Parafia pw. Ducha Świętego w Poniatowej

(28.04.2024)

1. W najbliższą środę rozpoczynamy piękny miesiąc – maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Matka Bożą. Każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą będziemy gromadzić się na nabożeństwa majowe o godz. 17:30. Pierwszego maja przypada również wspomnienie Świętego Józefa Robotnika.

2. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone podczas niedzielnego kiermaszu ciast. Zostaną one przeznaczone na wyjazd naszej Scholi parafialnej „W Mocy Ducha” na Roztocze.

3. W piątek 3 maja obchodzimy szczególną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej Ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze Święte tego dnia będą sprawowane w naszym kościele według porządku niedzielnego. Główna Msza Święta, z udziałem wojska, zostanie odprawiona o godz. 12:00 – będziemy wtedy szczególnie modlić się w intencji Ojczyzny. Po zakończeniu Eucharystii nastąpi uroczysty przemarsz przez miasto. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas w ten dzień wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to także pierwszy piątek miesiąca.

4. Ksiądz Hubert i Ksiądz Proboszcz odwiedzą chorych we czwartek 2 maja przed południem, zaś Ksiądz Michał oraz Ksiądz Łukasz w piątek 3 maja po południu.

5. We czwartek 2 maja będziemy przeżywać Dzień Polonii, a także Dzień Flagi. W swoich prywatnych modlitwach, czy poprzez udział we Mszy Świętej, wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład oraz rozwój w naszej Ojczyźnie.

6. W sobotę 4 maja przypada wspomnienie Świętego Floriana – męczennika, patrona strażaków. To również pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17:00 rozpocznie się pierwsze nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.

7. W niedzielę 5 maja o godz. 10:30 będziemy modlić się o szczęśliwe zdanie matury. Zapraszamy w sposób szczególny młodzież, rodziców oraz wszystkie osoby wspierające tegorocznych maturzystów.

8. W przyszłą niedzielę, 5 maja o godz. 19:00, odbędzie się zebranie Rady Duszpasterskiej przełożone z 28 kwietnia.

9. W Zakrystii wciąż można nabyć album zatytułowany „Nasze Dziedzictwo”, zawierający historię naszej Parafii oraz kościoła, a także zdjęcia i historie kościołów z naszego regionu. Koszt zakupu wynosi 100 zł.

10. W dzień odpustu – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która przypada w tym roku w niedzielę 19 maja, nasza Parafia będzie przeżywać wizytację Ks. Biskupa. Młodzieży udzielony zostanie tego dnia sakrament bierzmowania. Przybędzie do nas Ks. Biskup Adam Bab.

11. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do La Salette i Włoch Północnych, która odbędzie się w dniach 12–19 lipca 2024 roku z wypoczynkiem nad Morzem Liguryjskim. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii oraz u Ks. Łukasza Protasiewicza. Po więcej informacji zapraszamy do tej ZAKŁADKI i ARTYKUŁU.

12. W każdą niedzielę przeprowadzane są transmisje Mszy Świętej na żywo z naszego kościoła o godz. 7:30, 9:00, 10:30 oraz 12:00. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w tym ARTYKULE.

13. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia powierzamy Bożej opiece, zaś zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła mieszkańcom bloków przy ul. Słonecznej 6 i 7 oraz za ofiarę w wysokości 210 zł złożoną przez mieszkańców bloku przy ul. Słonecznej 6. W najbliższy poniedziałek prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców bloków przy ul. Żeromskiego 1 i 3. Posługa ta jest wyrazem naszej troski o kościół, który stanowi dobro wspólne! Przypominamy również, że każdego 13. dnia miesiąca modlimy się za wszystkich sprzątających w kościele.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

🙏  29 kwietnia (poniedziałek)Święta Katarzyna ze Sieny, dziewica, doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła oraz średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę.

🙏  1 maja (środa)Święty Józef, opiekun Pana Jezusa, którego w tym dniu czcimy jako patrona i orędownika pracujących oraz poszukujących pracy.

🙏  2 maja (czwartek)Święty Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i doktor Kościoła, jeden z wybitnych ojców Kościoła broniących bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary.

🙏  4 maja (sobota)Święty Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników.

logo Papież Franciszek

PAPIESKA INTENCJA MODLITWY NA MAJ 2024

Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

Parafia pw. Ducha Świętego w Poniatowej

Porządek wizyty duszpasterskiej

20.01.2024

Słowo życia

„Jezus powiedział do swoich uczniów: Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was.”

Ewangelia wg św. Jana
(J 15, 1 - 3)