Jubileusz 30–lecia kapłaństwa Ks. Proboszcza Piotra Petryka

Ksiądz Proboszcz Piotr Petryk 30-lecie kapłaństwa Parafia Poniatowa

W niedzielę 20 grudnia podczas uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. kan. Józef Brzozowski, jubileusz 30-lecia kapłaństwa obchodził Ksiądz dr kan. Piotr Petryk, proboszcz naszej parafii. Urodzony 20 czerwca 1961, święcenia przyjął 21 grudnia 1985 roku z rąk Księdza Arcybiskupa Bolesława Pylaka.

Czcigodny Księże Jubilacie!

Dnia 21 grudnia 1985 roku przyjął Ksiądz Kanonik święcenia kapłańskie, stając się kapłanem na wieki. Następnie został Czcigodny Ksiądz posłany do winnicy Pańskiej, aby współpracować z Bogiem w najpiękniejszym i najważniejszym dziele, jakim jest zbawienie dusz. Jubileusz 30-lecia kapłaństwa jest stosowną chwilą, by skierować do Czcigodnego Księdza Kanonika słowa uznania i głębokiej wdzięczności.

Niech Matka Boża i Jej dziewiczy Małżonek, św. Józef, Opiekun Zbawiciela, którego w tych dniach oczekujemy, orędują za Drogim Księdzem Jubilatem. Życzymy daru zdrowia, radości i pokoju na dalsze lata kapłańskiego życia!