Za nami Turniej dekanalny ministrantów i lektorów

Turniej dekanalny ministrantów i lektorów w piłce nożnej halowej Parafia Poniatowa foto 11

W sobotę 25 lutego na terenie naszej parafii rozegrany został Turniej dekanalny ministrantów i lektorów w piłce nożnej halowej 2023. Areną zmagań młodych przedstawicieli Liturgicznej Służby Ołtarza z naszego dekanatu była Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej. Po przywitaniu i wspólnej modlitwie rozpoczęła się sportowa rywalizacja.

Mecze były rozgrywane w trzech grupach wiekowych: ministrant, lektor młodszy i lektor starszy. Oprócz ministrantów z Parafii pw. Ducha Świętego w Poniatowej, gościliśmy także chłopców, którzy posługują przy Ołtarzu Pańskim w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Opolu Lubelskim, a także w Parafii pw. Wszystkich Świętych w Rybitwach.

Tegoroczny Turniej dekanalny ministrantów dostarczył wielu emocji. Mimo zaciętej rywalizacji, ministranci i lektorzy z Poniatowej okazali się być bardzo gościnni, ponieważ ulegli w bezpośrednich konfrontacjach zarówno kolegom z Rybitw, jak i z Opola Lubelskiego.

Zwycięzcy sobotnich zawodów będą reprezentować dekanat Opole na „XIII Mistrzostwach Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Halowej o Puchar Metropolity Lubelskiego”, które zostaną rozegrane na lubelskich halach sportowych 15 kwietnia 2023 roku.

Reprezentacja naszego dekanatu na ten turniej przedstawia się następująco:

Ministrant:
1. Parafia pw. Wszystkich Świętych w Rybitwach (obrońcy tytułu sprzed roku)
2. Parafia Wniebowzięcia NMP w Opolu Lubelskim

Lektor młodszy:
1. Parafia pw. Wszystkich Świętych w Rybitwach

Lektor straszy:
1. Parafia p.w. Ducha Świętego w Poniatowej

Wszystkim reprezentantom naszego dekanatu życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!