Archidiecezjalne Spotkanie Akcji Katolickiej 2023

Archidiecezjalne Spotkanie Akcji Katolickiej 2023 Parafia Poniatowa foto 29

W sobot─Ö 16 wrze┼Ťnia 2023 roku w Parafii pw. Ducha ┼Üwi─Ötego w Poniatowej odby┼éo si─Ö Archidiecezjalne Spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy na kr├│tk─ů relacj─Ö z tego wydarzenia.

Archidiecezjalne Spotkanie Akcji Katolickiej 2023 w Parafii Poniatowa

W ramach formacji intelektualnoÔÇôduchowej Akcja Katolicka Archidiecezji Lubelskiej (AKAL) kilka razy w roku spotyka si─Ö wsp├│lnie na spotkaniach modlitewnoÔÇôintegracyjnych. 16 wrze┼Ťnia 2023 roku takie spotkanie odby┼éo si─Ö w Parafii pw. Ducha ┼Üwi─Ötego w Poniatowej. Inicjatorem i organizatorem uroczysto┼Ťci by┼é Parafialny Oddzia┼é Akcji Katolickiej w Poniatowej (POAK) pod przewodnictwem Ksi─Ödza Proboszcza Piotra Petryka.

Archidiecezjalne Spotkanie Akcji Katolickiej 2023 rozpocz─Ö┼éo si─Ö uroczyst─ů Msz─ů ┼Üwi─Öt─ů w ko┼Ťciele parafialnym, kt├│r─ů u┼Ťwietnili wspania┼é─ů muzyk─ů i ┼Ťpiewem Pan Grzegorz Przybycie┼ä wsp├│lnie z Pani─ů Dorot─ů Pietra┼Ť. Podczas Eucharystii diecezjalny Asystent AKAL, Ks. dr Micha┼é G┼éowacki, przypomnia┼é ┼╝ywot pierwszych m─Öczennik├│w Ko┼Ťcio┼éa i zach─Öca┼é zebranych wiernych do ┼╝ycia zgodnego z Ewangeli─ů. Asystent POAK, Ks. dr Piotr Petryk, podczas konferencji duchowej mobilizowa┼é natomiast uczestnik├│w Archidiecezjalnego Spotkania Akcji Katolickiej, aby w codziennym ┼╝yciu pod─ů┼╝ali drog─ů ┼Ťwi─Öto┼Ťci. Z kolei pierwszy opiekun POAK oraz jej za┼éo┼╝yciel, Ks. kan. J├│zef Brzozowski, przypomnia┼é zgromadzonym, jakie by┼éy pocz─ůtki powstania Akcji Katolickiej w Poniatowej.

Archidiecezjalne Spotkanie Akcji Katolickiej 2023: Uczta duchowa i artystyczna

Po zako┼äczeniu Mszy ┼Üwi─Ötej zebrani mieli mo┼╝liwo┼Ť─ç uczestniczenia w adoracji Naj┼Ťwi─Ötszego Sakramentu, kt├│ra dostarczy┼éa pi─Öknych, duchowych prze┼╝y─ç. Po uczcie duchowej Ks. Proboszcz Piotr Petryk zaprosi┼é go┼Ťci na s┼éodki pocz─Östunek.

Dalsze punkty programu mia┼éy miejsce w parku miejskim, gdzie Zast─Öpca Burmistrza, Pani Aneta Poniatowska oraz Kierownik ds. promocji w Urz─Ödzie Miejskim w Poniatowej, Pani Aneta Mazur, przedstawi┼éy histori─Ö powstania miasta oraz jego tragiczne losy podczas II wojny ┼Ťwiatowej, prowadz─ůc uczestnik├│w ┼Ťcie┼╝k─ů edukacyjn─ů. Nast─Öpnie g┼éos zabra┼é Burmistrz Miasta Poniatowa, Pan Pawe┼é Karczmarczyk, kt├│ry opowiedzia┼é o tym, jakie nowe inwestycje upi─Ökszaj─ůce nasze miasto uda┼éo si─Ö zrealizowa─ç, a tak┼╝e zapozna┼é zgromadzonych z planami na przysz┼éo┼Ť─ç.

Po kr├│tkim spacerze w centrum miasta Dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej, Pani Marzena W├│jtowicz, zaprosi┼éa wszystkich na koncert w Kinie Czyn, podczas kt├│rego cz┼éonkowie Akcji Katolickich z ca┼éej Archidiecezji mieli mo┼╝liwo┼Ť─ç wys┼éuchania repertuaru muzycznego w wykonaniu Ch├│ru ÔÇ×Szczygie┼ékiÔÇŁ, m┼éodych artyst├│w ÔÇô podopiecznych CKPiT oraz zespo┼éu Vocal.

Spotkanie up┼éyn─Ö┼éo w niezwykle mi┼éej i przyjaznej atmosferze, a jego zwie┼äczeniem by┼é wykwintny obiad. Mamy nadziej─Ö, ┼╝e owocem tego spotkania b─Ödzie umocnienie naszej wiary, nadziei i mi┼éo┼Ťci.

Napisz komentarz

Tw├│j adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola s─ů oznaczone *

pi─Ö─ç × 1 =

Do g├│ry Skip to content