Pielgrzymka do Meksyku 2024 – ruszyły zapisy

Pielgrzymka Meksyk 2024 Matka Boża Guadalupe Puebla Acapulco Parafia Poniatowa

W dniach 31 stycznia – 12 lutego 2024 r. odbędzie się Pielgrzymka do Meksyku. Wspólnie nawiedzimy m.in. słynną Bazylikę Matki Bożej z Guadalupe. Zapraszamy do zapisów!

Pielgrzymka do Meksyku 2024: Matka Boża z Guadalupe i jej przekaz sprzed blisko pół wieku

Czyż nie ma tutaj Mnie, która jestem Twoją Matką” – tymi słowami Matka Boża z Guadalupe zwróciła się do Indianina Juana Diego prawie pięćset lat temu, 12 grudnia 1531 roku. Słowa te do dziś są aktualne dla każdego z nas, którzy szukamy jej wstawiennictwa i matczynej opieki. I dlatego zapraszamy na pielgrzymowanie z nami do Meksyku.

Pielgrzymka do Meksyku 2024, czyli wspólna modlitwa oraz poznawanie miejscowych obyczajów

Podczas naszej wyprawy poznamy również miejsca naznaczone obecnością naszego Ojca Świętego, którego sercu Meksyk był szczególnie bliski, co odzwierciedliło się aż w pięciu wizytach naszego papieża do tego kraju.

Doświadczymy bogactwa duchowego i kulturowego Meksyku z całą intensywnością. Będziemy podróżować przez zabytkowe kolonialne miasta, które stanowią spuściznę po kulturze hiszpańskiej. Poznamy pogodnych mieszkańców tego dalekiego kraju. Zanucimy wraz z mariachis i zatańczymy w rytm latynoskiej muzyki. Spróbujemy również tradycyjnych potraw tutejszej kuchni. Posmakujemy takosów, przyprawimy je pikantną salsą, zatopimy robaka w mezcalu i wzniesiemy meksykański toast tequilą za Polskę i za Meksyk.

Pielgrzymka do Meksyku 2024 to zatem doskonała okazja, aby osobiście przekonać się, co znaczy to słynne powiedzenie „Ale Meksyk”. Zapraszamy na pielgrzymkę razem z nami!

Zapisy przyjmuje ksiądz Łukasz Protasiewicz (tel. 500 045 832)

Powered By EmbedPress

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do góry