Parafia pw. Ducha Świętego w Poniatowej

(21.04.2024)

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego oraz troszczącego się o owce. Dlatego właśnie tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. Tego dnia przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych, a także o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.

2. Gościmy dziś w naszej Parafii Ks. dra Adama Pędla – wychowawcę z Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Ks. Adamowi serdecznie dziękujemy za posługę słowa i wspólną modlitwę.

3. Dziękujemy także za wszystkie ofiary złożone na tacę – zostaną one przeznaczone właśnie na utrzymanie naszego Seminarium.

4. W przyszłą niedzielę 28 kwietnia o godz. 16:00 odbędzie się zebranie Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszamy!

5. W niedzielę 28 kwietnia odbędzie się również kiermasz ciast z przeznaczeniem na wyjazd naszej Scholi Parafialnej „W Mocy Ducha” na Roztocze.

6. Po Mszy Świętej odprawianej o godz. 18:00 w przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio. Zapraszamy także nowych członków do tej grupy modlitewnej.

7. We wtorek 23 kwietnia będziemy obchodzić Uroczystość Świętego Wojciecha – biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej oraz na indywidualną modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

8. W czwartek 25 kwietnia przypada Święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Gorąco zachęcamy do indywidualnej modlitwy w kaplicy.

9. W Zakrystii wciąż można nabyć album zatytułowany „Nasze Dziedzictwo”, zawierający historię naszej Parafii oraz kościoła, a także zdjęcia i historie kościołów z naszego regionu. Koszt zakupu wynosi 100 zł.

10. W dzień odpustu – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która przypada w tym roku w niedzielę 19 maja, nasza Parafia będzie przeżywać wizytację Ks. Biskupa. Młodzieży udzielony zostanie tego dnia sakrament bierzmowania. Przybędzie do nas Ks. Biskup Adam Bab.

11. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do La Salette i Włoch Północnych, która odbędzie się w dniach 12–19 lipca 2024 roku z wypoczynkiem nad Morzem Liguryjskim. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii oraz u Ks. Łukasza Protasiewicza. Po więcej informacji zapraszamy do tej ZAKŁADKI i ARTYKUŁU.

12. W każdą niedzielę przeprowadzane są transmisje Mszy Świętej na żywo z naszego kościoła o godz. 7:30, 9:00, 10:30 oraz 12:00. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w tym ARTYKULE.

13. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia powierzamy Bożej opiece, zaś zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i łączną ofiarę w wysokości 710 zł mieszkańcom bloków przy ul. Słonecznej 2 i 3. W najbliższy poniedziałek prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców bloków przy ul. Słonecznej 6 i 7. Posługa ta jest wyrazem naszej troski o kościół, który stanowi dobro wspólne! Przypominamy również, że każdego 13. dnia miesiąca modlimy się za wszystkich sprzątających w kościele.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

🙏  23 kwietnia (wtorek)Święty Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech, a także w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Tego dnia wspominamy też Świętego Jerzego.

🙏  25 kwietnia (czwartek)Święty Marek Ewangelista, towarzyszący najpierw Apostołowi Pawłowi w jego misyjnych podróżach, a potem Szymonowi Piotrowi, którego katechezę spisał w swojej Ewangelii.

logo Papież Franciszek

PAPIESKA INTENCJA MODLITWY NA KWIECIEŃ 2024

Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

Parafia pw. Ducha Świętego w Poniatowej

Porządek wizyty duszpasterskiej

20.01.2024

Słowo życia

„Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce.”

Ewangelia wg św. Jana
(J 10, 14 - 15)