Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła 2023

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła 2023 Ksiądz Proboszcz Piotr Petryk msza święta Parafia Poniatowa

W czwartek 29 czerwca Kościół Katolicki obchodził Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła 2023. Tego dnia w naszej Parafii została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji głównego solenizanta – Księdza Proboszcza Piotra Petryka. Życzenia opiekunowi naszej „owczarni” złożyli księża, reprezentanci Liturgicznej Służby Ołtarza, przedstawiciele władz samorządowych i wszystkich wspólnot parafialnych.

Obchody Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła 2023 w naszej Parafii

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła zgodnie z tradycją przypada 29 czerwca, a obchodzona jest przez Kościół Katolicki już od 258 roku. Z tej okazji w miniony czwartek o godz. 18:00 w naszym kościele parafialnym została odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Seniora Józefa Brzozowskiego. O piękną oprawę Eucharystii zadbała natomiast Liturgiczna Służba Ołtarza.

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła 2023: Moc życzeń dla Księdza Proboszcza

Głównym solenizantem tego dnia był Ksiądz Proboszcz Piotr Petryk, który obecną funkcję sprawuje od 2010 roku. Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła 2023 była zatem doskonałą okazją, aby podziękować naszemu gospodarzowi za jego zaangażowanie w codzienną posługę oraz troskę o rozwój wspólnoty parafialnej.

W imieniu wszystkich kapłanów Parafii pw. Ducha Świętego w Poniatowej najserdeczniejsze życzenia i słowa wdzięczności w kierunku solenizanta skierował Ks. Senior Józef Brzozowski. Życzenia imieninowe Księdzu Proboszczowi złożyli również reprezentanci Liturgicznej Służby Ołtarza, przedstawiciele wszystkich wspólnot parafialnych oraz władz samorządowych. „Życzymy Księdzu Piotrowi, aby nadal pozostał ostoją wiary i oazą spokoju dla wszystkich, którzy będą przychodzić do tej świątyni” – spuentowali członkowie wspólnot obecni na wczorajszej Eucharystii.