Parafia pw. Ducha Świętego w Poniatowej

(3.12.2023)

1. Dziś rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bowiem Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak sam zapowiedział.

2. W dniu dzisiejszym pobłogosławimy także opłatki na stół wigilijny. W czasie Wigilii należy dzielić się opłatkiem pobłogosławionym w kościele. Dobrym zwyczajem jest przesłanie opłatka naszym bliskim, jeśli mieszkają za granicą.

3. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na zimowe ogrzewanie kościoła.

4. Przed kościołem trwa kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na wparcie rehabilitacji naszego parafianina – Jacka Kazimierczaka. Kiermasz organizują wspólnota Betania i Liturgiczna Służba Ołtarza (LSO). Dziękujemy za tę piękną inicjatywę!

5. Od poniedziałku 4 grudnia rozpoczną się Roraty, czyli Msza Święta o Matce Bożej. Maryja jest przewodniczką naszego Adwentu, bowiem z miłością oczekiwała na przyjście Pana Jezusa. Roraty w naszym kościele parafialnym będą odprawiane o godz. 6:00 rano. Na Roraty przynosimy lampiony.

6. Za tydzień w naszej Parafii rozpoczną się Rekolekcje Adwentowe 2023. Poprowadzi je O. Zbigniew Nowakowski z zakonu Ojców Kapucynów. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa dorosłych, młodzież i dzieci (msza święta dla dzieci w niedzielę o godz. 12:00). Jest to czas łaski – intensywnego słuchania Słowa Bożego, a także korzystania z sakramentów świętych, w których obecny jest Chrystus. W czasie rekolekcji będzie też zbierana żywność dla osób najuboższych.

7. Bóg zapłać za ofiarę na kościół w wysokości 2 tys. zł z przeznaczeniem na renowację ławek w kościele.

8. W poniedziałek 4 grudnia odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy!

9. W najbliższy piątek, 8 grudnia, czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 6:00, 9:00, 16:30 oraz 18:00. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, to zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.

10. Zapraszamy na pięciodniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia oraz innych miejscowości w Wielkopolsce związanych z najstarszą historią Polski, która odbędzie się w dniach 3–7 kwietnia 2024 r. Koszt uczestnictwa wynosi 1350 zł. Więcej informacji na temat pielgrzymki można uzyskać W TEJ ZAKŁADCE.

11. We wrześniu, w dniach 21–29.09.2024, planowana jest dziewięciodniowa, samolotowa pielgrzymka Barcelona – Lourdes – Andora. Koszt uczestnictwa wynosi 2600 zł + 600 euro. Szczegółowe informacje o pielgrzymce zostały zamieszczone NA TEJ STRONIE.

12. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze maryjne na 2024 rok. Serdecznie zachęcamy do zakupu!

13. W każdą niedzielę przeprowadzane są transmisje Mszy Świętej na żywo z naszego kościoła o godz. 7:30, 9:00, 10:30 oraz 12:00. Więcej informacji na ten temat można uzyskać W TYM ARTYKULE.

14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz ofiarę w wysokości 1330 zł mieszkańcom osiedla Leśniczówka. W najbliższy poniedziałek, 4 grudnia, prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców Plizina. Posługa ta jest wyrazem naszej troski o kościół, który stanowi dobro wspólne!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

🙏  4 grudniaŚw. Barbara z Nikomedii, dziewica i męczennica, patronka górników, ale także geologów, rybaków, marynarzy i żołnierzy.

🙏  6 grudniaŚwięty Mikołaj (Mikołaj z Miry) – biskup, który wsławił się licznymi cudami oraz gorliwą pomocą udzielaną biednym i potrzebującym.
logo Papież Franciszek

PAPIESKA INTENCJA MODLITWY NA MIESIĄC GRUDZIEŃ

„Módlmy się, aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo”.

Parafia pw. Ducha Świętego w Poniatowej

Porządek wizyty duszpasterskiej

16.01.2023

17.01.2023

18.01.2023

19.01.2023

20.01.2023

Słowo życia

„Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących.”

Ewangelia wg św. Marka
(Mk 13, 35–36)