Rowerowa pielgrzymka do Wąwolnicy 2024

Rowerowa pielgrzymka do Wąwolnicy 2024 Pielgrzymka Wąwolnica Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy grafika Parafia Poniatowa Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniatowej

W sobotę 31 sierpnia wyruszy Rowerowa pielgrzymka do Wąwolnicy 2024. Będzie to już druga edycja wydarzenia organizowanego przez naszą Parafię wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Poniatowej. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce rowerowej wszystkie osoby, które łączy modlitwa i pasja do jazdy na rowerze!

Rowerowa pielgrzymka do Wąwolnicy 2024: Plan pielgrzymki

Rowerowa pielgrzymka do Wąwolnicy 2024 rozpocznie się w sobotę 31 sierpnia o godz. 9:45 – nastąpi wówczas rejestracja uczestników na placu przy Kościele pw. Ducha Świętego w Poniatowej. Po krótkiej modlitwie około godz. 10:00 planowany jest wyjazd do Wąwolnicy, zaś ok. 11:30 przewidziana jest przerwa na 2. śniadanie. Uroczysta Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy rozpocznie się o godz. 12:00. Głównym celebransem będzie Ks. Biskup Józef Wróbel. Po zakończeniu Eucharystii, a więc około godz. 13:30 planowany jest wyjazd do Poniatowej, z przerwą na ciepły posiłek i toaletę w remizie OSP Niezabitów ok. 14:15. Rowerowa pielgrzymka do Wąwolnicy 2024 zakończy się ok. godz. 15:30. Po wspólnej modlitwie uczestnicy udadzą się do swoich mieszkań i domów.

Rowerowa pielgrzymka do Wąwolnicy 2024: Informacje organizacyjne

Organizatorami Rowerowej pielgrzymki do Wąwolnicy 2024 są Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniatowej oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Ducha Świętego w Poniatowej.

Udział w pielgrzymce rowerowej może wziąć każdy, kto zaakceptuje jej religijny charakter i regulamin, dokona zapisu, wniesie opłatę 20 zł (ciepły posiłek, woda i słodka przekąska) oraz podporządkuje się poleceniom organizatora. Wpłat można dokonywać w biurze OSIR Poniatowa przy ul. 1 Maja 8 lub bezpośrednio przed pielgrzymką.

Osoby do 16. roku życia mogą wziąć udział w pielgrzymce tylko w towarzystwie pełnoletniego opiekuna. Niepełnoletni uczestnik i jego opiekun muszą jechać w tej samej grupie pielgrzymki. Z kolei każdy uczestnik pomiędzy 16. a 18. rokiem życia, biorący udział sam za pisemną zgodą opiekuna, powinien posiadać kartę rowerową i znać przepisy ruchu drogowego.

Więcej szczegółowych informacji na temat wydarzenia, jakim jest Rowerowa pielgrzymka do Wąwolnicy 2024, można znaleźć w Regulaminie pielgrzymki, na stronie internetowej OSiR Poniatowa oraz na Facebooku.

GORĄCO ZACHĘCAMY DO UCZESTNICTWA W TYM PIĘKNYM WYDARZENIU!

Kochani! W ubiegłym roku po raz pierwszy, wspólnie z Parafia pw. Ducha Świętego w Poniatowej, zorganizowaliśmy rowerową...

Opublikowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniatowej Piątek, 23 sierpnia 2024