Pielgrzymka Gruzja Armenia – Parafia Poniatowa

Pielgrzymka Gruzja Armenia 2022 Parafia Poniatowa

W dniach 8-18 sierpnia 2022 roku odbyła się pielgrzymka parafialna do Gruzji i Armenii – pierwszych krajów chrześcijańskich. Przewodniczką na szlaku pielgrzymim była nasza parafianka, Pani Iwona Kapczyńska-Helmi. Pielgrzymka Gruzja Armenia obfitowała w wiele niezapomnianych momentów.

Spośród odwiedzonych miejsc największe wrażenie zrobiła na pielgrzymach „Gruzińska Droga Wojenna” oraz stolica Gruzji – Tbilisi. Nie zabrakło również miejsc i momentów, które przybliżyły gruzińską kulturę i kuchnię. W Armenii zwiedziliśmy m.in. Erywań – stolicę kraju, a także Eczmiadzyn – „Ormiański Watykan”, czyli siedzibę Katolikosa – Głowy Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego.

Piękne krajobrazy, niezwykła gościnność i historia chrześcijaństwa tych krajów z pewnością pozostaną na długo w pamięci pielgrzymów. Pielgrzymka Gruzja Armenia okazała się bowiem wspaniałym przeżyciem zarówno w wymiarze turystycznym, jak i duchowym.