Mistrzostwa LSO Lublin 2023: Udany występ lektorów

Mistrzostwa LSO Lublin 2023 piłka nożna halowa mecz sport Parafia Ducha Świętego Poniatowa foto 1

W sobotę 15 kwietnia na sześciu lubelskich halach rozgrywane były XIII Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Metropolity Lubelskiego. W turnieju finałowym rywalizowali także lektorzy z Parafii pw. Ducha Świętego w Poniatowej, którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom sportowy. Nasza ambitna i waleczna drużyna, choć nie przegrała ani jednego meczu i nie straciła żadnego gola, ostatecznie jednak nie awansowała do ścisłego finału. „Mamy oczywiście poczucie niewykorzystanej szansy, ale w przyszłym roku znów powalczymy o końcowy triumf. Gratuluję chłopakom wielkiego zaangażowania i walki do samego końca. Naprawdę niewiele zabrakło, aby Mistrzostwa LSO Lublin 2023 zwieńczyć historycznym osiągnięciem” – podsumował występ naszego zespołu opiekun, Ksiądz Michał Guz.

Mistrzostwa LSO Lublin 2023: Ponad 50 drużyn walczyło o przepustkę na Mistrzostwa Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej

Jak co roku na wiosnę Lublin staje się centrum piłkarskich zmagań lektorów i ministrantów z całego województwa, których celem i zarazem wielkim marzeniem jest wyjazd na Mistrzostwa Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KnC. W tym roku gospodarzem tej prestiżowej imprezy, która została zaplanowana na 26-27 czerwca, będzie Gniezno – była stolica naszego kraju i pierwsza metropolia kościelna w Polsce. Aby jednak zakwalifikować się do turnieju ogólnopolskiego, trzeba okazać się najlepszym na etapie wojewódzkim, gdzie konkurencja jest już naprawdę wymagająca.

Mistrzostwa LSO Lublin 2023, podobnie jak poprzednie edycje, ponownie nie zawiodły, jeśli chodzi o poziom emocji oraz jakość sportową. W sobotnim turnieju finałowym wzięły udział łącznie aż 53 drużyny: 19 zespołów w najmłodszej kategorii wiekowej – Ministranci, 18 w kategorii Lektorzy Młodsi oraz 16 w kategorii Lektorzy Starsi. Właśnie w tej ostatniej rywalizowali przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza z Parafii pw. Ducha Świętego w Poniatowej, którzy w imponującym stylu wygrali swój turniej dekanalny stanowiący eliminacje do rozgrywek wojewódzkich.

Poniatowa niepokonana, ale finał dla Michowa

Nasz zespół w ośmioosobowym składzie (Maciej Oćwieja, Wojciech Adamczyk, Maciej Adamczyk, Dominik Kazimierczak, Kacper Madej, Nikodem Maciaszek, Wojciech Mazur i Aleksander Tarajko) rozpoczął Mistrzostwa LSO Lublin 2023 od skromnego, ale cennego zwycięstwa 1:0 nad drużyną z Bychawy (Parafia św. Jana Chrzciciela i św. Franciszka z Asyżu w Bychawie). Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Maciej Adamczyk. W takim samym rozmiarze swój mecz otwarcia wygrała ekipa z Michowa (triumf 1:0 nad reprezentantami Parafii pw. Matki Bożej Królowej Aniołów w Brzeźnicy Bychawskiej) i już w 2. kolejce doszło do szlagierowej, bezpośredniej konfrontacji współliderów tabeli.

Starcie na szczycie nie przyniosło jednak rozstrzygnięcia. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a obie drużyny postawiły na uważną grę w defensywie, ograniczając się głównie do kontrataków. Na boisku nie brakowało natomiast bezkompromisowych, męskich starć, co potwierdzało tylko wysoką rangę spotkania. W ostatecznym rozrachunku okazało się, że była to jedyna strata punktów michowskiej ekipy, która zgromadziła 10 na 12 możliwych punktów (pewne zwycięstwa 4:1 nad zespołem Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Lublinie oraz 2:0 nad Bychawą) i wygrała grupę A. W barażu o awans do decydującej rozgrywki ekipa z powiatu lubartowskiego pokonała 1:0 Mełgiew (Parafia pw. św. Wita), a w finale musiała uznać wyższość zespołu Parafii pw. Świętego Jana Chrzciciela w Wilkołazie.

Tymczasem drużyna prowadzona przez trenera Macieja Komendarskiego dość niespodziewanie potknęła się jeszcze w konfrontacji z Brzeźnicą Bychawską, będąc zdecydowanym faworytem tego starcia. Naszym zawodnikom nie udało się wykorzystać nawet gry w liczebnej przewadze (5 na 4), bowiem w wielu sytuacjach podbramkowych znakomicie interweniował bramkarz rywali. Kolejny bezbramkowy rezultat okazał się więc kluczowy w kontekście końcowych rozstrzygnięć. Triumf 1:0 nad przedstawicielami Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Lublinie po ładnym trafieniu Dominika Kazimierczaka pozwolił na zajęcie 2. miejsca w grupie (8 pkt.), które już nie gwarantowało udziału w barażach o awans do finału. Tym samym nasi lektorzy zakończyli udział w Mistrzostwach LSO Lublin 2023 na etapie fazy grupowej, mimo że nie przegrali żadnego meczu i nie dali sobie strzelić ani jednego gola!

Mistrzostwa LSO Lublin 2023 piłka nożna halowa wyniki tabela Parafia Poniatowa

Mistrzostwa LSO Lublin 2023, czyli kolejne cenne doświadczenie

Ambitna postawa i niezłomny charakter naszego zespołu zasługują na ogromne uznanie. Tym większe, że tuż przed turniejem poniatowską drużynę dotknęło pasmo nieszczęść – poważna kontuzja (złamanie nogi) oraz choroba dwóch ważnych graczy, którym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i których wspieramy modlitewnie.

„Walczyliśmy do samego końca, ale drużyna z Michowa ostatecznie okazała się w naszej grupie najlepsza. Szkoda zwłaszcza niewykorzystanej gry w przewadze w meczu z zespołem z Brzeźnicy Bychawskiej. Dla nas ten turniej to z pewnością kolejne bardzo cenne doświadczenie. Za rok znów powalczymy o awans do finału” – zapewnił trener Maciej Komendarski.

Naszym lektorom serdecznie gratulujemy tegorocznego występu i trzymamy kciuki za jeszcze lepszy wynik w następnej edycji Mistrzostw LSO Lublin!

Wszystkie rezultaty XIII Mistrzostw Archidiecezji Lubelskiej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Metropolity Lubelskiego można znaleźć na stronie sport-diecezja-lublin.pl w zakładce Wyniki.

1 komentarz

  1. 17 kwietnia 2023 at 21:57
    José Mourinho (Żoze)

    Brawo chłopaki! Trenujcie dalej i może któryś z Was trafi niedługo do mojego zespołu. 😉

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + dziesięć =

Do góry Skip to content