Pielgrzymka do Meksyku

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Pielgrzymka do Meksyku

31 stycznia 202412 lutego 2024

Pielgrzymka Meksyk 2024 Guadalupe Puebla Acapulco Parafia Poniatowa

W środę 31 stycznia 2024 roku wyruszy Pielgrzymka do Meksyku (m.in. Miasto Meksyk, Teotihuacan, Oaxaca, Puebla, Acapulco). Serdecznie zachęcamy do udziału – zapisy na pielgrzymkę przyjmuje ksiądz Łukasz Protasiewicz.

Trasa: Poniatowa ➞ Warszawa (Lotnisko Chopina) ➞ Frankfurt (lotnisko) ➞ Miasto Meksyk ➞ Plac Trzech Kultur – Bazylika – Teotihuacan ➞ Oaxaca ➞ Monte Alban – Mitla – Tule – Teotitlan – Oaxaca ➞ Cacaxtla – Sanktuarium Św. Michała Archanioła ➞ Puebla – Huejotzingo – Taxco ➞ Acapulco – Vista Hermosa ➞ Miasto Meksyk – Bazylika – Lotnisko ➞ Frankfurt (lotnisko) ➞ Warszawa (Lotnisko Chopina)

Pielgrzymka do Meksyku to przede wszystkim wyjątkowa okazja, aby nawiedzić słynną na cały świat Bazylikę Najświętszej Marii Panny z Guadalupe.

„Do Guadalupe, gdzie jest czczony wizerunek Matki Bożej, która objawiła się Aztekowi Juan Diego, nie trzeba nikogo zbytnio zapraszać. Na pewno każdy chce zobaczyć ten cud i usłyszeć historię najstarszego Objawienia, które zatwierdził Kościół Katolicki. Meksyk to ogromny kraj o bardzo długiej azteckiej historii. To kraj, który jest przyjazny dla pielgrzymów, bo każdy Meksykanin wie, jakim skarbem dla niego jest wizerunek z Guadalupe. Zapraszamy tam, oraz w inne miejsca Meksyku. Acapulco czeka!” – zachęca organizator pielgrzymki, firma Matteo Travel.

Termin: 31 stycznia – 12 lutego 2024 r. (13 dni, samolot / autokar / bus)
Program:

1 DZIEŃ (31.01.2024) ➞ Polska – Miasto Meksyk: Przyjazd na lotnisko Chopina w Warszawie o godzinie 06:50. Wylot do Meksyku o godzinie 09:20. Lot z przesiadką. Przylot do Frankfurtu o godzinie 11:10. Wylot o godzinie 13:35. Przylot do Meksyku o godzinie 19:00 (godziny podane w czasach lokalnych). Odbiór bagaży. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

2 DZIEŃ (1.02.2024) ➞ Miasto Meksyk: Po śniadaniu przejazd na Plac Główny miasta Zócalo. Pieszo deptakiem Madero udamy się na zwiedzanie największej barokowej Katedry Metropolitańskiej, gdzie znajduje się figura Jezusa Chrystusa od Trucizny oraz pomnik Jana Pawła II. Przejdziemy do świątyni azteckiej Templo Mayor – miejsce, gdzie znajdowała się wyspa, na której zostało założone dzisiejsze Miasto Meksyk, nazwane przez Azteków Tenochtitlan. Następnie Pałac Sztuk Pięknych, Budynek Główny Poczty, Deptak Modero. Przejedziemy na południe miasta do Xochimilco – nazwane przez Azteków Miejscem Kwiatów – w ciągu godziny pokonamy część jednego z kanałów. W czasie rejsu obsługa łodzi zaserwuje nam obiadokolację. Wieczorem powrót do hotelu.

