Spotkanie Wielkanocne 2024 w Parafii Poniatowa

Spotkanie Wielkanocne 2024 Rada Duszpasterska Akcja Katolicka Parafia Poniatowa foto 1

We wtorek 9 kwietnia przedstawiciele Akcji Katolickiej oraz Rady Duszpasterskiej zorganizowali w naszym kościele tradycyjne Spotkanie Wielkanocne 2024. Zapraszamy na krótką relację z tego wydarzenia.

Spotkanie Wielkanocne 2024 w Parafii Poniatowa: Wyjątkowa strawa dla ducha i ciała

Akcja Katolicka i Rada Duszpasterska świętują wspólnie różne uroczystości, a szczególną okazją ku celebracji jest najważniejsze i zarazem najstarsze święto w Kościele Katolickim – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Tym razem członkowie obu grup parafialnych spotkali się na tradycyjnym „jajeczku” we wtorek 9 kwietnia w salce katechetycznej na terenie kościoła.

Przybyłych na Spotkanie Wielkanocne 2024 przywitał Ksiądz Proboszcz Piotr Petryk, który złożył wszystkim poświąteczne życzenia oraz podziękował za dotychczasową pracę na rzecz naszej Parafii. Następnie Ks. Senior Józef Brzozowski odprawił modlitwę i pobłogosławił pokarmy, które zebrani goście mogli z przyjemnością degustować. Na stołach nie zabrakło klasycznych wielkanocnych potraw, takich jak barszcz biały, jaja faszerowane, sałatka jarzynowa czy świąteczny Mazurek.

Spotkanie Wielkanocne 2024: Pieśni Wielkanocne i Apel Jasnogórski na zakończenie

Niezastąpiony i słynący ze znakomitego poczucia humoru Ksiądz Hubert Suszek zadbał natomiast o to, aby Spotkanie Wielkanocne 2024 przebiegło w miłej i zabawnej atmosferze. Spotkanie uatrakcyjniły również śpiewy Pieśni Wielkanocnych, a całe wydarzenie zwieńczył Apel Jasnogórski o godz. 21:00.

Następna okazja do wspólnego celebrowania nadarzy się dopiero za kilka miesięcy, tym niemniej już dziś zapraszamy naszych Parafian do uczestnictwa w tym niezwykle radosnym wydarzeniu, jakim jest świąteczne spotkanie naszych grup parafialnych!