Tydzień Misyjny 2023: Wizyta misjonarza z Ugandy

Tydzień Misyjny 2023 wizyta misjonarza z Ugandy David Okullu Hubert Suszek Piotr Petryk Łukasz Protasiewicz Michał Guz Parafia Poniatowa foto 4

Tydzień Misyjny 2023 w Parafii Poniatowa – dowiedz się, jak wyglądała wizyta Davida Okullu!

W niedzielę 28 października 2023 roku w ramach „Tygodnia Misyjnego” gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Ojca Davida Okullu – misjonarza, który przybył do nas z dalekiej Ugandy.

Tydzień Misyjny 2023: Ojciec David Okullu z wizytą w naszej Parafii

Ojciec David głosił Słowo Boże, a także dzielił się z nami swoim kapłańskim oraz misjonarskim doświadczeniem. Jego posługa misyjna nie tylko opiera się na słowie, ale i czynie. Leży mu na sercu przede wszystkim rozwój duchowy swoich parafian, ale troszczy się również, aby życie codzienne ludzi, których ma pod swoją opieką, stawało się lżejsze i łatwiejsze. Dba o to, aby ludzie tam żyjący mieli dostęp do bieżącej i czystej wody, dlatego leży mu na sercu, aby w każdej miejscowości była studnia, z której można czerpać świeżą wodę. Jest także zatroskany o wykształcenie dzieci, dlatego też zabiega o powstawanie nowych szkół, aby wszystkie dzieci, mogły zdobywać cenną i potrzebną wiedzę.

Nieoceniona braterska pomoc i wsparcie

Ojcu Davidowi przez całą niedzielę towarzyszył Krzysztof Błażyca z Fundacji SORUDEO AFRICA. Na co dzień Pan Krzysztof jest redaktorem Gościa Niedzielnego i odpowiada za wszelkie artykuły związane z tematyką misji. Wiele razy w roku przekuwa także słowo pisane w czyn i odwiedza kontynent afrykański, aby tam głosić miłość Jezusa Chrystusa poprzez braterską pomoc i wsparcie.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny naszej wspólnoty i obiecujemy modlitwę w intencji misji oraz wszystkich tych, których Bóg powołuje, aby całemu światu głosili Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie, Odkupicielu człowieka.

Dziękujemy za wspólny czas i piękne świadectwo 🔥😇🇺🇬

Opublikowany przez Parafia pw. Ducha Świętego w Poniatowej Niedziela, 29 października 2023