Święcenia diakonatu 2016 – alumn Adrian Komorowski

święcenia diakonatu 2016 Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie alumn Adrian Komorowski

Jedenastu kandydatów do święceń diakonatu z Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie rozpoczyna dzisiaj swoje zamknięte rekolekcje, które poprowadzi ojciec duchowny. Za tydzień przyjmą święcenia diakonatu w Lubartowie i Poniatowej. Wśród nich jest nasz parafianin – alumn Adrian Komorowski.

Oto nazwiska i parafie pochodzenia kandydatów do święceń:

⛪ Jakub Głowacki z parafii św. Anny w Lubartowie;
⛪ Artur Grzywaczewski z parafii Rozesłania św. Apostołów w Chełmie;
⛪ Adrian Komorowski z parafii Ducha Świętego w Poniatowej;
⛪ Przemysław Lemieszek z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Sobieszynie, w diecezji siedleckiej;
⛪ Damian Matysiak z parafii św. Jadwigi w Janowie Lubelskim, w diecezji sandomierskiej;
⛪ Karol Mazurek z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu, w diecezji siedleckiej;
⛪ Maciej Molicki z parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim, w diecezji sandomierskiej;
⛪ Jan Tadyniewicz z parafii św. Barbary w Łęcznej;
⛪ Krzysztof Wicha z parafii Wniebowzięcia NMP w Opolu Lubelskim;
⛪ Mateusz Wójcik z parafii św. Antoniego Padewskiego w Lublinie;
⛪ Rafał Wójcik z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie.

Uroczystości odbędą się dokładnie za tydzień. W Poniatowej święceń udzieli abp. Stanisław Budzik, metropolita lubelski, a w Lubartowie, w parafii św. Anny – bp Mieczysław Cisło. Święcenia diakonatu od wielu lat odbywają się w wybranych parafiach archidiecezji lubelskiej.

Dzisiaj jedenastu kandydatów do święceń diakonatu rozpoczyna swoje rekolekcje pod kierownictwem ks. Wojciecha Rebety, ojca duchownego lubelskiego seminarium. Zachęcamy do modlitwy za kierownika duchowego, jak również w intencji przyszłych diakonów.

Źródło: Gość Niedzielny