Liturgiczna Służba Ołtarza

Wspólnoty w Parafii pw. Ducha Świętego w Poniatowej

Liturgiczna Służba Ołtarza

Parafia Poniatowa Liturgiczna Służba Ołtarza Parafia Ducha Świętego w Poniatowej zdjęcie grupowe
Ministranci i lektorzy to grupy, które przynależą do Liturgicznej Służby Ołtarza działającej przy naszej parafii. Ich celem jest posługiwanie przy ołtarzu. Realizuje się to jak gdyby na trzech płaszczyznach, które są zarazem poszczególnymi stopniami: kandydat, ministrant i lektor.

Kandydaci to najmłodsza grupa wiekowa, młodych ludzi po I Komunii Świętej, skupiająca tych, którzy pragną włączyć się w czynną posługę liturgiczną.

Ministranci stanowią średnią grupę wiekową, a ich posługa jest najbardziej różnorodna. Toteż, aby zostać ministrantem, należy opanować podstawowe wiadomości liturgiczne oraz zasady służenia przy ołtarzu. Kiedy ministrant wejdzie w pewien przedział wiekowy i posiada odpowiednie predyspozycje, zwłaszcza dykcyjne, zostaje promowany na lektora. Od tej pory powierzone mu zostaje głoszenie Bożego Słowa podczas Mszy Świętej.

Formacja członków Służby Liturgicznej obejmuje przede wszystkim:

1980

rok inauguracji Liturgicznej Służby Ołtarza w Poniatowej

40

stała liczba ministrantów w naszej Parafii

>2200

spotkań ministrantów, lektorów oraz ceremoniarzy

Spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza w Parafii pw. Ducha Świętego w Poniatowej odbywają się w każdą sobotę. Kandydaci oraz ministranci młodsi mają swoje spotkanie o godz. 10:00, natomiast ministranci starsi, lektorzy i ceremoniarze spotykają się o godz. 11:00.

Serdecznie zapraszamy!

Do góry Skip to content