Parafia pw. Ducha Świętego w Poniatowej

(20 XI 2022)

1. W dniu dzisiejszym przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tego dnia na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy zatem ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

2. Dziś o godz. 19:00 młodzież naszej parafii zaprasza na adorację i czuwanie „Świętymi bądźcie, bo ja jestem święty” z udziałem Scholi Parafialnej „W Mocy Ducha”. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są karteczki z cytatami świętych patronów młodzieży, przygotowane przez naszą wspólnotę młodzieżową.

3. Przez cały dzień trwa przed kościołem kiermasz domowego ciasta, z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie wyjazdu młodych na Światowe Dni Młodzieży Lizbona 2023 oraz kolonie wakacyjne. Można nabyć także zdrapkę adwentową, dla dzieci, młodzieży i dorosłych, aby lepiej przeżyć nadchodzący czas Adwentu.

4. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach.

5. W poniedziałek, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

6. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę i śpiew kościelny w naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

7. We wtorek, 22 listopada, o godz. 9:00 będziemy modlić się za przyczyną Świętego Jana Pawła II. Prośby oraz podziękowania można zapisać na karteczkach i wrzucić do puszki przy chrzcielnicy.

8. Zmarłych, których imiona wypisaliśmy na kartkach wypominkowych, polecamy Bogu codziennie w modlitwie różańcowej o godz. 17:30. Niech wstawiennicza modlitwa Kościoła wyjedna im przebaczenie grzechów i pomoże osiągnąć szczęście wieczne.

9. W przyszłą niedzielę, 27 listopada, przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. W dni powszednie Adwentu o godz. 6:00 zapraszamy na Roraty.

10. Za tydzień w niedzielę, 27 listopada, przed kościołem będzie można również nabyć kalendarz na nowy rok, rozprowadzany przez OSP Poniatowa. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie strażaków z naszego miasta.

11. Trwają zgłoszenia na kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Formularze zgłoszeniowe wyłożone są na stoliku w kaplicy.

12. Bóg zapłać za ofiarę bezimienną w wysokości 700 zł na prace prowadzone przy kościele.

13. W najbliższy poniedziałek prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców bloku przy ul. Nałęczowska 6.

Słowo życia

„Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.”

Jezus Chrystus w Ewangelii według św. Mateusza