Parafia pw. Ducha Świętego w Poniatowej

(21.07.2024)

1. Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim iść przez życie.

2. Słowo Boże głosi dzisiaj diakon Mateusz Budzyński. Dziękujemy za tę posługę w naszej Parafii. Życzymy diakonowi Mateuszowi wytrwałości i gorliwości na drodze powołania.

3. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Świętej następuje błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Można otrzymać zawieszkę zapachową wraz z modlitwą. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone zostaną na pojazdy dla misjonarzy.

4. W poniedziałek 22 lipca o godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza Święta oraz Nowenna za przyczyną Świętego Jana Pawła II. Pamiętajmy, że mamy wielkiego orędownika przed Bogiem.

5. W niedzielę 28 lipca po każdej Mszy Świętej prowadzana będzie zbiórka ofiar na obiady dla pielgrzymów, którzy w niedzielę 4 sierpnia będą przechodzić przez naszą Parafię. Pątnicy zatrzymają się na Mszę Świętą odprawianą o godz. 12:00 i spożyją obiad. Okażmy im gościnność.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę na Parafię w wysokości 560 złotych złożoną przez pielgrzymów z Koła Przyjaciół Radia Maryja.

7. Przypominamy, że w każdy czwartek w naszym kościele trwa całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy na osobistą modlitwę!

8. W niedzielę 28 lipca po Mszy Świętej wieczornej, czyli około godz. 19:00, będą przyjmowane wpłaty na samolotową Pielgrzymkę Transpirenejskim Szlakiem Sanktuariów Maryjnych (m.in. Barcelona, Saragossa, Costa Brava, Lourdes, Andora). Pielgrzymka odbędzie się w dniach 21–29 września br. Trzeba przyjść z dowodem lub paszportem.

9. Wakacyjne miesiące to czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.

10. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Jak zwykle pielgrzymka wyruszy 3 sierpnia z Lublina. Można zapisać się także przez Internet. Jest wariant pielgrzymki „Ile możesz”. Autokar z Lublina będzie dowoził pielgrzymów na szlak pielgrzymkowy. Można również wesprzeć fundusz „Idę z Tobą”.

ZAPISY NA PIELGRZYMKĘ:

11. W dniach 21–25 sierpnia 2024 r. w Garbowie odbędzie się XII edycja SMAL – Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. W tym roku młodzi zbiorą się pod hasłem „Konfrontacja”. SMAL jest cyklicznym wydarzeniem dla młodzieży szkolnej od 13. roku życia.

W PROGRAMIE:
konferencje br. Szymona Janowskiego OFMCAP – kapucyna, duszpasterza wspólnot, spowiednika, przyjaciela oraz kierownika duchowego młodych;
występ zespołu niemaGOtu – twórców hymnu ŚDM 2016 „Błogosławieni Miłosierni”;
występ rapera i beatboxera TAU – człowieka, który namacalnie doświadczył miłości Chrystusa i radykalnie zmienił dla niego swoje życie;
konferencje, spotkania w grupach, Eucharystie oraz adoracje;
mnóstwo radosnej zabawy.

SZCZEGÓŁY I ZAPISY NA SMAL 2024:

12. W Zakrystii są do nabycia tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny, Miesięcznik Różaniec oraz magazyn historyczny do Gościa Niedzielnego. Wciąż można także zakupić album zatytułowany „Nasze Dziedzictwo”, zawierający w tomie III historię i zdjęcia naszej Parafii oraz kościoła, a także zdjęcia i historie kościołów z naszego regionu. Koszt zakupu wynosi 100 zł.

13. W każdą niedzielę przeprowadzane są transmisje Mszy Świętej na żywo z naszego kościoła o godz. 7:30, 9:00, 10:30 oraz 12:00. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w tym ARTYKULE.

14. Życzymy wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje czy urlopy bezpiecznego, owocnego odpoczynku. Solenizantom i jubilatom życzymy zaś wielu Bożych łask. Dla zmarłych w ostatnim czasie Parafian pragniemy natomiast wypraszać dar życia wiecznego.

15. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę w wysokości 210 zł mieszkańcom bloku przy ul. 1 Maja 9. W najbliższy poniedziałek prosimy z kolei o sprzątanie kościoła mieszkańców bloku przy ul. 1 Maja 11. Posługa ta jest wyrazem naszej troski o kościół, który stanowi dobro wspólne! Przypominamy również, że każdego 13. dnia miesiąca modlimy się za wszystkich sprzątających w naszym kościele.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

🙏  22 lipca (poniedziałek)Święta Maria Magdalena, Apostołka Apostołów, która zatrwożonym uczniom jako pierwsza przyniosła radosną nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa.

🙏  23 lipca (wtorek)Święta Brygida Szwedzka, wzorowa żona i matka, zakonnica i mistyczka, której mistyczne spotkania z Jezusem stanowią do dzisiaj inspirację dla chrześcijan.

🙏  24 lipca (środa)Święta Kinga, księżna i fundatorka klasztoru klarysek w Sączu, która została zapamiętana jako pani pobożna, miłosierna i czuła na ludzką niedolę.

🙏  25 lipca (czwartek)Jakub Większy Apostoł, zwany także Starszym, brat Św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską.

🙏  25 lipca (czwartek)Święty Krzysztof, którego imię znaczy „niosący Chrystusa” i który patronuje kierowcom oraz podróżującym.

🙏  26 lipca (piątek)Święci Anna i Joachim, rodzice Najświętszej Maryi Panny i dziadkowie Pana Jezusa.

logo Papież Franciszek

PAPIESKA INTENCJA MODLITWY NA LIPIEC 2024

Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dał przyjmującym go osobom oraz ich bliskim siłę od Pana, stając się dla wszystkich widocznym znakiem współczucia i nadziei.

PARAFIALNA INTENCJA MODLITWY NA LIPIEC 2024

Módlmy się o bezpieczne wakacje dla dzieci i młodzieży z naszej Parafii oraz o wzrost wiary w sercach młodych ludzi.

Parafia pw. Ducha Świętego w Poniatowej

Porządek wizyty duszpasterskiej

15.01.2024

16.01.2024

17.01.2024

18.01.2024

19.01.2024

20.01.2024

20.01.2023

Słowo życia

„Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.”

Ewangelia wg św. Marka
(Mk 6, 34)