Tydzień Misyjny 2023: Wizyta misjonarza z Ugandy

Tydzień Misyjny 2023 wizyta misjonarza z Ugandy David Okullu Hubert Suszek Piotr Petryk Łukasz Protasiewicz Michał Guz Parafia Poniatowa foto 4

Tydzie┼ä Misyjny 2023 w Parafii Poniatowa – dowiedz si─Ö, jak wygl─ůda┼éa wizyta Davida Okullu!

W niedziel─Ö 28 pa┼║dziernika 2023 roku w ramach ÔÇ×Tygodnia MisyjnegoÔÇŁ go┼Ťcili┼Ťmy w naszej wsp├│lnocie parafialnej Ojca Davida Okullu ÔÇô misjonarza, kt├│ry przyby┼é do nas z dalekiej Ugandy.

Tydzie┼ä Misyjny 2023: Ojciec David Okullu z wizyt─ů w naszej Parafii

Ojciec David g┼éosi┼é S┼éowo Bo┼╝e, a tak┼╝e dzieli┼é si─Ö z nami swoim kap┼éa┼äskim oraz misjonarskim do┼Ťwiadczeniem. Jego pos┼éuga misyjna nie tylko opiera si─Ö na s┼éowie, ale i czynie. Le┼╝y mu na sercu przede wszystkim rozw├│j duchowy swoich parafian, ale troszczy si─Ö r├│wnie┼╝, aby ┼╝ycie codzienne ludzi, kt├│rych ma pod swoj─ů opiek─ů, stawa┼éo si─Ö l┼╝ejsze i ┼éatwiejsze. Dba o to, aby ludzie tam ┼╝yj─ůcy mieli dost─Öp do bie┼╝─ůcej i czystej wody, dlatego le┼╝y mu na sercu, aby w ka┼╝dej miejscowo┼Ťci by┼éa studnia, z kt├│rej mo┼╝na czerpa─ç ┼Ťwie┼╝─ů wod─Ö. Jest tak┼╝e zatroskany o wykszta┼écenie dzieci, dlatego te┼╝ zabiega o powstawanie nowych szk├│┼é, aby wszystkie dzieci, mog┼éy zdobywa─ç cenn─ů i potrzebn─ů wiedz─Ö.

Nieoceniona braterska pomoc i wsparcie

Ojcu Davidowi przez ca┼é─ů niedziel─Ö towarzyszy┼é Krzysztof B┼éa┼╝yca z Fundacji SORUDEO AFRICA. Na co dzie┼ä Pan Krzysztof jest redaktorem Go┼Ťcia Niedzielnego i odpowiada za wszelkie artyku┼éy zwi─ůzane z tematyk─ů misji. Wiele razy w roku przekuwa tak┼╝e s┼éowo pisane w czyn i odwiedza kontynent afryka┼äski, aby tam g┼éosi─ç mi┼éo┼Ť─ç Jezusa Chrystusa poprzez bratersk─ů pomoc i wsparcie.

Serdecznie dzi─Ökujemy za odwiedziny naszej wsp├│lnoty i obiecujemy modlitw─Ö w intencji misji oraz wszystkich tych, kt├│rych B├│g powo┼éuje, aby ca┼éemu ┼Ťwiatu g┼éosili Dobr─ů Nowin─Ö o Jezusie Chrystusie, Odkupicielu cz┼éowieka.

Dzi─Ökujemy za wsp├│lny czas i pi─Ökne ┼Ťwiadectwo ­čöą­čśç­čç║­čçČ

Opublikowany przez Parafia pw. Ducha ┼Üwi─Ötego w Poniatowej Niedziela, 29 pa┼║dziernika 2023

Napisz komentarz

Tw├│j adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola s─ů oznaczone *

Do g├│ry