Spotkanie Opłatkowe 2023 w naszej Parafii

Spotkanie Opłatkowe 2023 Rada Duszpasterska Akcja Katolicka Poniatowa foto 3

W poniedziałek 23 stycznia odbyło się Spotkanie Opłatkowe 2023, w którym uczestniczyli członkowie Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej nowej kadencji.

Spotkanie Opłatkowe 2023 rozpoczęło się koronką do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadził Ksiądz Proboszcz Piotr Petryk. Po modlitwie nastąpiło uroczyste ślubowanie nowo wybranych radnych. Konferencję duchową wygłosił ks. Mirosław Bielecki, opiekun Wspólnoty Światła i Miłości w Łopocznie. Podkreślił wagę odpowiedzialności za lokalną wspólnotę Kościoła, niesienie pomocy swoim duszpasterzom i dawanie świadectwa wiary. Ten obowiązek spoczywa w równej mierze na Radzie Parafialnej i Akcji Katolickiej.

Po duchowym umocnieniu uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem, składając sobie życzenia. Agapa była prezentacją talentów oraz świątecznych tradycji rodzinnych zgromadzonej wspólnoty, a uroczyste kolędowanie dopełniło nastroju i radości z Bożego Narodzenia.