Ogłoszenia parafialne

Parafia pw. Ducha Świętego w Poniatowej

Ogłoszenia parafialne
(28.05.2023)

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia.

2. W naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową. Główna Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 12:00. Będzie jej przewodniczył ks. dr Adam Pendel – wychowawca przyszłych kapłanów z Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

3. W poniedziałek 29 maja przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwo w codziennych potrzebach. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7:30, 9:00, 10:30 oraz 18:00.

4. W drugi Dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego, tj. w poniedziałek 29 maja, o godz. 10:30 w naszym kościele odbędzie się Uroczystość wprowadzenia relikwii błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, które zostały przywiezione z Warszawy oraz powrót sztandaru organizacji związkowej NSZZ Solidarność dawnego zakładu EDA. Za przyczyną błogosławionego ks. Jerzego będziemy modlić się za naszą Ojczyznę, za nasze miasto oraz za całą parafię. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

5. W poniedziałek 29 maja 2023 r. o godz. 19:00 odbędzie się poświęcenie pól w Plizinie i w Leśniczówce, natomiast w niedzielę 4 czerwca przy ul. Młynki oraz ul. Kraczewickiej.

6. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe w naszym kościele, które są odprawiane o godz. 17:30.

7. W czwartek 1 czerwca przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać dla nich Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również dla wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi. Msze Święte tego dnia zostaną odprawione o godz. 7:00 oraz 18:00.

8. Od 1 czerwca nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa będzie odprawiane codziennie po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00. Serdecznie zachęcamy do tego, aby powierzać Najświętszemu Sercu Jezusa wszystkie sprawy osobiste i naszych rodzin.

9. W sobotę 3 czerwca o godz. 17:00 zostanie odprawione nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca, o które prosiła Matka Boża w Fatimie. Tego dnia nastąpi również zmiana tajemnic różańcowych.

10. W sobotę 3 czerwca wyruszy także z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Częstochowy, w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kół Różańcowych na Jasną Górę.

11. W niedzielę 4 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego.

12. W uroczystość Bożego Ciała procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy Świętej o godz. 9:00.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach:
Pierwszy ołtarz ul. Modrzewiowa blok nr 7 oraz bloki nr 2, 6 i 9
Drugi ołtarz przy Placu Konstytucji, przygotowuje Solidarność i sąsiednie bloki
Trzeci ołtarz rodzina Wójcików i ul. 11 listopada
Czwarty ołtarz w kościele.

13. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas czwartych odbędzie się w Boże Ciało. Spowiedź dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę przed tą uroczystością. Prosimy rodziców, aby zatroszczyli się o obecność swoich pociech.

14. Dziękujemy wszystkim życzliwym osobom za pomoc przy utrzymaniu zieleni i udział w pracach porządkowych wokół kościoła. Bóg zapłać!

15. Trwają prace wysokościowe przy odnowieniu kościoła.

16. Serdecznie dziękujemy za ufundowanie chorągwi procesyjnej Świętego Ojca Pio.

17. Zapraszamy do zapisywania się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe w Meksyku w terminie 31 stycznia – 12 lutego 2024 roku (okres ferii zimowych). Całkowity koszt to 4900 PLN + 1450 USD. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii, w gablocie oraz na stoliku przy wyjściu z kościoła.

18. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę w wysokości 910 zł mieszkańcom domów przy ul. Kraczewickiej od strony Opola do szosy nałęczowskiej. W najbliższy wtorek prosimy natomiast o sprzątanie kościoła mieszkańców domów przy ul. Kraczewickiej od strony Kraczewic. Posługa ta jest wyrazem naszej troski o kościół oraz dbałości o dobro wspólne.

WYDARZENIA PO 28 MAJA

Stowarzyszenie Niezłomna Polska – Dobre Słowo zaprasza na pierwszy Festiwal piosenki religijnej dzieci i młodzieży w Poniatowej, który rozpocznie się w piątek 2 czerwca o godz. 18:00. Głównym gościem będzie Ks. bp Antoni Długosz z Częstochowy. Koncert odbędzie na scenie plenerowej przy ul. Brzozowej.

➜ W sobotę 3 czerwca o godz. 18:00 na scenie plenerowej przy ul. Brzozowej odbędzie się Festiwal Piosenki Patriotycznej „Śladami Niepodległości”. Głównym gościem będzie Andrzej Rosiewicz.

Parafia pw. Ducha Świętego w Poniatowej

Porządek wizyty duszpasterskiej

16.01.2023

Poniedziałek

17.01.2023

Wtorek

18.01.2023

Środa

19.01.2023

Czwartek

20.01.2023

Piątek

Słowo życia

„Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.”

Ewangelia wg św. Mateusza
(Mt 28, 19–20)

Do góry