Siostra Michaela Pawlik OP w Parafii Poniatowa

Siostra Michaela Pawlik OP Zakonnica osoba duchowna kościół wykład hinduizm zagrożenia wiary chrześcijańskiej Parafia Poniatowa

W niedzielę 11 maja 2014 roku siostra Michaela Pawlik OP wygłosiła w naszym kościele wykład nt. hinduizmu i płynących z niego zagrożeń. Po wykładzie uczestnicy, a także internauci, którzy oglądali wykład przez internet, zadawali pytania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Siostra Michaela Pawlik OP urodziła się w 1938 r. w Ryglicach w województwie małopolskim. Ukończyła Szkołę Pielęgniarstwa pw. św. Wincentego a’Paulo w Warszawie, Instytut Wyższej Kultury Religijnej na KUL oraz socjologię na Karnatak University w Dharward. W latach 1967-1980 pracowała w Indiach jako pielęgniarka.

W 1981 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi. Jest autorką poczytnych książek, artykułów i prelekcji na temat zagrożeń dla duchowości chrześcijańskiej, które mają swoje źródło w okultyzmie i we wschodnich religiach.