Dzień Skupienia Akcji Katolickiej 2024

Dzień Skupienia Akcji Katolickiej 2024 Akcja Katolicka Poniatowa Ognisko Miłości w Łopocznie Ksiądz Mirosław Bielecki

W poniedziałek 8 lipca 2024 roku Akcja Katolicka wybrała się na swój Dzień Skupienia do Łopoczna, gdzie tuż nad Wisłą, w otoczeniu lasów, znajduje się Ognisko Miłości, którego Ojcem Duchownym jest nasz rodak – Ksiądz Mirosław Bielecki.

Dzień Skupienia Akcji Katolickiej: Eucharystia, modlitwy, konferencja i odpoczynek na łonie natury

Dzień Skupienia 2024 w Ognisku Miłości w Łopocznie rozpoczął się od miłego powitania przez domowników – członków wspólnoty, którzy wspomagają Księdza Mirosława w ewangelizacyjnym dziele oraz prowadzeniu Domu Rekolekcyjnego. Po krótkim odpoczynku przy kawie, herbacie i smacznym ciastku rozpoczęła się prawdziwa uczta duchowa, o którą zatroszczył się Ojciec Ogniska.

W swojej konferencji Ksiądz Mirosław przybliżył nam istotę i cel Kościoła, do którego należymy. Przypomniał, że Kościół to nie twór wymyślony przez hierarchów czy dodatek do Ewangelii, lecz instytucja, którą założył sam Pan Jezus dla grzeszników, by mogli się w Nim uświęcać i osiągnąć zbawienie. Dokonuje się to przez głoszenie Ewangelii i przyjmowanie sakramentów świętych. Prowadzący uświadomił nam, że będąc w Kościele jesteśmy na dobrej drodze ku świętości.

Nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnej modlitwy oraz Mszy Świętej, którą odprawił dla nas Ks. Proboszcz Piotr Petryk. Po zakończeniu Eucharystii rozpoczęło się natomiast wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Ognisko Miłości w Łopocznie otwarte dla każdego

Dzięki licznym duchowym praktykom członkowie Akcji Katolickiej mogli powierzyć Bogu intencje, z którymi przybyli do Ogniska Miłości w Łopocznie, a dodatkowo wyciszyć się i wewnętrznie ukoić. Nabrać sił i nadziei do pokonywania trudów codzienności.

Wypoczęci, wzmocnieni duchowo, a przede wszystkim zaopiekowani i dobrze ugoszczeni (wspaniała atmosfera oraz wyśmienite jedzenie) wyruszyliśmy w drogę powrotną. Żal było wyjeżdzać, gdyż serdeczności i dobroci, jaka panuje w Ognisku Miłości w Łopocznie, nie da się zapomnieć. A przykład życia mieszkających tam osób pozwala odczuć dobroć i miłość samego Boga. Jak zapewnił nas Ks. Mirosław Bielecki, Dom w Łopocznie jest otwarty dla każdego, kto chce zaznać ciszy i spokoju, wypocząć, wzmocnić się duchowo czy odnowić relację z Bogiem. Wspólnota przyjmie taką osobę z pewnością z otwartymi ramionami.

Serdecznie polecamy Ognisko Miłości w Łopocznie innym wspólnotom, rodzinom czy singlom w celu odbudowana swoich relacji z Bogiem. Trudno bowiem o lepsze miejsce na odnowę życia duchowego!

jeden × 5 =