3 DZIEŃ (2.02.2024) ➞ Plac Trzech Kultur – Bazylika – Teotihuacan Po śniadaniu wyjazd na Plac Trzech Kultur, symboliczne miejsce powstania nowej rasy metyskiej w wyniku połączenia ras hiszpańskiej i indiańskiej. Tutaj też Juan Diego zdawał relację Biskupowi Zumarraga z Objawień Najświętszej Marii Panny z Guadelupe. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadelupe, gdzie będziemy podziwiać ołtarz, na którym znajduje się oryginalny Wizerunek Panienki, pojawił się on na tilmie Juana Diego 12 grudnia 1531 roku. Zobaczymy Starą i Nową Bazylikę, ich przepiękne ogrody, wejdziemy do Kapliczki na Wzgórzu. Chwila czasu na zakupy dewocjonaliów. Przejazd do Teotihuacan, miejsce, gdzie według Azteków rodzili się bogowie. Miasto, które rozwijało się do VIII wieku. Tutaj będziemy mogli wejść na jedną z największych Piramid Słońca, zobaczymy również Piramidę Księżyca, Pałac Pierzastych Muszli czy Pierzastego Węża. Udamy się na degustację tequili. W lokalnym warsztacie poznamy obróbkę kamienia – obsydian, z którego mieszkańcy Teotihuacan wyrabiali przepiękne maski i figurki, inkrustowane srebrem i kamieniami szlachetnymi. Przejazd na obiadokolację do lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.

4 DZIEŃ (3.02.2024) ➞ Oaxaca Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Oaxaca. Zwiedzanie centrum Oaxaca – Katedra, Kościół Santo Domingo z piękną barokową dekoracją, hala targowa miejscowy folklor, fabryka czekolady. Zakwaterowanie w hotelu w Oaxaca. Kolacja i nocleg.

5 DZIEŃ (4.02.2024) ➞ Monte Alban – Mitla – Tule – Teotitlan – Oaxaca Śniadanie. Zwiedzanie hiszpańskiej stolicy Monte Alban – słynącej z płaskorzeźb Tancerzy i grobowców, miasto położone na wzgórzu z widokiem na miasto Oaxaca. Przejazd do Mitla – Pałac Gubernatora ze słynna dekoracja geometryczna Greki. Wizyta na rynku rzemiosła lokalnego. Najstarsze i największe drzewo z rodziny sekwoi w Tule, które ma ponad 2000 lat. Następnie Teotitlan słynącego z warsztatów tkackich i produktów z wełny naturalnie barwionych. Tego dnia również wizyta w warsztacie produkującym słynny mezcal – wódka agawowa z robakiem, poznanie produkcji. Obiad w restauracji lokalnej – szwedzki stół. Powrót do hotelu.

6 DZIEŃ (5.02.2024) ➞ Oaxaca – Cacaxtla – Sanktuarium Św. Michała Archanioła – Puebla Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Puebli. Po drodze zwiedzimy Cacaxtla, miejsce gdzie znajduje się pałac z pięknymi prehiszpańskimi muralami Wenus, bitwy czy człowieka Jaguara. Odwiedzimy również Małe Pueblo – San Miguel de Milagro, gdzie będziemy podziwiać mały kościółek wybudowany w miejscu, gdzie objawił się Archanioł Michał w 1631 roku. Następnie przejazd do Puebli. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

7 DZIEŃ (6.02.2024) ➞ Puebla – Huejotzingo – Taxco Po śniadaniu wyjazd w kierunku Taxco. Postój w Huejotzingo – wizyta w jednym z lepiej zachowanych klasztorów XVI wieku należących do zakonu franciszkanów. Przejazd do Taxco po drodze postój w sklepie – warsztacie srebra, tutaj poznamy jak wydobywa się ten szlachetny metal, jego obróbkę i przepiękne wzory jakie tworzą lokalni rzemieślnicy. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu.

8 DZIEŃ (7.02.2024) ➞ Taxco – Acapulco Po śniadaniu wjazd do centrum miasta taksówkami typu VW Garbus. Zatrzymamy się na placu głównym miasteczka – Zócalo. Tam znajduje się kościół Santa Prisca wybudowany przez ojca dla syna. Przejazd do Acapulco. Hotel All inclusive. Nocleg.

