Bierzmowanie młodzieży 2015 – Parafia Poniatowa

Bierzmowanie 2015 Parafia Poniatowa sakrament bierzmowania

We wtorek 19 maja 2015 roku odbyło się uroczyste bierzmowanie młodzieży z naszej Parafii, któremu przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Biskup prof. Józef Wróbel.

Nakładanie rąk na głowę jest gestem biblijnym (Rdz 48, 14; Kpł 9, 22; Lb 8,10; 27, 25…), który w liturgii należy do najstarszych obrzędów. W sakramencie bierzmowania włożenie ręki biskupa na głowę kandydata oznacza, iż Duch Święty udziela mu się jako niewymowny Dar. W Dziejach Apostolskich czytamy, że Apostołowie wkładali ręce na ochrzczonych i otrzymywali Ducha Świętego (Dz 8, 15-17; 19, 5-6).

Namaszczenie świętym olejem symbolizuje natomiast upodobnienie bierzmowanego do Chrystusa. Podobieństwo to jest niezniszczalne i nosi nazwę znamienia Pańskiego lub pieczęci. Sprawcą tego podobieństwa i zjednoczenia z Chrystusem jest Duch Święty. Stąd 95 osób, które przyjęło bierzmowanie, ma pełne prawo do nazwy „chrześcijanin”, czyli należący do Chrystusa i Jego Kościoła.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 5 =

Do góry Skip to content