Mistrzostwa LSO Lublin 2024: O krok od medalu

Mistrzostwa LSO Lublin 2024 piłka nożna halowa mecz sport Parafia Ducha Świętego w Poniatowej Parafia Poniatowa foto 4

W sobotę 13 kwietnia odbyły się Mistrzostwa LSO Lublin 2024 w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Metropolity Lubelskiego. Ministranci oraz lektorzy z Parafii pw. Ducha Świętego w Poniatowej zajęli w turnieju finałowym zaszczytne 4. miejsce i byli o krok od wywalczenia historycznego medalu, a nasz bramkarz Maciej Oćwieja otrzymał indywidualną nagrodę dla najlepszego zawodnika na swojej pozycji!

Mistrzostwa LSO Lublin 2024: Przedstawiciele naszej Parafii w gronie ponad 800 uczestników

W sobotę 13 kwietnia 2024 roku w Lublinie zostały rozegrane Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej o Puchar Metropolity Lubelskiego. W tym roku była to już XIV odsłona tychże zmagań. W tak prestiżowych zawodach, jak Mistrzostwa LSO Lublin 2024, nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentacji z naszej Parafii. Jak co roku formuła rozgrywek jest taka sama: ministranci i lektorzy mierzą się w trzech grupach wiekowych: Ministrant, Lektor Młodszy oraz Lektor Starszy. Przedstawiciele Parafii Poniatowa w tym roku rywalizowali w najstarszej grupie – Lektor Starszy. Łącznie do piłkarskich zmagań przystąpiło aż ponad 800 zawodników!

Mistrzostwa LSO Lublin 2024: Parafia Poniatowa o krok od historycznego medalu!

Mistrzostwa LSO Lublin 2024 oficjalnie zainaugurowała Msza Święta sprawowana w Parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie pod przewodnictwem ks. Abpa Stanisława Budzika. Następnie uczestnicy rozjechali się do hal sportowych na terenie Lublina, gdzie rozgrywali swoje mecze w ramach fazy grupowej.

Reprezentacja naszej Parafii rozgrywała swoje spotkania na głównym obiekcie Mistrzostw LSO Lublin: Hali Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W meczu inauguracyjnym chłopcy rywalizowali z rówieśnikami z Parafii pw. Św. Barbary z Łęcznej. Mecz zakończył się naszą zdecydowaną wygraną 6:0, a do bramki przeciwnika dwukrotnie trafiali Aleksander Tarajko, Maciej Adamczyk i Bartłomiej Dobraczyński. W drugim starciu rywalem była drużyna z Parafii pw. Św. Anny w Lubartowie, którą udało się pokonać w wymiarze 3:0 (gole zdobywali Maciej Adamczyk oraz dwukrotnie Bartłomiej Dobraczyński).

Ostatnim meczem w grupie przeciwko ministrantom z Parafii pw. Chrystusa Króla w Lublinie, zakończonym pewnym zwycięstwem 4:0, nasi reprezentanci przypieczętowali pierwsze miejsce w grupie i awans do kolejnego etapu rozgrywek, gdzie stawką był już awans do wielkiego finału. Pomimo zaciętej i wyrównanej batalii, spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1, który premiował awansem naszych rywali z Wilkołaza. Przedstawicielom Parafii Poniatowa pozostało więc walczyć w meczu o 3. miejsce z drużyną z Parafii z Brzeźnicy Bychawskiej.

Mistrzostwa LSO Lublin 2024 piłka nożna halowa wyniki tabela Parafia Poniatowa

Mistrzostwa LSO Lublin 2024: Zadecydowała seria rzutów karnych

Jeżeli mecz z Wilkołazem był pojedynkiem twardym i wyrównanym, to starcie z kolegami z Brzeźnicy Bychawskiej było jeszcze bardziej zacięte, ale wszystko oczywiście w atmosferze fair play. O tym, że spotkały się dwie godne siebie ekipy, świadczył też końcowy rezultat remisowy. O ostatecznym zajęciu 3. miejsca decydowały zatem rzuty karne, a w tych minimalnie lepszy okazał się zespół z Brzeźnicy.

Tym samym ministranci i lektorzy z Parafii pw. Ducha Świętego zajęli wysokie 4. miejsce, natomiast nasz bramkarz Maciej Oćwieja został wybrany na najlepszego golkipera całego turnieju. Serdecznie gratulujemy!

„Odliczamy już dni do Mistrzostw, które odbędą się za rok i liczymy, że uda się nam poprawić tegoroczny wynik” – podsumował opiekun naszej drużyny, Ks. Michał Guz.

Naszym reprezentantom gratulujemy świetnej postawy sportowej i trzymamy kciuki za jeszcze lepszy wynik w kolejnej edycji Mistrzostw LSO Lublin!

Wszystkie rezultaty XIV Mistrzostw Archidiecezji Lubelskiej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Metropolity Lubelskiego można znaleźć na stronie sport-diecezja-lublin.pl w zakładce Wyniki.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do góry Skip to content