9 DZIEŃ (8.02.2024) ➞ Acapulco Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Nocleg.

10 DZIEŃ (9.02.2024) ➞ Acapulco Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Nocleg.

11 DZIEŃ (10.02.2024) ➞ Acapulco – Vista Hermosa – Miasto Meksyk Śniadanie i wyjazd do Miasta Meksyk. Obiad w hacjendzie Vista Hermosa. Zakwaterowanie w hotelu.

12 DZIEŃ (11.02.2024) ➞ Miasto Meksyk – Bazylika – Lotnisko Śniadanie. Krótki przejazd panoramiczny najpiękniejszą Aleją Reforma, zdominowaną dzisiaj przez nowoczesne wieżowce, przejedziemy obok Pomnika Anioła Niepodległości, Krzysztofa Kolumba czy Diany, Łowczyni Gwiazd. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe. Msza Święta. Czas wolny na posiłek we własnym zakresie. Przejazd na lotnisko. Odlot do Polski o godzinie 21:00. Lot z przesiadką.

13 DZIEŃ (12.02.2024) ➞ Przylot do Polski Lądowanie we Frankfurcie o godzinie 14:40. Wylot do Warszawy o godzinie 16:40. Przylot do Polski o godzinie 18:15. Odprawa bagażowa. Zakończenie pielgrzymki.

Cena: 4900 zł + 1200 USD/os. (jeśli grupa będzie składać się z minimum 42 uczestników)
albo 4900 zł + 1300 USD/os. (jeśli grupa będzie składać się z minimum 32 uczestników)

Cena obejmuje opłaty za:
✓ przelot samolotem: Warszawa-Meksyk- Warszawa, lot z przesiadką w Frankfurcie, linie lotnicze Lufthansa,
✓ ubezpieczenie KL -koszty leczenia: 40 tys. Euro + pakiet rozszerzony o choroby przewlekłe,
✓ ubezpieczenie NNW 4 tys. Euro – następstwa nieszczęśliwych wypadków,
✓ bagaż rejestrowany i bagaż podręczny,
✓ na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem / busem,
✓ zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej ***, pokoje 2 osobowe z łazienką,
✓ wyżywienie według programu,
✓ hotel z All Inclusive,
✓ Tour Guide – system nagłaśniający,
✓ Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie obejmuje opłat za:
➜ bilety wstępów, obowiązkowe napiwki dla bell bojów hotelowych, kelnerów w czasie zaprogramowanych posiłków w hotelach oraz inne koszty związane z realizacją programu, napiwki dla kierowcy i przewodnika miejscowego + opieka polskojęzycznego pilota przez cały okres pobytu w Meksyku (250 USD / osoba)
➜ dopłatę do pokoju jednoosobowego 450 USD,
➜ napoje w czasie posiłków oprócz All inclusive,
➜ wydatki indywidualne nie objęte programem,
➜ ubezpieczenie od kosztów rezygnacji,
➜ korzystanie z atrakcji w hotelach dodatkowo płatnych takich jak: mini barki, strefy jacuzzi, wellnes i spa, bilard, pralnia itd.

WAŻNE:

Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie na zasadzie przestawień kolejności zwiedzania.

Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wyjazdu w przypadku braku minimalnej liczby wymaganych osób.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany w programie wynikających z działania siły wyższej.

Zapisy ks. Łukasz Protasiewicz, tel. 500 045 832.

Cena zostanie ponownie wyliczona w przypadku drastycznej zmiany kursu USD lub zmiany ilości chętnych. Za klauzulę siły wyższej uważa się decyzje władz narodowych dotyczące zamknięcia jakichkolwiek obiektów wymienionych w programie z powodu świąt lub innych wydarzeń, a tym samym niemożność ich prezentacji grupie.

Pielgrzymka Meksyk 2024 Matka Boża Guadalupe Puebla Acapulco Parafia Poniatowa

Szczegóły

Początek:
31 stycznia 2024
Koniec:
12 lutego 2024
Witryna internetowa:
https://parafia.poniatowa.pl/

Organizator

Parafia pw. Ducha Świętego w Poniatowej

Miejsce wydarzenia

Meksyk
Mexico City, 01401 Mexico
Do góry