazd w godzinach wieczornych.

Cena: 1350 zł/os.

Cena obejmuje opłaty za:

✓ przejazd autokarem (wyposażonym w klimatyzację),

✓ 2 noclegi w Domu Pielgrzyma we Wrocławiu, pokoje 2 i 3 os. typu studio (na każde 2 pokoje wspólna łazienka),

✓ 2 noclegi w Pensjonacie w Polanicy-Zdroju, pokoje 2 i 3 os. z łazienkami,

✓ wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,

✓ ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NWI (10 tys zł), NWS (10 tys zł),

✓ składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (2 zł/os),

✓ składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (2 zł/os),

✓ zestawy słuchawkowe tour guide, opiekę pilota.

Cena nie obejmuje opłat za:

– bilety wstępu, przewodników lokalnych, razem ok. 160 zł/os. (należy wpłacić pilotowi),

– napoje do obiadokolacji,

– dopłata za pokój 1 os. 260 zł (liczba pokoi 1 os. ograniczona).

Zbiórka: godz. 07:00 rano, przy Kościele Ducha Świętego w Poniatowej, ul. Lubelska 5.

Zapisy ks. Piotr Petryk, tel. 516 912 332.

Zapisy z wpłatą zaliczki 400 zł/os. do 20 lutego 2023,

dopłata 950 zł/os. do 31 marca 2023 r.

Wpłaty na konto: 29 1020 3147 0000 8502 0143 9736, PKO BP S.A. I Oddział w Lublinie, dopisek: Wrocław 15-19.04.2023 r.

Każdy uczestnik powinien posiadać ze sobą ważny dowód osobisty, wygodne obuwie, odzież dostosowaną do zmian pogody. Studentów, emerytów, rencistów, os. niepełnosprawne, prosimy o zabranie legitymacji; niektóre obiekty muzealne udzielają zniżek na bilety wstępu.

Początek:
15 kwietnia 2023