Nowi lektorzy

W czwartek, 17 maja 2018 roku, w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Lublinie, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik ustanowił lektorami 290 chłopców z całej archidiecezji, w tym dwóch z naszej parafii: Kacpra Skórę i Wojciecha Mazura. Najważniejszym momentem spotkania była modlitwa błogosławieństwa i obrzęd wręczenia księgi Pisma Świętego.

Uroczystość zgromadziła wielu kapłanów oraz rodziców nowo powołanych lektorów. Mszę świętą uświetnił śpiew archidiecezjalnego chóru Pueri Cantores Lublinenses.

Nowym lektorom życzymy wielu łask Bożych i gorliwości w wypełnianiu zadań wynikających z posługi lektorskiej.

Schola "W mocy Ducha"

• Czwartek 2022-06-30, Wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego
    Mt 9,1-8Jezus wsiadł do łodzi, przeprawił się z powrotem i przyszedł do swego miasta. A oto przynieśli Mu paralityka, leżącego na łożu. Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: «Ufaj, synu! Odpuszczone są ci twoje grzechy». Na to pomyśleli sobie niektórzy z uczonych w Piśmie: On bluźni. A Jezus, znając ich myśli, rzekł: «Dlaczego złe myśli nurtują w waszych sercach? Cóż bowiem łatwiej jest powiedzieć: „Odpuszczone są ci twoje grzechy”, czy też powiedzieć: „Wstań i chodź!” Otóż żebyście wiedzieli, iż Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów» – rzekł do paralityka: «Wstań, weź swoje łoże i idź do swego domu!» On wstał i poszedł do domu. A tłumy ogarnął lęk na ten widok, i wielbiły Boga, który takiej mocy udzielił ludziom.