Taizé - Europejskie czuwanie młodych w Pradze

Taizé : Europejskich Spotkań Młodych from Taize on Vimeo.

Europejskie Spotkanie Młodych w Pradze będzie trwało od poniedziałku 29 grudnia 2014 do piątku 2 stycznia 2015.Całkowity koszt to 230 zł + 55 euro (wyżywienie zapewnione przez organizatorów). Europejskie Spotkania Młodych organizowane są przede wszystkim z myślą o młodych ludziach w wieku od 17 do 35 lat.

Młodzi ludzie poniżej 18 roku życia

Młodzi ludzie poniżej 18 roku życia muszą mieć ze sobą wypełniony formularz, będący pisemną zgodą rodziców na ich udział w Europejskim Spotkaniu Młodych. Formularz ten zawiera nazwisko opiekuna, który podczas spotkania bierze prawną odpowiedzialność za osobę niepełnoletnią.

Młodzi ludzie w wieku 16 lat

Młodzi ludzie w wieku 16 lat mogą uczestniczyć w spotkaniu tylko od 29 grudnia i tylko z opiekunami (najlepiej w wieku 21 do 29 lat; 1 osoba dorosła na 2 młodych ludzi, kobieta dla każdej dwójki dziewcząt, mężczyzna dla każdej dwójki chłopców). Opiekunowie muszą pozostać ze swymi podopiecznymi podczas całego spotkania. Zostaną zakwaterowani razem z nimi u tej samej rodziny.

Dorośli w wieku powyżej 35 lat oraz rodziny

Spotkania europejskie są organizowane przede wszystkim z myślą o ludziach młodych, a nie starszych powyżej 35 lat, z wyjątkiem tych, którzy są opiekunami grup. Dorosłych i rodziny zapraszamy raczej do Taizé, gdzie mogą wziąć udział w spotkaniach tygodniowych dla dorosłych lub rodzin.

Zakwaterowanie

Uczestnicy spotkania będą przyjęci albo przez mieszkańców Pragi i pobliskich miejscowości albo w miejscach wspólnego zakwaterowania (np. salach parafialnych, szkolnych lub w salach gimnastycznych). Należy koniecznie zabrać materac turystyczny i śpiwór, by móc nocować na podłodze. Osoby niepełnosprawne, które potrzebują zakwaterowania przystosowanego do ich potrzeb, muszą szczegółowo uzgodnić warunki zakwaterowania poprzez punkty przygotowań. Powinny być one zgłoszone przed 1 listopada, aby był czas na znalezienie dla nich odpowiedniego zakwaterowania.

Dla Polaków udział w kosztach wynosi:
młodzi ludzie (do 35 roku życia) 55 euro,
dorośli (powyżej 35 roku życia) 85 euro.

Termin zgłaszania się w naszej parafii mija z dniem:
20 listopada 2014 (zgłoszenia u ks. Artura)

Nie odkładaj na ostatnią chwilę decyzji o udziale w spotkaniu europejskim w Pradze.

Nie wysyłaj zgłoszenia do Taizé.

Każdy uczestnik zostanie poproszony o własnoręczne wypełnienie karty zgłoszenia osobistego i oddanie jej w punkcie przygotowań. Na pokrycie kosztów, jakie poniesie punkt (ksero, telefony itp.), każdy uczestnik składa 3 zł.

Podróż i przygotowanie
Zgodnie z programem spotkania, do Pragi należy przyjechać w poniedziałek 29 grudnia między godz. 8.00 a 12.00. Wyjazd w piątek 2 stycznia w południe.

zobacz wydarzenie na facebooku

• 2021-10-17, 29. Niedziela zwykła
    Mk 10,35-45Jakub i Jan, synowie Zebedeusza, podeszli do Jezusa i rzekli: «Nauczycielu, pragniemy, żebyś nam uczynił to, o co Cię poprosimy». On ich zapytał: «Co chcecie, żebym wam uczynił?» Rzekli Mu: «Daj nam, żebyśmy w Twojej chwale siedzieli jeden po prawej, a drugi po lewej Twej stronie». Jezus im odparł: «Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić, albo przyjąć chrzest, którym Ja mam być ochrzczony?» Odpowiedzieli Mu: «Możemy». Lecz Jezus rzekł do nich: «Kielich, który Ja mam pić, wprawdzie pić będziecie; i chrzest, który Ja mam przyjąć, wy również przyjmiecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej lub lewej, ale dostanie się ono tym, dla których zostało przygotowane». Gdy usłyszało to dziesięciu pozostałych, poczęli oburzać się na Jakuba i Jana. A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: «Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu».