Pielgrzymka ministrantów i lektorów do Wąwolnicy 2023

Pielgrzymka ministrantów i lektorów do Wąwolnicy Pielgrzymka LSO 2023 Parafia Poniatowa 9

W sobotę 24 czerwca 2023 roku odbyła się coroczna Pielgrzymka ministrantów i lektorów do Wąwolnicy. Uczestniczyła w niej także reprezentacja Liturgicznej Służby Ołtarza z naszej parafii.

Pielgrzymka LSO 2023: Ministranci i lektorzy z Parafii Poniatowa z wizytą u Matki Bożej Kębelskiej

Jak co roku w okresie wczesnowakacyjnym odbywa się Pielgrzymka ministrantów i lektorów do Wąwolnicy. W wydarzeniu tym regularnie biorą udział przedstawiciele LSO z Parafii pw. Ducha Świętego w Poniatowej. Nie inaczej było w sobotę 24 czerwca, kiedy to na pielgrzymi szlak wyruszyło kilkunastu naszych ministrantów i lektorów pod przewodnictwem opiekuna, Ks. Michała Guza.

Pielgrzymka LSO 2023: Nowy ceremoniarz w naszej parafii!

Centralnym punktem Pielgrzymki LSO 2023 była uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Budzika. Podczas Eucharystii sprawowanej w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy nastąpił również obrzęd ustanowienia kilkudziesięciu nowych ceremoniarzy z Archidiecezji Lubelskiej. W tym zaszczytnym gronie znalazł się też przedstawiciel naszej parafii – Kacper Madej. Nowemu ceremoniarzowi z Poniatowej składamy serdeczne gratulacje i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa na kolejne lata posługi!